Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mért olyan magabiztos sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mért olyan magabiztos sok pasi (a semmire!), hogy diplomátlanként diplomás nő után ácsingózik?

Figyelt kérdés
Azért egy technikumos vagy érettsegis pasi elég inferior egy diplomás, kiművelt, igényes nőhöz képest...

2021. nov. 20. 14:10
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
*tudományterület, amit kutatnak
2021. nov. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:

"A teremtéstörténet ezzel szemben nem elmélet, hanem az irodalmi műfaját tekintve etiológia, amely szimbolikus képekben tartalmaz teológiai üzenetet"



Te a bibliai teremtestortenetre gondolsz. En meg arra, hogy egy intelligens entitas hozta letre az eletet itt a Foldon, de nem ugy, ahogy a Biblia es egyeb vallasok leirjak, hanem egy egyelore ismeretlen modon.



"ma már tudjuk azt a genetikai vizsgálatokból kifolyólag, hogy a csimpánz (és a bonobó) a legközelebbi rokonunk"



Sem a csimpanz, sem a bonobo eseteben sincs menopauza. Vagyis nem annyira kozeli.



"A sok kis változás pedig új faj keletkezésehez vezet"



Igen, ez a horizontalis evolucio, ami bizonyitott teny. Viszont a magasabb taxonomiai besorolasok kozott elesek a hatarvonalak. Ha igy lenne, ahogy te mondod, akkor osszefolyna az osszes taxon, mert szinte fokozatmentesen, apro leptekben tortenne a valtozas. Mondjuk a prokariotak es az eukariotak kozott sincs atmenet. Vagy ez, vagy az.



37F incel

2021. nov. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:

34


Szerintem meg akkor sem. Na de forditva basszus. Halalan van, ha valaki nem vegzett el legalabb egy bufeszakot, mert diploma nelkul szerinte biztos csak szakmunkas lehet az ember

2021. nov. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
44: Holott a legtöbb (jó) szakmunkás háromszor annyit simán keres, mint én diplomásként, főleg ha vállalkozásban nyomja a mai elszállt építőipari és egyéb árak mellett. (Mérnökinformatikus vagyok)
2021. nov. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
55%

45

Ha még mindig azt hiszed, hogy ez a pénzről szól, nagyon rossz úton jársz. Ha a pénz lenne a döntő, a többség prostituált lenne. Könnyű munka, sok pénz, mi más motiválna egy ízig-vérig prolit? Csak ez sajnos. A diploma soha nem a pénzgyártásról szólt elsősorban, a diplomások többsége nem is abban méri a saját értékét. Manapság bármivel lehet pénzt csinálni, ha az ember szemfüles, mindenki leszarja, hogy a végzettségeddel vagy anélkül. De azt már nem, hogy milyen ember vagy és mit tartasz értéknek, illetve hogy te hogyan teremtesz értéket a saját életedben. A mai szakmunkás generáció jelentős hányada azért választotta csak azt, mert máshoz hülye volt. Egy üresfejű csőcselék a nagy részük, akik helyett sokszor az ügyfél javítja ki a csálé munkát (akkor is, ha drága - been there, done that, sok szakemberből a mai napig keresem azt, akinek nem sajnálom odaadni a pénzt a munkájáért, mert még nem találtam meg, csak elbaszott munkát maguk mögött hagyó buta fąszokat/picsákat). És ja, kb 20% az, aki elveszik ebben a kontártömegben a szép munkájával és akin látszik, hogy tényleg ezt akarta csinálni. A szüleim korosztályában több a jó szaki, mint onnantól lefelé. Pont azért, mert anno az volt a normatív és nem a diploma, ezért több ember csinálta tényleg motiváltan és tanulta ki érdeklődéssel, nem pedig ímmel-ámmal azon vergődve, hogy nem vették fel egyetemre. Bízom benne, hogy a képzési rendszer átalakulásának köszönhetően ezek az emberek még szakmát sem szereznek. Aki ennyire leszarom, inkább haljon éhen a búsba, ne más szakmák/képzési szintek hírnevét húzza le.


Az sem teljesen igaz egyébként, csak vállalkozóként és még akkor is van mellé egy csomó átok... Egyszerűen nem éri meg, még most sem kapnak annyit, hogy megérje annak, aki végezhet szellemi munkát és alkalmas arra, hogy jó szakember legyen benne.


Apám építési vállalkozó, én szintén mérnökinformatikus. Okkal nem folytattam a családi vállalkozást.


De visszatérve, nem, nem az számít elsősorban, hogy ki mennyit visz haza. Teljesen más kontextusban érdemes megnézni a demográfiai adatokat... A valószínűsége bizonyos dolgoknak más a szakmunkás rétegben, mint a diplomásban, függetlenül attól, hogy te vagy én cherrypicking módszerrel hány hülye diplomást és hány szuper szakit tudunk felsorolni az ismeretségi körben, akitől nem érzed azt, mikor kinyitja a száját, hogy kúszik fel a vérnyomásod már pusztán attól, amire hivatkozik vagy ahogy érvel.


Ez nem állásinterjú, itt emberi minőségek számítanak elsősorban, nem fizetések. Nem abban a 180+ kreditben kell keresni ennek a nyitját, amit meg kell szerezni egy diplomához, hanem abban, ami ezalatt körülvesz és ami ezalatt kialakul benned "globálisan". Sosem kérdeztem annak a végzettségét az elsők között, akivel randiztam, mert életszerűtlen volt a papírjairól faggatni. De az esetek többségében egyértelműen le lehetett vágni, hova sorolható. Engem sem a diploma hiánya zavar, hanem az, amit általában von maga után. És nem a fizetésre gondolok. Konkrétan a szakmában is lehet tapasztalni ezt nagyon sokszor, a legnagyobb bunkók nálunk a cégnél az autodidakták. És a legszebb, hogy egy diplomással szemben mégkevesebben tudnak normálisan viselkedni, mert természetesen muszáj kényszeresen lesajnálni azt, akinek van felsőfokú végzettsége az adott területen, mondvacsinált okokból. De még egy szellemi munkát végző nem diplomás is jobb annál, mint aki fizikai munkát végez vagy viszonylag kevés gondolkodást igényel a munkája. Üvölt róla, minél közelebbi a kapcsolatotok. Tisztelet a kivételnek. És ez az, ami brutálisan számít egy kapcsolatban annak, akinek fontos a szellemi összhang a párjával és igényli a hosszas beszélgetéseket a magánéletében.

2021. nov. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
62%
Az sem teljesen igaz egyébként, hogy olyan jól keresnének*
2021. nov. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
Meg azt valamiért elfelejtik egyesek, hogy a szakiknak a töredéke dolgozik az építőiparban. A burkoló, ács, villanyszerelő lehet, hogy sokat keres (mondjuk milyen áron), de a szakmák többsége nem erről szól. Titkárnők, pincérek, szakácsok, kozmetikusok, masszőrök? Velük mizu? Nem a burkolót kell tudálékosan összehasonlítani egy szabadbölcsésszel, hanem mondjuk egy kisgyermekgondozót. Vagy egy titkárnőt. A burkolónak a statikusok, biztonságvédelmi szakemberek a diplomás párja. Tudod, mennyit keresnek ezek az emberek? Milliós összeget. Ugyanúgy megvan a különbség, ha ugyanazt az iparágat nézzük általában.
2021. nov. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
46: Én kicsit megbántam az egyetemet, mert évek elpazarlása volt hármasintegrálokkal meg minden hülyeséggel aminek semmi hasznát nem veszem az életben. 5 hónapos gyorstalpaló programozótanfolyam SOKKAL többet ért volna valós gyakorlati tudással, projekten. Tehát szakmailag nem ad plusszt. Emberileg pedig megint csak nem, rengeteg a tahó egyetemen is, és szakmunkás ismerősök között is sok a normális ember.
2021. nov. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:

46


De muci, penzrol van szo. Ezen az oldalon a disney hercegno kiakad, ha egy pasi 300 netto alatt keres, mert ofelsege szerint az mar NYOMORGAS (konkretan igy irja), ha valaki nem zabal etteremben es nem utazik el kulfoldre evente tobb alkalommal

2021. nov. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 Dzsoki ***** válasza:
Akkor kezdjük az elején!Amikor meglátok egy nőt,aki után ácsigózok,akkor még,nem lehet tudni,hogy milyen végzettsége van.Továbbá,mert diplomája van valakinek,attól még előfordulhat,hogy az élet összefüggéseit,nem látja.Még az is lehet,hogy amiről papírja van,azt is csak közepesen csinálja.Egyébként,1990 előtt,csak az mehetett olyan iskolába,ahol diplomás lehet,aki hajlandó volt a Kommunista Ifjúsági Szövetség-be,felvételét kérni.Legalábbis,a gróf Széchenyi Gyakorló Kereskedelmi Szakközépiskolá-ban,negyedik elején,azt mondta az osztályfőnök,hogy tudomásul vette,hogy az osztályban,egy KISZ tag sincs.Aki tovább akar tanulni és továbbra sem lesz KISZ tag,annak,felesleges a jelentkezési lapját elküldeni!Meg,élő történet,hogy az általános iskolai osztályfőnöknőm,egy érettségivel sem rendelkező sofőrhöz ment hozzá!Amikor meg diplomás,akkor meg MALÉV-et mond,MAHART helyett,a 14,több,mint a 20,illetve,gondot jelent az útelágazódás,de még az útelágazás,kimondása is.Az meg rendben van,mert DIPLOMÁS!
2021. nov. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!