Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van ennyi önbizalomhiány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyi önbizalomhiányos pasi manapság?

Figyelt kérdés
Vagy brutál önbizalomhiányosak vagy akkor az egojuk hogy nem férnek be az ólajtón se. Egészséges önbizalommal már nincsenek is pasik?

2021. júl. 28. 09:59
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
95%

#18: Van igazság abban amit írsz, viszont ha ezek a szoba mélyén dekkoló, az életüket különböző virtuális világokban élő srácok hirtelen lekapcsolanák a gépet és kimennének a szabadba, akkor rendben lenne minden? Szerintem nem. Ugyanis nem várnák őket az utcán vagy a parkokban bandákba összeverődött lányok, hogy "végre itt vagytok, gyertek, ismerkedjünk". Miért? Mert sajnos a lányok is ugyanígy virtuális világokban élik az életüket, csak azokat nem CS-GO-nak meg Minecraft-nak, hanem Facebooknak és Instagrammnak hívják. Tehát ez az elszigetelődés nem a fiúk problémája, hanem nemtől függetlenül a fiatalok egy (egyre nagyobb)részének. A különbség annyi, hogy míg a fiúk a játékokban világokat teremtenek és pusztítanak, meg egymással harcolnak, az ottani eredményeik alapján nem fognak jobb pasinak számítani és nem is kapnak erre utaló jeleket. Ellenben a lányok a hosszú perceken, esetleg órákon át előkészített és agyonfilterezett képeikre, videóikra nagyon gyorsan megkapják a "de jó nő vagy, princess, sexy baby, gyönyörű vagy" féle kommenteket, amik viszont már építik az önbizalmukat, még ha ezek a dícséretek nem is nekik szólnak, hanem a képeken, videón szereplő digitális avatarjaiknak.

Amivel nem értek még egyet, az a "Közben anyuci kiszolgálja, főz, mos, takarít rá, finanszírozza a hétvégi berúgást" rész. Ezt úgy írod, mintha ugyanezt a lányok nem kapnák meg. Mintha nekik már 10 éves koruktól segíteni kellene a házimunkában, vagy éppen ha úgy adódik, akkor nekik kellene elvégezni az egészet, miközben az öccsük/bátyjuk a PS-t nyomja bent a hűs szobában.

2021. júl. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
64%
A nők ledominálják őket. Vagy a rossz szülői minta.
2021. júl. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
69%

22: 18-as vagyok és köszi a reakciót, lehet, hogy félreerthetően fogalmaztam meg pár dolgot.

1: igaz az, hogy manapság, ill. az utóbbi években a lányok nagy része is "kockul" olyan értelemben, hogy az ideje nagy részét a neten tölti valamilyen formában. Ez nagyrészt olyan social media felület, ahol vagy a közvetlen ismerőseikkel vagy mások az összegyűjtött követőikkel tartják a kapcsolatot. Ahhoz, hogy "érdekesek" maradjanak, egyrészt ki kell nézni valahogy, nemhiába a fiatal nők nagy része kiemelt figyelmet fordít a külsejére egyrészt figyelembe véve az aktuális trendeket másrészt a saját adottságait. Ezt lehetbe tovább ragozni de kár tagadni, hogy ez egy fontos tényező és tartozik hozzá egyfajta stíluskialakítás, egészséges életmód, kinek mi.

Másrészt a magamutogatáson túli tartalomgyártáshoz tisztába is kell lenni bizonyos dolgokkal ami a világban történik, ami a többi embert érdekelheti. Ez lehet megintcsak divat, életmód vagy teljesen más témák, tök hétköznapiak is.

Harmadrészt jellemző a mások tartalmainak fogyasztása, az azokból való "tanulás", a másokkal való online és irl kapcsolattartás.

Mindez azt jelenti, hogy az átlagos lányok/nők online tevékenységeinek ez a felületes része, -akkor is ha sokszor nem értékteremtő- is alkalmas arra hogy fejlesszék a kommunikációs készségeiket, ismerkedjenek, informálódjanak különböző dolgokról és visszajelzést kapjanak a kinézetükre, megnyilatkozásaikra, stb. Ezért aztán ha belül nincs is mindegyiküknek tényleg sok önbizalma, akkor is egy csomó olyan dologban fejleszthetik magukat ami a hagyományosan értendő nemi szerepeket tekintve vonzóvá teheti őket és ezek ha tetszik ha nem, olyan dolgok, amik a tanulmányok során, munkalehetőségek terén is jól jönnek.

Ezzel nem azt mondom, hogy a naponta instára való értelmetlen selfieposztolástól valaki automatikusan értékesebb lesz de önbizalom, kinézet és egyebek szempontjából fejlesztőbb hatása van tehát előnnyel járhat az élet nemely területén pl. párkeresésben.

Az, hogy sok fiú online vagy xboxos stb. játékokkal játszik szintén egy olyan tevékenység aminek vannak előnyei, pl. olvastam, hogy a gyors reagálast fejlesztheti sok game. De ettől ahogy mondtad, nem fognak jobb partinak számítani mert ez sem a kinézetükben sem az ellenkező nemmel való szociális interakcióikban nem nyújt segítséget, tapasztalatot ha pl. nincs más hobbijuk csak a játék. Tehát sokkal inkább lehetnek önbizalomhiányosak, tapasztalatszegények azok a fiúk akik az idejük nagy részét játékkal töltik és semmi mással.

2: az anyukás példát 2 okból hoztam fel. Egyrészt arra utaltam rá, hogy a srácok életében az egyik legközvetlenebb női minta az anya, akkor is szereti és gondoskodik a gyerekéről ha az nem jól kommunikál, nincsenek jó szociális skilljei, barátai, beszűkült az érdeklődési köre vagy nem tud udvarolni, nyilván. Csak ezzel sok anyuka, -ha nincs helyes apai minta és saját tapasztalat- azt éri el, hogy a fia ezt az attitűdöt fogja természetesnek venni a nőktől általában és a baratnővel való együtt élest is sokal úgy képzelik el, hogy valahogy összejön a barátnő, aztán nem kell vele beszélgetni, randizni meg programokat tervezni, közös célokat kitűzni hanem elég ha csak a szobában tespednek, néha legyen szex, a lány meg majd rendezi a háztartást, ügyintézést.

Másrészt valóban azt látom az ismerősi körömben és általában mindenhol, hogy nem is 10 évesen, de a kamaszkor végére a lányok sokkal nagyobb százalekban segitenek otthon, tanulnak meg főzni, takarítani mint a fiúk. Az a tapasztalatom, hogy itthon még mindig sokkal nagyobb a lányok felé az elvárás ilyen téren és ezért sokkal kevésbé kell őket kiszolgálni.

2021. júl. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
84%
18# Ott a pont, ugyan nem elsődlegesen az önbizalom hiányát magyaráztad meg, de egy fontos jelenségre hívtad fel a figyelmet. Ugyan én már nem vagyok tinédzser (25), a nálam fiatalabb korosztálynál erőteljesen tapasztalom amiről beszélsz. Arról meg már ne is beszéljünk, amikor online karakterekbe lesz valaki szerelmes.. Sok fiatal nagyon de nagyon eltávolodott a valóságtól (illetve nem is találkozott vele igazán).
2021. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
51%

"De pl nők eredmény nélkül kapnak visszacsatolást, ugye a külsőre."


És? Mire megy vele? Jobb munkahelye lesz? Jobb jegyeket kap? hamarabb előléptetik? Nem. Sőt, könnyen belekerül szép, de buta nő kategóriába.

2021. júl. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
84%

A férfiak a legdurvább versenyhelyzetben kerülnek fiatal korukban, amikor a korukbeli nők körül forog az egész világ és náluk sokkal idősebb, menőbb, pénzesebb pasikkal kell felvenni a versenyt. Pont akkor, amikor a kezdeti próbálkozások és pozitív visszacsatolás hatására alakulhatna ki egy egészséges önbizalom, ehelyett a fiatal férfiak többsége sorozatos elutasítás éri, mert a nők rengeteg pasi közül válogathatnak.


A férfiak sem érzelem nélküli robotok, ha egyszer számtalan kudarc érte az illetőt, érthető, romokban az önbizalma.

2021. júl. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
80%
jaj istenem, mert a tini nők olyan szorgos kis lelkek mi? Tiktokkal, instán pucsítással meg a sminkes pózolással. hagyjuk már ezt de komolyan....
2021. júl. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy Albert Einstein mondta minél nagyobb a tudásod annál kisebb az egod.

És teljesen igaza van.


Egyébként momentán nálam semmi baj nincs az önbizalmammal.

Céltudatosan élem az életem és valósítom meg a terveimet.

Mondjuk a párkapcsolat nem szerepel ezen a listán. Sőt még nekem ciki, hogy hogyan rázzam le megint az adott delikvenst.


Mer ha nincs barátnőd akkor muszáj rányomulni. Miért is ? Talán direkt vagyok így nem ?

Én meg megint rázhatom le a nőt, hogy bocsásson meg...stb stb.

Ez egy ponton túl nagyon fárasztó.


Na ennyit az önbizalom meg a nők párhuzamáról.

Hosszú hasznos életet.

2021. júl. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom másoknál hogy ment de nekem gyerekkoromban nagyon nem akart összejönni egy barátnő se, kikosaraztak vagy csak hát tipikus tinik voltak és dobtak minden hülyeség miatt de olyan is volt hogy felsőbb évesek csesztettek a külsőm miatt így úgy nőttem fel hogy azt gondoltam bűn ronda vagyok aztán 18 voltam mikor először kaptam egy normális bókot egy lánytól (az első komolyabb kapcsolatom) és ahogy ismerkedtem utána egyre többen mondták hogy jól nézek ki vagy legalábbis nem szörnyen. Persze még most se látom magamban mi lenne olyan jó de miután láttam milyen lányoknál volt esélyem/randiztam velük valamennyire elfogadtam hogy nem vagyok egy ogre. Szóval ha akkoriban nem vagyok olyan erősen csesztetve valszeg sokkal pontosabb lenne az elképzelésem magamról, de szerintem ami most van már az egészséges kategória

21/F

2021. júl. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
90%

23: 21-es vagyok. Örülök, hogy vannak olyan válaszolók, akikkel tényleg normálisan lehet beszélgetni ilyen témában.:)

Valóban, ha innen nézzük, akkor a lányok "kockulása" hasznosabb a kommunikációs készségek fejlesztésében, viszont árnyalja a képet, hogy itt a klasszikus kocka fiúkat (akik a szabadidejük jelentős részét a szobájukban töltik a gép előtt, se barátaik, se magánéletük nincs) állítjuk szembe azokkal a lányokkal, akik mondjuk úgy, hogy az átlagnál kissé többet és jobban használják a közösségi felületeket. Szerintem az ilyen tipikus kockákból sokkal kevesebb van. Legtöbben játszanak, de ezen kívül ők is aktívan használják a közösségi médiát is és ugyanúgy kommunikálnak egymással és talán a lányokkal is. Ahogy pedig a lányokat nem érdekli, hogy X hogyan vitt végig egy küldetést Y játékban, úgy őket sem érdekli, hogy milyen smink cuccokat használnak a lányok. Viszont vannak olyan érdeklődési köreik, amik fedik egymást. Nem feltétlenül a saját tartalmakra gondolok, lehet ez egy harmadik féltől származó tartalom megvitatása is. Itt pedig már megindul(hat) a párbeszéd.

Az anyukás részhez: Szerintem alapvető probléma itt, hogy felborult a klasszikus férfi és női szerep, és sok szülő maga sem tudja, hogy hogyan is nevelje a lányokat és főleg a fiúkat. Lányoknál még van némi kapaszkodó, próbálják ösztönözni a tanulásra, mert ebben látják a lehetőséget arra, hogy így majd felnőttként "független, erős, modern nő" lesz belőle. Ez így bele is illik a mai társadalmilag elfogadott képbe. Na de a fiúknál? Kik a sikeres férfiak manapság? Akik nem hagyják, hogy mások szabályok és keretek közé szorítsák őket, minimum feszegetik a saját határaikat, akik minden lehetséges eszközzel a saját érvényesülésüket próbálják kivívni. Ez viszont veszélyes, mert könnyen bajba keveredhet a fiú. Akár fizikailag (mint tudjuk, mindig az erősebb kutya...), akár jogilag (melyik anya szeretné, hogy a fia már fiatalon priuszos legyen?), akár csak lelkileg. Ezért sok anya a biztonságosabb utat választja és úgy van vele, hogy amíg a szobájában ücsörög és a virtuális világban éli ki magát, addig biztonságban van. Fizikailag is és jogilag is. A lelki része már neccesebb, de mint tudjuk a fiúk nem lelkiznek. Talán még a társas kapcsolatai miatt sem aggódik, mert szokott beszélgetni másokkal és majd biztosan lesz egy lány, akinek megtetszik és elcsavarja a fejét.

2021. júl. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!