Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak én látom azt, hogy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én látom azt, hogy olyan elvárásaik és elképzeléseik vannak a nőknek leendő partnerükkel szemben amelyek már-már teljesíthetetlenek?

Figyelt kérdés

Biztos akad kivétel, de én ezt tapasztalom. Nem olyan érthető elvárásokra gondolok, hogy ápoltság, kedvesség, sármosság, önállóság vagy ilyesmik, hanem ezek maximumon legyenek. Úgy értem hogy az az elvárás hogy tökéletes legyen. Egy beszélgetés vagy levelezés közben is minden mondat rossz, minden apróság félre van magyarázva és olyan következtetést vonnak le belőle hogy mivel nem 100 százalékosan azonos a nézőpont így alkalmatlan vagy párkapcsolatra. Amúgy meg semmi se jó. Ha komolyabb vagy akkor miért nem vagy viccesebb, ha vicesebb vagy akkor gyerekes vagy. Ha valamibe szivesen besegítesz a házimunkában, akkor miért nem olyan dolgot csinálsz mondjuk a kertben ami még nincs meg, ha nem segítesz hanem mást csinálsz akkor magára hagyod. Ha szivesen olvasol hétvégén akkor miért nem megyünk inkább valahová, vagy fogalkozol vele, ha nem olvasol akkor paraszt vagy. Ha elmennénk valahova, akkor ne oda és amúgy is most inkább a barátnőkkel, miért akarom korlátozni őt, pedig pont fordítva van, szinte már bármiben kompromisszumkész vagyok, cserébe továbbra sem jó semmi. Nyilván akkor kell olvasni amikor engedélyezve van. Sorolhatnám tovább.

Lehet éles példákat írtam de biztos értitek ebből mire gondolok.

Más is ezt tapasztalja, hogy lehetlen megfelelni? Vagy csak én találkozok ilyen párkeresőkkel?

Nyilván a párkeresőkre gondolok, nem a párkapcsolatban élőkre.


2022. márc. 13. 07:59
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek a 6-ossal. Ezek, amiket idevágtál, nem mind egyetlen nőnek a gondolatai, viselkedése, hanem többé. És a nők, ahogy a férfiak sem, nem egy homogén massza azonos elvárásokkal, gondolatokkal, elképzelésekkel. Sosem fogsz mindenkinek megfelelni. Van, aki az introvertáltakat kedveli, van, aki az extrovertáltakat, van, aki a komolyakat, van, aki a viccesek, van, aki szerint a férfi ne csinálja a hagyományos női munkákat, viszont minden férfimunkában alaposan tegye oda magát, burkoljon, betonozzon, vágjon fát, és a mosógépet is ő szerelje meg, van, aki szerint meg igenis ugyanúgy csinálja a hagyományosan női munkákat is, szerelni meg jöjjön szakember. Van, akinek max heti egy találkozás elég és legszívesebben össze sem költözne, van, aki állandóan a párja nyakán lógna. ÉS, bármilyen meglepő, a szélsőségek között milliónyi árnyalat van. És mivel a nők többségének van vagy volt már párkapcsolata, sanszos, hogy annyira nem lehetnek megugorhatatlanok az elvárások.
2022. márc. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam, hogy normálisan ki tudjuk tárgyalni a kérdést. Nem is tudom miért gondoltam hogy ez működni fog, de mindegy is.

Csak pár dologra szeretnék reagálni.

Nem rosszindulatból írtam ki a kérdést, pusztán kíváncsiságból, nem szerettem volna megbántani senkit, fenntartva azt a lehetőséget hogy én látom rosszul a dolgokat.

Cserébe azonnal megkaptam mindenféle mélyebb megismerés nélkül hogy milyen vagyok, milyen nem vagyok, milyen az amikor vicces vagyok, de egyébként nem is vagyok az. Oké, tehát engem nem kell megismerni, vagy a kérdés kiíróját mert itt nem én vagyok a lényeg, hanem a jelenség, mert pár mondat után kész a teljes jellemrajz. Aztán megkapom, hogy nem vagyok hajlandó megismerni a nőket, csak sablonosan írok. Nem így érzem, viszont a válaszokból pont ezt látom, hogy akik írtak azonnal ítéltek, mondjuk úgy sablonosan.

Szívesen megimserném amúgy a kiszemelt nagy ő-t, de erre nincs lehetőség, hiszen pár mondat után mint már írtam kész is a jellemrajz, nincs rá lehetőség.

Helyesírást tekintve, biztos vannak vesszőhibák, elgépelések a kérdésemben, amúgy nem gondolom hogy helytelenül írok, de elfogadom a kritikát, biztos igazad van. Ez is azt sejteti, hogy jól látom a dolgot, ha hibáztál (mert ez egy apró hiba), akkor nincs esélyed, mert alap hogy nem hibázhatsz.

Apróságok, amiket csak én gondolok annak? Lehet igaz ez is, bár ismét az a helyzet állt elő hogy az ismeretlen női fél, megismerés nélkül eldöntötte hogy amit írok igaz-e, illetve hogy merek én apróságnak gondolni egy hibát, hiszen ő jobbban tudja hogy mire gondolok.

A humorérzékről még egy szót, mert talán ez fájt a legjobban. Persze úgy hogy nem ismertek, nem váltottunk egy szót sem. Szerencsére a kollégáim, ismerőseim kedvelnek, mert jókat nevetünk együtt, sikerül feldobni egy rosszabb napot is humorral, de ezek szerint ez sem igaz, biztos mindenki csak teteti a jókedvet és az látja jól, aki elolvasott ezen az oldalon egy kérdést.

A lényeg hogy a válaszok megerősítették a kérdésben szereplő jelenséget és hogy amit elvárnak a nők azt nem tudják megadni a másiknak.

Továbbra is bocsánat ha rosszul látom, nem bántásból írom.

Szerintem elkeserítő ez az egész.

2022. márc. 13. 09:22
 13/32 anonim ***** válasza:
3%
Itt kitárgyalni normális hangvételben?! Akik nők itt irogatnak a saját hibájukból megkeseredett és megcsalt nők, 2 gyerekkel magukon mert 24 évesen szülni kell.
2022. márc. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
81%

Hát igen, elkeserítő. Jó páran rávilágítottunk a problémád gyökerére, de még mindig ugyanazt fújod.

Tudod, vannak nők hálistennek, akik egész apró jelekből levágják, hogy az adott illetővel nem érdemes ismerkedni, és ez azért működik, mert úgy látszik, neked és jó néhány férfinak fogalma nincs, hogy az apró elszólások mi mindenre derítenek fényt.

Sajnos mindannyiunk megtapasztalta már azt, amikor a nyilvánvaló intő jelek ellenére tovább engedtük az ismerkedést, aztán a végére csak kiderült, hogy igazunk volt. Sokan tanultak a hibáikból, ezért offolnak pl téged egy általad apróságnak gondolt, általunk pedig hatalmas red flagként értelmezhető dolog kiderülése után. Annyit segítek, hogy úgy látszik, ezek az intő jelek a tudattalan kommunikációdból kerülnek ki, és így véletlenül sem tudod elrejteni.

Neked ez pech, nekünk szerencse.

2022. márc. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj, hogy azt nem veszed észre, hogy a való életben is pontosan ugyanolyan gyorsan lezajlik ez az ítélkezés, mint a netes társkeresőkön. Valljuk be, hogy te sem mész oda minden egyes nőhöz, hogy jobban megismerd: az egyikhez azért azért, mert állandóan mogorvának látod, és soha nem látod mosolyogni. Pedig a civil életben lehet, hogy a világ legcukibb és leghumorosabb nője. A másikhoz azért, mert van egy kis túlsúlya, ezért biztos igénytelen, lusta, egész nap otthon punnyad. Pedig lehet, hogy csak cukorbeteg, diéta mellett sem tud egy pontnál lejjebb fogyni, és a túlsúly mellett minden hétvégén lesétál 30-40 kilométereket. Vagy nem húzod jobbra a tengerparton pózolós, ultraszép csajt, mert biztos felszínes és csak a gazdag pasikra bukik, és sanszos, hogy buta is, pedig lehet, hogy éppen most végzett az orvosi egyetemen, és az intelligenciát mindennél többre becsüli.

Nem azt mondom, hogy TE személy szerint ezeket az embereket nem akarnád megismerni, de egész biztosan te is ítélkezel olyankor, méghozzá elég hamar, amikor eldöntöd valakiről, hogy akarsz-e tőle valamit. Akár barátkozni, akár csak útbaigazítást kérni az utcán, akár párkapcsolati célból ismerkedni. A társkeresőkön azért ennyira nagyon szembetűnő ez, mert tényleg kapcsolatba kerülsz mindenkivel, aki a képei alapján szimpatikus (és ez kölcsönös, ha mondjuk tinder). Pedig lehet, hogy a való életben egymáshoz sem szólnátok.


És az a baj, hogy a kirohanásodból úgy tűnik, mintha egy fontos dolog el sem jutott volna a tudatodig a sértettségtől. Az, hogy a nők nem egy homogén massza.


És bármilyen hihetetlen, az, amit te apró hibának tartasz, az egy másik embernek lehet a világ legnagyobb problémája. És egészen biztos van olyan dolog, amit te élsz meg hatalmas tragédiának, míg más max. udvariasságból nem nevet ki, mert szerinte olyan pitiáner.


Te meglehetősen érzékeny lelkűnek tűnsz, kicsit "mimózának" a kirohanásod alapján. Ha ennyire szívedre veszel dolgokat, ha ennyire megviselnek teljesen ismeretlen, számodra teljesen SENKI embereknek a véleményei, akkor hanyagolnod kéne az online társkeresést. Ha az az állításod igaz, hogy a kollégáid, ismerőseid kedvelnek, vannak barátaid, tudnak rajtad nevetni, stb., akkor élőben próbálkozz. Ahol első benyomás, és nem egy fotó meg egy személytelen leírás alapján ítélkeznek. Nem való mindenkinek az online társkeresés, ezt el kell fogadni. Szóval járj el helyekre, koncertekre, összejövetelekre, csoportos túrákra, stb., bárhova, ami a te ízlésednek megfelel, és próbálj spontán kapcsolatba kerülni nőkkel.

2022. márc. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Bocsánat ha valaki(k) úgy érezték hogy kirohanásom volt, vagy sértődött vagyok stb. Igaz ami igaz, el vagyok keseredve.

Az előző hozzászólásomban elfelejtettem írni, hogy értem azt amit többen leírtatok, hogy a nőket nem úgy kell nézni, mint egy homogén masszát. Nem a homogén masszát írtam le a kérdésben sem, hanem az egyes elemeit, csak biztos nem jól fogalmaztam.

Nem is írok több de kezdetű mondatot, mert biztos igazatok van, bennem lehet a hiba elfogadom.

Azért azt írjátok meg kérlek még, hogy mik azok a red flagek ha már így kellett fogalmazni, ami a kérdés kiírásából és a válaszaimból következik. Biztos tudok belőle tanulni, hogy a teljesen lúzer és minősíthetetlen énemből kiléphessek. Csak nehogy azt írjátok hogy sajnálom magam, mert ez nem igaz, csak a válaszokból ez jött le (apró jelekből, szavakból ugyebár).

Annak pedig hálásan köszönöm, aki tanácsokat is írt, valószínűleg az lesz a jó megoldás.

2022. márc. 13. 09:59
 17/32 A kérdező kommentje:

Szuper érzés olvasni hogy tele vagyok red flagekkel, nem tudok helyesen írni, tudattalan a kommunikációm, a nőkre úgy tekintek mint egy homogén közegre, nem vagyok hajlandó jobban megismerni egy másik embert, kirohanásom van, háborgok, félreismertem saját magam, csak azt gondolom hogy van humorérzékem.

Mindezt azért mert leírtam a tapasztalatomat, az érzéseimet. Lehet túl élesen fogalmaztam, elnézést, vagy lehet valakinek a lelkébe tapostam. Még egyszer köszönöm annak aki bár továbbra is csak az én hibáimat emelte ki, de tanácsokat is adott és időt szánt a hosszabb válaszra, picit beleérezte magát a helyzetbe.

Tényleg nem az én világom a netes párkeresés ezek szerint és ez lesz a gond. Túl sok dolgot, érzelmet próbálok kifejezni, amit csak élőben lehet és ennek az lesz a következménye, hogy félreérthetővé válok.

2022. márc. 13. 10:15
 18/32 anonim ***** válasza:
93%
érdekes, annak a sok férfinek, akiket nőkkel látunk, valahogy sikerült megugrania ezeket a "túlzó elvárásokat".
2022. márc. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Igen, ez tényleg érdekes. Vagyis inkább elgondolkodtató.

Lehet hogy akkor nekem vannak irreális elvárásaim és hamis képet alakítottam ki saját magamról.

El fogok ezen gondolkodni.

2022. márc. 13. 10:42
 20/32 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, de most komolyan: ha minden egyes női válaszolónak az jön le, hogy te homogén masszának tekinted a nőket, akkor nem lehet, hogy esetleg tényleg benned van a hiba? Ha te valójában nem így gondolod (én feltételezem rólad ezt, nem tűnsz egy rosszindulatú valakinek), akkor baromi rosszul kommunikálsz. Ha tényleg nem érted, miért érezzük ezt a mondandódból, akkor megpróbálom neked pontokba szedni:


1. Arról beszélsz, hogy a nőknek ámblokk magasak az elvárásai, mert neked nem sikerül párt találnod. Ez általánosítás, egy homogén masszának tekintés. Pedig, ha körbenézel a világban, sőt ha mélyebben belenéznél a környezetedben élők magánéletébe, látnád, hogy mennyi nő van kvázi lábtörlő szerepben. Rohan haza kiszolgálni a férjét, a gyerekeket, ellátni a háztartást, egyebeket. Magyarán nem lehet minden nőnek akkora megugorhatatlan elvárása. Legalábbis a legtöbb férfi képes lenne egy hereként viselkedni, ha akarna :D. Illetve nagyon sokan vannak harmonikus, boldog párkapcsolatban. Ergo az ő elvárásaik sem lehettek az egekben, hiszen van, aki meg tudta ugorni. Igen, vannak olyan nők, akiknek magasak az elvárásai, és mr. tökéletest keresik. Pasiból is akad ilyen. Ez van, velük nem kell foglalkozni, mert nem ők a többség. Azért nem, mert a legtöbb férfi és nő képes párkapcsolatot kialakítani.


2. Leírtál egy elváráshalmot, amit sérelmezel. Az is baj, ha egy nő ezt várja el, az is baj, ha azt várja el. Tehát úgy jön le, mintha szerinted minden nőnek ugyanannak kéne az elvárásának lennie. Azt az érzetet kelti, mintha így ismerkednél:

- megismersz egy nőt, kiderül, hogy nem szereti, ha heti egynél többször találkoztok, ezért elhajt téged -> ebből arra a következtetésre jutsz, hogy minden nőnek az kell, hogy heti max egyszer találkozzatok -> a következő nőnek ez kevés, ezért elhajt -> a nőknek nem lehet megfelelni.

És pontosan ugyanemiatt van sokaknak az az érzése, hogy neked nincs saját egyéniséged.

- Megismersz egy nőt, megmutatod a vicces oldalad -> ő nem vevő rá, szerinte gyerekes, elhajt. -> a következő nőnek nem mutatod ezt az oldalad, komolykodsz, felveszel egy másik álarcot -> ő a lazább pasikat kedveli, ezért elhajt -> nem lehet megfelelni a nőknek. Mindezt ahelyett, hogy önmagadat adnád, és ha ez tetszik valakinek, akkor tök jó, ha nem, nem. Márpedig, ha a való életben sikered van az emberek között, akkor egészen biztosan akad olyan nő, akinél sikert tudnál aratni. De abból, ahogy írsz, az jön le, hogy mint egy kaméleon, próbálsz alkalmazkodni nonstop a másikhoz, hogy hátha végre összejön valami, de nem vagy elég jó színész és gondolatolvasó ahhoz, hogy ezt megfelelően tegyed. Kérlek, most ezen ne megsértődj, meg ne azt vedd le, hogy én támadni akarlak. Hanem kicsit nézz magadba, nézd meg kívülről, hogy valóban így viselkedsz-e. Ha igen, akkor változtass, ha nem, akkor próbáld csiszolni a kommunikációd, hogy ne gondolja mindenki ezt.



Azért jön le hisztinek, sértődöttnek a reakciód, mert csak a saját sérelmeidre reagálsz. Nyilván megértem, hogy rosszulesnek az olvasottak, és néhányakkal tényleg baromira elszaladt a ló. De kaptál egy csomó visszajelzést, amit el kéne kezdeni feldolgozni. A kommunikáció az alapja mindennek, főként egy párkapcsolatnak. Ha nem tudod kifejezni megfelelően a gondolataidat, érzéseidet, ha mindig mindenki félreért, akkor mindig neki kell állnod magyarázkodni, amit utána vagy elhisz valaki, vagy nem. És nyilván, ha valaki régóta ismer, az sokkal elnézőbb lesz veled mindig, mint egy idegen. Ahogy a való életben, pl. kollégaként sokkal könnyebb ezeket a hiányosságokat korrigálni, mert ott látnak téged más helyzetben is, látják, hogy néha hülyeségeket beszélsz, de amúgy helyén van a szíved, meg vicces figura vagy (most csak mondtam valamit.).


Sajnos ez van, a rossz tapasztalatok miatt online mindenkinek egy lövése van. Ha az online kommunikáció nem megy, de úgy értékeled, hogy a való életben megy, akkor tényleg inkább hagyd a fenébe, mert csak leamortizál, tönkretesz és olyan megkeseredett leszel, mint itt pár ember. Pedig lehet, hogy élőben tudnál sikeres lenni. Ha élőben sem megy, akkor viszont érdemes lenne segítséget kérned. Sőt, az online kommunikációt is lehet fejleszteni, vannak erre tanfolyamok.

2022. márc. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!