Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van-e esély találni a szellemi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e esély találni a szellemi autonómiát szerető és elfogadó nőt?

Figyelt kérdés

Nem társkereső hirdetés a részemről, de érdekel, hogy a "net embere" hogyan vélekedik.


40+os, gyermektelen pasi vagyok, aki már élt 15 évet házzaságszintű élettársi kapcsolatban.

Számomra az "ARANYKOR" egyébént még az összeköltözés előtti, de intenzíven szerelmes és odaadó szakasza volt a kapcsolatunknak.

Az exem (akkori párom) az első két évünkben még a szüleinél lakott, tanult, majd később lett munkahelye is. Egymás párja voltunk, szerelmesek, de nem 0-24-ben sertepertéltünk egymás mellett, hanem a szabadidőt töltöttük együtt. Neki is volt élete, szülőknek segítés, munka, tanulás stb, nekem is, munka, haverok, némi családi besegítés és alig vártuk mindketten, hogy együtt legyünk. Napi kapcsolat, napi találkozás megvolt, sokat aludtunk egymásnál, de nem laktunk együtt.

Így nem volt az a típusú felelősség, ami nem visz előrébb. Hűségesek voltunk és egymás párjaként viszonyultunk a másikhoz.


Aztán összeköltöztünk, pár évig érdekes volt, majd jöttek a sztereotípiák, hogy "ne morzsálj, most porszívóztam", meg az ilyen le vagy felhajtott wc tető és társai.

Évek óta nem vagyunk együtt sokan jönnek nekem ezzel a "nősülni kellene már" dumával.

Valóban hiányzik egy társ. Akivel köcsönösen kiegészíthetnénk egymás életét, akivel hasonló zenei ízlés végett együtt buliznánk, kirándulnánk, moziznánk vagy járnánk előadásokat hallgatni vagy akár meditálni, nyaralni stb. De amikor belegondolok az ilyen házisárkányos meg disznópasis legendás sztereotípiáiba, akkor megrettenek.

El tudom magamat látni. Nekem nem kell, hogy valaki mosson, főzzön rám, helyettem takarítson stb. Ezekkel elbodogulok magam is. Nem is terhelném a másikat az ilyen személyes dolgaimmal, hogy pl a borotvámat meg a papucsomat kelljen kerülgetnie és ugyanígy nem vagyok kíváncsi 0-24-ben a másik ilyetén nyígéseire sem.

Meg tudom állni, hogy ne figjak pl., mert nem vagyok egy ordas bunkó, de ha egyedül vagyok, akkor én is csak pasi vagyok a javából stb stb.

Számomra megint az lenne az aranykor, ha lenne egy olyan nő, akivel lehet egymást szeretni, lehet szex, szabadidő, akár közös fejlődés (sport, tanulmányok, hobbik stb), nyaralás, programok, de ugyanakkor mindkét fél tiszteletben tartaná a másik autonómiáját.

Autonóm emberek között is létezhet szexuális és lelki értelemben hűség, nem tartanék a másik félrekufircától, ahogy neki sem kellene az enyémtől.

A kérdés, hogy vajon nők között is létezhet-e olyan, aki efféle életre vágyik és nem egymás vérének a szívására?



2019. jún. 8. 10:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
Ha el tudod a csajt tartani, akkor még félre is kufircolhatsz melette.
2019. jún. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

Van ilyen párkapcsolati/életforma, úgy hívják, h mingli. Sokan választják ezt, főleg egy hosszú párkapcsolat/válással végződő házasság után.

Személyes véleményem szerint nem rossz, sokáig úgy gondoltam csak ez lehet az igazán járható élhető út, ma már úgy gondolom, h két valóban egymáshoz illő (azonos lekifejletségű) embernél nem hozna gondot az nagy összegabalyodás/összebútorozás sem. :)

2019. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Pont a lényeg leírását baxtam el :): lelki fejlettségű*
2019. jún. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Megértettem így is. Köszi az eddigi válaszokat. Mondjuk az első nem tudom melyik lovon és merrefelé ül, mert köze nincs a kérdéshez a válaszának.
2019. jún. 8. 11:38
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Az emberek sokfélék, szóval, létezik. Viszont a többség 40 éves kor felett már nem így él, mert az már fiatalon lecsengett náluk. Együtt meg lehet élni normálisan is, a két félen múlik. Azért, mert sokan ölik egymást, nem az a jellemező.

Viszont, ha az idegesít, hogy a másiknak a személyes tárgyaiba botlanál, ne is menj bele ilyenbe. Az, hogy együtt élnek a felek, nem jelenti azt, hogy nem tartják tiszteletben a másik szabadságát és nonstop egymás nyakán lógnak.

Ha egy kapcsolat fejlődik és ez bizony ezzel jár, normális. Nagyon fura és éretlen ez egy 40+-os embertől.

Te inkább szabadidős társat keresel, akivel úgy élnél, mint a fiatal felnőttek...

2019. jún. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Sztem 5-ös nem értetted meg a kérdezőt...

Ezek a súrlódások (most porszívóztam ne morzsálj légyszi) teljesen normális napi "problémák" lehetnek, de sztem nem ez lehet a gond. A gond ezek kezelésében van, ki hogy kommunikálja le, mennyi tisztelettel, szuverenitás meghagyásával tudja a napi életet társával megélni.

Ez jelenti a lelki fejlettséget, mindenki számára érthetően (bár ennél többről van szó) az intelligenciát.

Párválasztásnál erre kell legjobban figyelni, a többi csak sallang. :))

2019. jún. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Elvált nőként, anyaként én is ilyen kapcsolatot tudok leginkább elképzelni, szóval vannak ilyenek. De ez úgyis magától alakul, nem?
2019. jún. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
#5 lehet, hogy félreértettem. Abból is fakadhat, hogy nálam az ilyen súrlódások kimaradtak minden kapcsolatomban. Amúgy, én is erősen igényleg a saját teret és azt is mindig megkaptam, annak ellenére, hogy együtt éltünk. Valószínűleg marha nagy szerencsénk volt egymással.
2019. jún. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

Abban viszont egyet értek 5-össel, h ez a hozzáállás éretlen. Tele van az előző rosszul végződő együttélések utáni félelmekkel, tapasztalatokkal. De pontosan ezek a tapasztalások megélése, utána pedig a feldolgozása segít abban, h magasabb fejlettségű szintre kerülve tudjuk, h lehet ezt másként, mire kell figyelni. De sajnos ez csak a mi részünk, a rizikó a másik fél (ill. hogy jól választottunk-e, a saját választásunk helyessége).

Szóval, könnyű utat választva jöhet a mingli, erős idegzetű bátraknak meg megint az összegabalyodás... :)

Mindenki döntse el mit vállal be. Én reszkíroznék sztem megint. :))

2019. jún. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
Igen, szerencse is 8-as..., bár inkább jellem kérdése. Ebben a történetben az ember a lényeg, a kapcsolatai csak tükrözik ezt/őt.
2019. jún. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!