Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nektek mennyire fontos, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mennyire fontos, hogy a párotoknak diplomája legyen?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 29. 12:16
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
24%

"Más konkrét, kézzel fogható hasznát nem igazán látom annak, hogy jártam egyetemre..."


Ennyi erővel érettségizni sem kell, sőt, a 8 általános is minek.

2020. ápr. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:

#41

Tehát nincs válasz. Sejtettem. Köszönöm! :)

2020. ápr. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
45%
#42: Hülyeségen nem fogok vitázni és energiát belefektetni.
2020. ápr. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:

#43

Nyilván. :))

2020. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
64%

"Igenis, egy egyetem/főiskola ad egy bizonyos irányt és tartást"

Ez ilyen szép kis blabla, a 18-20 évesen egyetemre kerülő emberek már kialakult személyiséggel bírnak, nem fog nekik "tartást" adni az, hogy beadandót készítenek vagy ZH-znak. Az ok, hogy a diploma plusz lehetőségeket biztosít, de ne tegyünk már úgy, mintha egy andragógus vagy tanítóképzős diplomától a jellem is nemesedne...

2020. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
75%

Nyilván függ attól is, hogy milyen egyetemre mész és milyen szakra. Azt mondjuk erősen megkérdőjelezném, hogy 18-20 évesen az átlagembernek mennyire teljesen kifejlett a személyisége, nyilván van, akinek igen, de azért szerintem még elég sokan azt se tudják, merre vannak arccal ebben a korban (én legalábbis így voltam vele).

Nekem amúgy az egyetem tényleg elég sokat adott, abból a szempontból, hogy ráerősített már meglévő személyiségjegyeimre, amiket aztán kicsit finomított. A gondolkodásmódom, hozzáállásom formálta, de ez persze lehet tényleg csak a szakom specifikuma, ennek ellenére nem hiszem, hogy pontosan ugyanolyan lenne a személyiségem most, ha nem lettem volna egyetemista. Az élmények, ott szerzett tapasztalatok is mind befolyásolják a személyiségfejlődést, és ezek igenis más irányba viszik az egyetemi közegben, mint a munkásemberek között.

2020. ápr. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
93%

"18-20 évesen egyetemre kerülő emberek már kialakult személyiséggel bírnak"


A francokat. Az ember egész életében változik.

2020. ápr. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%

#46

Egyetértek veled, egy kivétellel: nem csak az egyetem és a "munkásemberek" léteznek.

Ezt gyakran látom, hogy ha valaki nem egyetemista/diplomás, akkor biztos "melós", értsd kőbányait szopogató kőműves, burkoló, stb.

Túl azon, hogy a kőművesek, burkolók se mind primitív tökkelütöttek, nem teljesen értettem ezt soha. Van még kismillió egyéb hivatás, foglalkozás amihez nem kell diploma, de nem lesz az ember "melós" a szó hétköznapi értelmében. Lehet valakiből ápoló, fotós, logisztikai ügyintéző, raktárvezető, vegyésztechnikus, könyvkötő, festőművész, és ezer egyéb egyetem nélkül.

Nem értem, ők miért lennének "rosszabbak" csak azért, mert az ő álmaik foglalkozásához pont nem egyetemi képzés kellett, hanem okj vagy más megoldás.

2020. ápr. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
#48 - most mondtam két végletet, nem soroltam fel az összes létező szakmát, de azért az tény, hogy más közegben szocializálódnak, azért nagy valószínűséggel egy könyvkötőnek meg festőművésznek több közös témája lesz, jobban megértik majd egymást, mint egy hídmérnök és egy szobafestő. Illetve ami szerintem még okozhat súrlódásokat, az a teljesen más életút, egyetemista éveim alatt randiztam én asztalossal, most nem azt mondom, hogy egy mintából mindenkire vonatkoztatnék, de nekem ez az egy tapasztalat is untig elég volt, hogy fenntartásokkal kezeljem az ilyen felállást. Általa egyébként nagyon sok nemdiplomással is megismerkedtem, az általános nézet tényleg az volt, hogy minek járok az egyetemre, biztos lenézem őket, meg feltételezték rólam, hogy tuti jobbnak gondolom magam náluk, ezért folyamatosan mindent túl akartak kompenzálni (beleértve a randipartnerem is), amitől meg mindenki kényelmetlenül érezte magát. Megjegyzem, teljesen alaptalan volt a feltételezésük, de erősen bántott ez a hozzáállás. Nem tudom, hogy ez mennyiben lenne más most, hogy az egyetem/diploma ténye nem kifejezetten része a mindennapjaimnak, de már olvastam itt a gyk-n is hasonló megnyilvánulásokat az irodai alkalmazottakra vonatkoztatva is, szóval nem vagyok róla meggyőződve, hogy nem teljesen alaptalan az ellenállásom azokkal a potenciális udvarlókkal szemben, akiknek nem hasonló az élete jelenleg az enyémhez.
2020. ápr. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

Nem fontos, de meg kell ütnie bizonyos értelmi szintet. Pl. sokan egy nem túl bonyolult mondatot se tudnak leírni helyesen, ami nagy igénytelenség.

Már eleve a kérdezőnek főhajtás, hogy a kérdését hiba nélkül tette fel. Lassan már ettől is el vagyok ragadtatva.

F

2020. máj. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!