Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nektek mennyire fontos, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mennyire fontos, hogy a párotoknak diplomája legyen?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 29. 12:16
1 2 3 4 5
 11/50 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
83%

Talán annyiba mégis fontos, hogy egy diplomás nem kezd el minden ok nélkül különbséget tenni, és nem kezd el fröcsögni hogy így a diploma, úgy a diploma, bezzeg a diploma nélküliek állandóan szidnak ok nélkül minket, minden téren, nem is értem.

Akinek nincs, és nem fontos, felfelé nyomják itt őket, akinek van, és azt mondja nem ez a lényeg, ha meggebed is, akkor is lefelé :D

Igazából, nem is meglepő...nagyon sok alapvető emberi különbségre ad ez utalást.

2020. ápr. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
57%

Nem fontos. No offense, de tényleg ismerek jópár diplomást (nemtől függetlenül), aki az államvizsga után ugyanolyan életképtelen vagy kulturálatlan maradt, mint korábban.

Andragógiát végzett csaj, akinek Danielle Steel volt a legnívósabb olvasmánya. Programozó srác, akit még a saját lakodalmán is utasítgattak a szülei, ha inni akart egy pohár bort, hogy "sok lesz az, ne igyál, Benőke".

Épp elég, ha az illető szereti a munkáját és megél belőle, nem anyagi támogatásért esik egyik kapcsolatból a másikba. Sokkal jobb, mint ha muszájból lediplomázna, aztán olyan munkát végezne, ami igazából nem is érdekli.

2020. ápr. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
76%
Nem fontos. Férjemnek van diplomája, mégis az okj-s végzettségével keres normálisabban.
2020. ápr. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
78%

Semennyire, sosem volt szempont.

Plusz most csinálom a diplomát. Benne vagyok a felsőoktatásba és látom, hogy mennyire sokszor nem a tényleges tudásról és munkáról szól az egész. Olyanok buktak ki egyetemről vagy adták fel, akiket 1-1 tanár elkezdett szívatni és esélyük sem lett volna az adott egyetemen elvégezni a szakot. Ezzel szemben másokat átengedtek 1-2 perces szóbeli vizsgákkal, kevés tudással, mert csak.

És az életben is azt látom, hogy a diplomások között is vannak pl. konteósok és életképtelenek, ahogy a diploma nélkülieknél is vannak nagyon értelmesek.

2020. ápr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
69%

Eléggé.


Nem is maga a diploma, de általában aki elvégez egy egyetemet/főiskolát, az ott jó esetben nem csak a konkrét tudást szedi magára, hanem egyfajta világszemléletet, világképet.



Nem mondom, hogy a diplomások mindegyike ilyen lesz, sőt! És azt sem, hogy a nem dilomások között nincs aki ezt eléri, de a tapasztalatom az, hogy nagyobb esélye van, hogy diplomásban találom meg, mint az, hogy egy nem diplomásban.



F

2020. ápr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
69%

"Talán annyiba mégis fontos, hogy egy diplomás nem kezd el minden ok nélkül különbséget tenni, és nem kezd el fröcsögni hogy így a diploma, úgy a diploma, bezzeg a diploma nélküliek állandóan szidnak ok nélkül minket, minden téren, nem is értem."


Ez a tipikus mentalitás: a diploma semmire nem jó, a való éleben lehet a fontos tudást megszerezni, bárkinek lehet diplomája, egyébként is a cégnél olyan hülyék a diplomások, hogy mindent a diploma nélküliek oldanak meg...



De miért nem akar velem egy diplomás pasi/csaj kezdeni?



Most komolyan, ha annyira hülyék, és egyébként is a fontos tudás nem az iskolában szerezhető meg, akkor miért akar minden szaki diplomás férfit/nőt? Különösen a szakmunkás srácok nagyon agresszívek, hogy a sok hülye diplomás csaj rájuk sem bagózik, pedig nem értem mit spiláznak, ha az összes csak egy hülye, aki olyat tanul, amit bárki meg tudna csinálni

2020. ápr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
33%
Nekem elég fontos, de ha megvan az alapvető szimpátia és megértjük egymást, akkor nem okoz problémát, ha végül mégsincs. Egyetértek azzal, hogy egy hasznos szakma többet ér, mint egy látszatdiploma, szóval én egyébként még a diplomásokon belül is különbséget teszek, egy fizikus végzettségű akkor is többet ér a szememben, mint egy szabadbölcsész, még akkor is, ha éppen nem keres olyan jól a munkájával.
2020. ápr. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
71%
Páromnak két diplomája van, nekem egy sincs. Nem számított se neki, se nekem. Fontosabb volt a hasonló világszemlélet, céltudatosság, életképesség, könnyű kommunikáció, vonzerő. És bár nekem nincs, jól fizető állásom van, saját lakásom amit nem anyámék raktak a hátsóm alá. Nem a diplomától függ, milyen ember vagy, de a diploma elengedhetetlen ha olyan álmod van, amihez szülséges. Pl 8 általánossal ne akarjon valaki mérnök vagy orvos lenni.
2020. ápr. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
34%

Semennyire.

Legyen valami végzettsége, legyen valami munkája amihez ért és ami érdekli, mellette pedig legyen nyitott a világ dolgaira.

A vőlegényemnek sincs diplomája, nem zavar.

2020. ápr. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
65%

Nem fontos.


A mi cégvezetőknek sincs diplomája sőt egy idegen nyelven sem beszél.


És egy elég nagy cégről van szó.


ÉS több ismerősöm is van, mind vállalkozó havi 1-2-3 milliós vagy több keresettel és nem szakadnak meg a munkában, és nincs diplomájuk,


Nem ezen múlik.

2020. ápr. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!