Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A párkapcsolathoz való egyedi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párkapcsolathoz való egyedi viszonyulásomról mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Először úgy gondoltam, hogy addig biztosan nem akarok kapcsolatot, ameddig nincs meg a diplomám. Utána úgy,hogy addig nem kell senki, ameddig nem értem el egy stabil egzisztenciát, megfelelő életszínvonalat. Itt vagyok pár hét múlva 28 évesen, olyan állással, autóval és lakással, amire mindig is vágytam. Önállóan értem el mindent nagyon sok munkával, mostanra érzem azt, hogy nagyon szeretnék már egy kapcsolatot. Attól viszont kicsit tartok, hogy valaki csak kihasználna a javaim miatt. Az biztos, hogy az első pár találkozón, a kezdeti ismerkedős fázisban nem fogom ezt felhozni. Ami a legmegdőbbentőbb lesz sokatoknak, hogy én vagyok a nő.
2021. ápr. 17. 09:25
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
#8 18 éves korom óta dolgozom, az egyetem mellett sem diákmunkát vállaltam, hanem gyakornok voltam a szakterületemen egy nemzetközi cégnél, ahol már akkor is jobban megfizettek, mint egy átlagos diákmunkást. A diplomám megszerezése után is ott dolgoztam, 1 évvel később lehetőségem nyílt kimenni egy külföldi partnerirodájukba, ott 2,5 évet voltam, euróban kaptam a fizetésem, szállást fizették, így sokat tudtam félretenni. Utána egy másik, szintén nemzetközi cégnél helyezkedtem el, ahol magyar viszonylatban kiemelkedően honorálnak anyagilag, igaz cserébe sokat, gyakran 12-14 órákat kell dolgoznom. Konkrét összeget nem fogok kiírni, de a többszöröse, mint amit leírtál. Egy 4 éves Hondám van, biztos furcsa, de sosem tetszett sem a Merci, sem a BMW, főleg nem azok a leharcolt 20-25 éves típusok, amitől az átlag magyar azt érzi, hogy mennyire menő. 1,5 szobás budapesti társasházi lakásom van.
2021. ápr. 17. 10:11
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Na, ennyi, ezzel csak megerősítetted, amit feltételeztem. Több ilyen szorgalmas ember kellene 💪

Félre ne érts, nem nyalizni akarok xD de így kell ezt csinálni, te már elértél valamit, és erre legyél büszke, mert van mire. Sok sikert a megfelelő pár megtaláláshoz 💪

(10es voltam)

2021. ápr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
97%

#9: Ezt a réteget viszont ti termeltétek ki azzal, hogy társkeresőn csak a legjobb pasikat húzzátok jobbra.


Szimpla matematikai alapelv, ha egy férfi iránt érdeklődik 70-80 nő, akkor valahogy választania kell közülük. Mi nem úgy működünk, mint ti, hogy van egy rangsor, jó esetben mindet megdugnánk, tehát elő kell vennünk más szempontokat is, ami alapján eldöntjük, kit válasszunk.


Ez legtöbbször lehet szexuális irányú (nyitott sok mindenre az ágyban), lehet szimplán logisztikai (ő van a legközelebb, ő teper értünk, nekünk igazán rá se kell írnunk, ő jelentkezik be, hogy este jönne hozzánk, jó-e nekünk vagy tegyük át máskorra), esetleg kényelmi (mos, főz, takarít, helyettesíti anyucit és még haverozni is elenged, ha mi hívjuk át a haverokat vesz egy rekesz sört) és igen... valóban, lehet pénzügyi vonatkozású is.


Mi ebben a meglepő? Mintha Vasvári Vivient vagy Vajna Timit utálnám és állítanám be Fecsót meg Andy Vajnát szegény, szerencsétlen, ártatlan áldozatnak.


Felnőtt emberek, egyék meg, amit főztek. Társadalmi értelemben problémás ez a kérdés, mert ha elég nagy méreteket ölt az ilyen balfék emberek ténykedése, az az egész párkapcsolati piacra rányomja a bélyegét.


A lúzer, de pénzes férfiak kitermelik a telhetetlen aranyásókat, akikkel szemben az egyetlen elvárás, hogy csinosak és fiatalok legyenek, lehet bármilyen kiállhatatlan természetük.


A nyálcsorgatós lányok meg kitermelnek egy alfa réteget, akik mint a hangyabolyban hereként élnek, miközben a nőt elborítja a rózsaszín köd és nem veszi észre, hogy ő nem a királynő, hanem a dolgozó, aki kiszolgálja Mr. Adoniszt.


És mikor ezt elmondod sem oszlik a rózsaszín köd, hanem a nő még bizonygatja, hogy a pasija nem is adonisz. A külső relatív. A népszerűség számít. Ha valamilyen oknál fogva a Danny DeVito külsejű férfiaknak lenne 80 matchük Tinderen és élnének olyan életet, hogy nők epekednek értük, akkor ők lennének hajlamosak ilyesmire.

2021. ápr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

#11: Ebben az esetben viszont nem is értem, hogyan tudna téged bárki kihasználni? Észnél kell lenned, ennyire egyszerű.


Kihasználni azokat szokták, akiknél a következő két feltétel valamelyike teljesül:

- annyira ösztönös, állatias droid, hogy egyből jön a rózsaszín köd és nem csak sodródik az árral és hagyja magát manipulálni (ebbe a legjobbak is belefuthatnak), hanem még ha intő jeleket kap sem akarja tudomásul venni, akár még a közeli barátaival, családjával is összerúgja a port.


Ez ennyire extrém mértékben nem jellemző rád, különben nem érhetted volna el a sikereket, amiket írtál.


- annyira halmozottan hátrányos (nem feltétlenül csak külső, hanem személyiség, lakóhely, minden egyéb kombinációja), hogy nincs más választása és már egy jó szóért eladja a lelkét. Ez főként idősebb korban szokott kicsúcsosodni, sok gyerek, stb. vidéki 50-es, elhanyagolt, gyerekes anyukákért nem igazán szoktak kapkodni, hogy elhódítsák egy agresszív baromtól.


A te esetedben ezt sem tartom valószínűnek, 28 évesen fiatal vagy még és valószínűleg szép is és értelmes. Tehát nagyobb választási lehetőséged van annál, minthogy a 20 évvel idősebb nagypapi, a segédmunkás Józsi vagy az izmos fuckboy Laci.


Úgyhogy tényleg nem értem, hogyan képzeled el azt, hogy bárki kihasználna téged emiatt? Pláne, hogy egy lakás meg egy autó azért nem egy kilós aranyrúd a vitrinedben, amit zsebrevág valaki, amíg zuhanyzol, aztán sose látod többé.


Összeköltözés előtt meg azért ismerkedik az ember.

2021. ápr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

13-as: egyik pasi sem társkeresős. sose társkeresőztem se én, se a barátnőm. és az elején nem ilyenek voltak, akkor mindig mi voltunk meghívva, jött-vitt-hozott, ajándékok.. aztán idővel nem tudom mi történt, mintha megunták volna. nem hiszem, hogy én érdemeltem ki, és ezért nem is maradtam velük.

Na mindegy, rengeteg oka lehet, én elengedtem, csak azt szerettem volna mondani, hogy valós probléma, de örülök, hogy te nem vagy ilyen. :)

2021. ápr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
70%

#15: Amikor valakitől, aki kvázi-idegen kapsz dolgokat látszólag önzetlenül, akkor mindig szólaljon meg a vészcsengő. Ezt már általánosban oktatni kéne mindenkinek!


A passzív-agresszív viselkedés nagyon gáz. Engem lelkileg ilyen szülő nyomorított meg (és mivel szülő-gyerek, így még menekülni sem tudtam sokáig), megkaptam folyamatosan a lelki terrort, hogy ő mennyit virrasztott mikor beteg voltam meg halmozott el mindennel, amire kinyitottam a számat (jó, hogy a pelenkát nem számolta fel), majd folyamatos utalások, hogy a szegény, öreg, beteg, munkában megfáradt szülőket kutya kötelességem lenne támogatni, mint életerős fiatal. Amivel nem is lett volna bajom, ha nem feneketlen kútba kellett volna dobálnom a pénzt és finanszíroznom a dohányzást, alkoholt és egyebeket.


Aztán persze mikor ez realizálódott jött ki a "úgy kellett volna téged is nevelnem, mint a cigányok, ütni-vágni, szíjat hasítanom a hátadból és akkor ember lett volna belőled, az ilyen gyerekek tisztelik a szüleiket".


És sajnos Magyarországon az átlagember csóró, emiatt a női magazinok is szégyenszemre azt nyomják, hogy "az első randin illik a férfinek fizetni" meg "egy igazi úriember elhalmozza a hercegnőjét", aztán csodálkoznak, amikor a nők meg beleszaladnak az ilyen szituációkba.


Pedig csak az örökérvényű mondást tudom itt is idézni: nincs ingyen ebéd.


Valamivel fizetni fogsz érte és a legritkább esetben áll fenn az a valószínűség, hogy az illető (ha nem valami tényleg nagyon előnytelen külsejű, mozgássérült vagy egyéb, párkapcsolatilag hátrányban lévő illető) nem fog kérni cserébe valamit.


Sok aranyásó arra apellál, hogy jó esetben ez a cserébe dolog csak szexuális jellegű, aminek ő örömmel eleget tesz az anyagi javakért cserébe és azért társadalmilag mégsem ítélik el őt annyira, mintha prostituált lenne és neki se mindegy, hogy egy férfi vagy mindig más idegen.


A kedvencem, amikor nők írják, hogy ő fel szokta udvariasságból ajánlani, hogy fizeti a saját részét, de mikor a férfi ezt elfogadja, akkor azzal a férfivel biztosan nem lesz több randi.

2021. ápr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ezek csak hulye kifogasok. nem igazan ertem, a parkapcsolatnal mi koze van a diplomahoz??! meg az egzisztenciahoz? mert ha azt mondod, addig nem akarsz gyereket, amig nincs pl. sajat lakasod, azt megertem, de lakas/auto/diploma nelkul miert ne lehetett volna randizgatni?

ettol fuggetlenul a te dolgod, engem nem zavar, de lathatoan te erzed, hogy ezzel valami nem okes, ha mar feltetted itt a kerdest.

2021. ápr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
#17 Azért, mert olyan anyagi körülményeket akartam magamnak megteremteni, mely lehetővé teszi, hogy önállóan is boldoguljak, megálljam a helyem az életben, sose legyek kiszolgáltatva egy férfinak. Azt sem szeretném,ha ez fordítva történne,hogy valaki csak azért legyen velem, mert használhatja az autómat, nem kell albérletet fizetnie és lakhat nálam, kihasználja, hogy az átlagnál jobban keresek.
2021. ápr. 17. 11:45
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Pedig egy párkapcsolat arról szól, hogy használjuk egymás erőforrásait. A baj ott kezdődik, amikor ez érdekből történik vagy mikor szerepet játszik a választásban az, hogy a másiknak milyen erőforrásai vannak.


Igazából önmagadat szivattad meg, mert vagy titkolnod kell, hogy mid van, vagy sosem lehetsz benne teljesen biztos, hogy szerepet játszik-e a férfi választásában az, hogy neked mid van.


Én ezt úgy oldottam meg, hogy semmit nem mutatok abból, hogy mim van. Mondjuk én férfi vagyok és emiatt így nincs nőm és a legutóbbi is azért szakított velem, mert neki olyan férfi kellene, akinek van saját lakása, de hát legalább kibújt a szög a zsákból.


Neked is ezt javaslom, te még könnyebb helyzetben vagy nőként, mert tőled nem várja el a társadalom, hogy legyen egzisztenciád.


És ami a legfontosabb, mindig legyél résen. Lehet, hogy minden szép, minden jó és utána jön egy másik csaj, akire lecserélne téged, de amiatt nem fog elhagyni, mert kényelmes neki nálad lakni. Viszont a másik csajjal meg meg akar majd csalni.

2021. ápr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Na ide jutott a vilag.Nekünk semmink se volt,hanem közösen teremtettük meg.

Itt meg az megy,hogy "mid van?"

Ha nincs,akkor 30 éves korodra meglesz.Aztán meg az összekuporgatott dolgaid félted másoktól.Attól rettegve,hogy majd kifosztanak.

Hát nem irigyellek benneteket ezzel az üzletpolitikával!

Mert már nincs itt szó semmiféle boldog,szeretetteljes kapcsolatról,ami két ember között van,az egymásért,a kőzösért való áldozatvállalásról, hanem a "mid van?" a központi kérdés.

2021. ápr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!