Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha incel vagyok, de nem hisztizek akkor engem is utáltok és pszichopata iskolarobbantónak bélyegeztek?

Figyelt kérdés

Ebben a kategóriába speciel heti egyszer jövök fel. Elsősorban véleményeket olvasni. Különösen érdekes olvasni amikor a kaszinókapitalizmus hívei osztanak tanácsot társkeresés terén. De nem nyafogok vagy panaszkodok sosem. Nem irkálok ki kérdéseket vagy válaszokat folyton (inkább az üzlet, karrier-munkahely és politika kategóriában vagyok aktív).


De itt látom, hogy folyton megy az incel rugdosás egy-két megkeseredett teátrálisan haldokló incel miatt.


Ha én nem haldoklom meg panaszkodom teátrálisan, nem hisztizek se semmi ilyesmi akkor engem is kiutáltok? Engem is egy fakkba tesztek az iskolában ártatlanokra lövöldözős incelekhez?



2022. máj. 4. 13:50
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:
Az lehet. De akkor sem figyeltél oda. Pedig bizony a mai világban oda kell ám alaposan figyelni mit mondanak az emberek!
2022. máj. 5. 10:26
 32/57 anonim ***** válasza:
85%
Még mindig toxikusan kötekedsz. Mégis mire nem figyeltem én oda?
2022. máj. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:

#32


Nem kötekedek, csak teszteltem, hogy figyelsz-e. 😄


Emígy értem mire gondolsz. De ez sajnos annyira hiányzik és annyira erős vágyat érzek erre, hogy nem tudom csak úgy "elengedni". Noha nyilván sokkal kevésbé lenne fájdalmasabb szimpla cölibátusban élni mintsem önkéntelen cölibátusban.

2022. máj. 5. 10:40
 34/57 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kell ezt elengedni, a párkapcsolat fontos. Valahol az üdvös szerintem az, ha az ember képes boldog és teljes életet élni párkapcsolat nélkül, DE eközben azért türelmesen és lazán keresi a lehetőséget, és törekvést mutat a siker irányába.


Amúgy ez az incel jelenség tök érdekes téma. Először legyintettem, hogy megint egy adag idióta, aki konteókkal magyarázza a saját hülyeségét. Ugyanakkor azóta figyelem, hogy pl a kollégáim között nincs 25 alatt facér lány, a srácok között viszont több a harmincas egyedülálló. Ha bekerül egy egyedülálló lány, pillanatok alatt verseny indul érte a cégen belül. Ugyanezt a tágabb ismeretségi körömben is felismerem.


Szóval tényleg van egy társadalmi jelenség, ami baromi furcsa, és tök jó lenne erről beszélni. Csak az emberek egyik része érzi ezt a bőrén, és emiatt indulatos, utálja magát vagy/és a társadalmat. Illetve a másik része ennek a jó végén áll, emiatt nem vesz észre ebből semmit, és csak legyint a dologra - ahogy én is. Pedig jó lenne egy kicsit elemezni a helyzetet anélkül, hogy hibást keresnénk.

2022. máj. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
41%

"Egy incel lúzer nyomorék vagyok. Fölösleges szépíteni a dolgot."

Akkor maradj meg nyomoroncnak, de ne sírjon a szád! Te döntöttél így, innentől csönd legyen.

2022. máj. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
100%

34: Amúgy kifejezetten felüdülés ez a topik a hasonló incel kérdést firtató között. :)


Nagyon jó kérdés ez a kit is hibáztassunk témakör. Lelövöm a poént: Nekem sikerült azokon a fázisokon átmennem, hogy először a társadalmat és mást hibáztattam, meg persze ostoroztam magamat, aztán most már ott tartok, hogy SENKIT és SEMMIT sem hibáztatok. Egyrészt a hibáztatás szó maga és a mögöttes jelentéstartalom minden, csak nem produktív a személyiségfejlődés tekintetében.


Én is csak a saját példámból tudok táplálkozni. Már leírtam az egyik topikban részletesen, hogy engem a saját bandázós baráti köröm alázott meg nagyon csúnyán gyerekkorom derekán. Anyukám nem értette, hogy miért megyek bőgve haza. Mindég zrikáltak valamiért, szívták a véremet, mert én voltam a legkisebb a csapatban. De azt a mai napig nem értem. Akkor a gyakorlatilag "hazarángatathatatlan" gyerekből lettem egy magába forduló, de ki-ki kacsingató fiatal. (Áz a bolondos báj ami mindég is jellemzett, nyomokban azért megmaradt bennem) Erre rájátszott az (nálam is kicsit tojás feeling), hogy genetikailag se nem vagyok jóképű (mondták már rám is, hogy "húderonda") és a megalázottság tárgyát képező testrészem sem nyert a genetikai lottón. Köbö 35 éves koromig szépen beraktam magamat egy nagy elefántcsonttoronyba. (Édesanyám már régen elindult a spiri úton, de nem erőltette, egyszer csak "megadtam magamat" a témának). Akkortájt kezdtem foglalkozni pszichológiai és spirituális alapú önfejlesztéssel. 36 évesen mertem először igazán "visszaudvarolni" egy kolléganőmnek, mert tetszettem neki, hogy állandóan jókedvű vagyok és jó fej vagyok (az elmondása szerint, ez nem biztos, hogy igaz :D). Egy év alatt nyertem annyi önbizalmat, hogy azt hitte családos ember vagyok, gyerekekkel, de mivel kérdezgetett a többiektől, hogy mi a státuszom ezért bátrabb lett ő is. :)) A többi meg történelem.


Ami a lényeg: Ki is hibás? A srácok a környékről, vagy én mert bezárkóztam emiatt??? Igen, kicsit is-is. De igazából minden helyzetben én döntöttem. Dönthettem volna korábban is, hogy elinduljak azon az úton, hogy legyek rendben önmagammal. Mert akármi is történik velem, ha rendben vagyok magammal, akkor nincs az úgynevezett "kapcsolóm" ezekre. :)

Voltam én is "szerencsétlen nyominger, meg életre alkalmatlan" fázisban. Rajtam múlt, hogy tegyek ez ellen, csak akarás kérdése én u'gy vélem.

JA és már nem haraxom rájuk sem, meg magamra sem.


(tl;dr: Nem az a lényeg, hogy "ki" vagy "mi" a hibás, én már így látom a magam esetében is.)


Kívánom mindenkinek, hogy legalább fejlődjön ennyit! 😇

2022. máj. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
100%
(Ja amúgy 40 felett "mertem" csak elmesélni anyumnak is a storyt, amit ő sem értett, mert tökre szégyelltem magamat is)
2022. máj. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:

#35


Nem én döntöttem így. Egyszerűen ezt kaptam a sorstól, ennyi. "Túl kell élni és kész, minden más csak ajándék" (A szakasz). Viszont nem hibáztatom, és végképp nem utálom emiatt a nőket.

Szerintem az életben egy csomó olyan dolog van, amire nincs közvetlen hatásunk. De ez egy ilyen tipikus (nyugati) emberi tulajdonság, hogy erővel csakazértis irányítani akarunk mindent. Régen volt, hogy "erővel" akartam csajozni, de nem jött össze semmi. Azóta sokkal jobban a "tao" szerint élek és nem stresszelek vagy idegeskedek, hogy minden úgy legyen ahogy akarom (de ettől függetlenül mégsincs semmi sikerem a nőknél).


Nem látom értelmét ennek az állandó egymásra mutogatásnak.

Pl jelenleg építőipari munkákban dolgozok. Ha pl eltörik a cső akkor annak sosem lesz jó vége ha megy a mutogatás, hogy ki volt a hibás és ki miatt tört el. A lényeg, hogy el van törve és meg kell csinálni. Ennyi.

Engem sem érdekel soha, hogy ki mit rontott el. A lényeg, hogy van egy probléma amit meg kell oldani. Totál értelmetlen azon vitatkozni, hogy kinek a hibája volt. Inkább csak árt, mert annyival később lesz kész a meló, mert hátráltat az egymást hibáztatás.

Kb így állok a csajozháshoz is. Totál lényegtelen, hogy kinek a hibája, ettől nem oldódik meg a probléma. Csak az a kérdés tudtam-e találni valakit vagy sem ennyi. Senkit nem érdekel kinek a hibája volt ha nem.

Ahogyan az építőiparban is, az ügyfelet kizárólag az érdekli meg lett-e csinálva a munka vagy sem, arra nagyívben tesz, hogy a Jan vagy a Henk bácsi rontotta-e el

2022. máj. 5. 12:30
 39/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a te "hibád", hogy utálod a nőket, mint az inceleknek, hanem hogy magadat utálod. Aki nem jó társaság még saját magának se, mert nem bízik magában, az másnak sem lesz az. Mintha egy olyan portékát árulnál, amit még te is szégyellsz, túlárazottnak látsz. Azt sóhajtozva és erőszakkal sem fogod tudni eladni. "Szeresd felebarátod, mint önmagadat". Mindenki maximum csak annyira tud szeretni bárki mást, mint magát. Tényleg nem az akaraton múlik. Bár azért cselekedni is kell a sült galamb várása helyett, mert más nem lép helyetted, de csak akkor leszel sikeres, ha értékeled magad annyira, mint amennyire szeretnéd, hogy mások értékeljenek. Valahol biztos elkezdődött ez az egész, oda kellene visszamenned megfejteni. És az a te felelősséged, hogy ezt megteszed-e vagy konzerválgatod, mert az kevésbé fáj. Hogy építőipari példa is legyen: van amikor addig kerülgetik, foltozgatják a problémát, hogy aztán kétszer annyiba kerül, és a végén mégiscsak muszáj visszabontani. Nem az a lényeg, hogy elmondhasd, hogy pl. az anyád volt a hibás, mert bölcsibe adott, hanem hogy ha tudod, hogy neked ez fájt, ez volt a trauma, a rejtett probléma, ami ezen a lyukon jött ki, már lesz lehetőséged megbocsátani az illetőnek, sőt önmagadnak és majd akkor tudsz továbblépni.
2022. máj. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
12%
dik, mennyi ostoba hazudozó.
2022. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!