Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl magasak lennének az elvárásaim? Miért érzem úgy hogy nem felel meg senki? Csak rossz emberekkel sodor össze az élet?

Figyelt kérdés

Az utolsó kapcsolatom után sikerült rádöbbennem hogy mi az amit keresek a másikban, mi az amire szükségem van, már ami a belsőt illeti. Eddig mindig beértem kevesebbel, nem is igazán válogattam, mert úgy éreztem nincs jogom hozzá. Néha még most is így érzem, viszont szerelmes akarok lenni, nem csak úgy benne lenni egy kapcsolatban ami szereteten alapszik. Túl fiatal vagyok még az ilyen kapcsolatokhoz. De úgy érzem képtelen vagyok a szerelemre, vagy pedig nincs olyan ember, akit én keresek.

18L



2021. márc. 15. 11:39
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
#6: Abban igazad van, hogy nyilván kell a testi vonzalom is. Csakhogy tapasztalataim szerint az emberek többsége úgy működik, hogy ha külsőleg nem tetszik nekik valaki, akkor magasról tesznek arra, hogy milyen a személyisége. Vagyis hajlamosak inkább azt az embert megismerni, aki külsőleg is bejön nekik. Illetve fogalmazzunk úgy, hogy míg szavakban könnyű azt mondani, hogy egy fizikálisan kevésbé vonzó embert is meg lehet szeretni a belső tulajdonságai alapján, a gyakorlat mégis azt mutatja, hogy valójában fordított az irány, és a külső alapján döntenek az emberek arról, hogy kit érdemesítenek a megismerésre.
2021. márc. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:

Én is hasonló dilemmában voltam sokáig, csak férfiként. Ugyan a válaszolók többsége azt írta az elvárásaidra, hogy ez a minimum lenne, azonban szerintem egyáltalán nem az, és sok embernek megy tönkre a párkapcsolata ezek miatt, mivel kell hozzá tapasztalat, mentális érettség és empátia, hogy valakiből egy támogató társ lehessen, aki megérti a másik lelkét, és tudjon vele azonosulni.

A mély és elgondolkodtató beszélgetésekre kitérve pedig szintén nagyon kevés olyan emberrel ismerkedtem meg, akit foglalkoztatna mélyebben sok kérdés, nem pedig elfogadja azt, amit a közvélemény tálal neki. Akik pedig kritikusak is, sokszor ők is csak elvakultságból azok, nem pedig azért, mert próbálják megérteni a dolgokat, hogy miért történnek.

Ahogy fentebb is írták, én is úgy gondolom, hogy csak nyitottnak kell lenni a lehetőségekre, mert bárhol és bármikor rád találhat ez az ember, azonban mivel már ennyire komolyak a szándékaid, nem egyik pillanatról a másikra.

Milyen témák foglalkoztatnak egyébként a legjobban? :)

24F

2021. márc. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

#11

Lehet hogy sokan így működnek, nem tagadom. Én akkor is azt vallom hogy míg a személyiség képes megszépíteni egy kevésbé előnyös külsőt, addig a szép külső nem tudja megszépíteni a kevésbé jó személyiséget. Nyilván az a legjobb ha mindkettő vonzó a másik számára, ám a szépség iszonyú relatív. Mindenki mást talál vonzónak

2021. márc. 15. 13:52
 14/41 A kérdező kommentje:

#12

Valóban ez lenne a minimum elvárás, ám azt tapasztalom hogy a legtöbb emberben ez a minimum sincs meg. Eleve a megértés hiányzik az emberek többségéből, ami számomra igen fontos.


Igen, én is ezt tapasztalom. Marha kevés olyan emberrel találkoztam aki alkalmas a mély beszélgetésekre, sokan ingerültek lesznek egy mély téma esetén, vagy épp nem tudják hogyan/mit reagáljanak. Én viszont többre vágyom a "szia, Mizu?"-nál.


Én teljesen nyitott vagyok, és próbálok nem görcsösen kapcsolatot keresni.


Mármint miken szoktam filózgatni?!

Mostanában az embereken, az elidegenedésen, a boldogság fogalmán.. elég sokmindenen

2021. márc. 15. 14:00
 15/41 A kérdező kommentje:

#9

Hát nem igazán

A saját korosztályomba meg végképp, persze kivételek mindig vannak

2021. márc. 15. 14:01
 16/41 A kérdező kommentje:
Többieknek köszönöm szépen a válaszokat!
2021. márc. 15. 14:01
 17/41 anonim ***** válasza:

megértelek kedves kérdező

nekem is hasonlóak a gondjaim

szívessen írnék de nem hoszem hogy csak internetes kapcsolatra vágysz

ahogy én se

19f

2021. márc. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem törvényszerű, hogy kell a fizikai vonzalom is a szerelembe eséshez. A legtöbb embernél valóban együtt jár a kettő, de vannak, akiknél teljesen szét van választva a szexuális és a romantikus vonzalom, és külön működik a kettő. Én ismerek olyan embert, aki szexuálisan csak az ellenkező nemhez képes vonzódni, romantikusan viszont férfiakhoz és nőkhöz is. Eleve nagyon sokféle vonzalom létezik, nem csak szexuális és romantikus. Szerintem érdemes ezeknek a témáknak utánanézni, így sok mindent megtudhatsz saját magadról és arról, hogy milyen partnerre és párkapcsolatra lenne szükséged.
2021. márc. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
38%
"Utolsó kapcsolatom",atyavilág és még csak 18 éves. Hányan mentek végig rajtad kedves?
2021. márc. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

Kedves 19-es válaszoló

Nem mintha bármi közöd volna hozzá, de 2 kapcsolatom volt. Rajtuk kívűl meg senki nem ment át rajtam

2021. márc. 16. 08:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!