Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van sok ember kiakadva...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van sok ember kiakadva azon, hogy sokan nem jönnének össze mentális beteggel?

Figyelt kérdés
Én már voltam barátságban egyel, de iszonyatosan fárasztó és lehúzó, már rendesen rám is átragadtak a baromságai. Én értem, hogy mindenki párra vágyik, de először nem rendbe kéne tenni magunkat és aztán kapcsolatozni? Szorongás, önbizalomhiány, pánikbetegségek, depresszió, kisebbségi komplexusok, ezek a leggyakoribbak és teljesen tönkrevághatják a kapcsolatot, mert ezek a dolgok mindenre rányomják a bélyegüket. De nekik “jár a kapcsolat”’és el kell fogadni, szeretni őket mindennel együtt. Holott az ilyen emberek képtelenek egy normális, egészséges kapcsolatra, és ezt nem bántásból írom, hanem tényként. Miért olyan elfogadhatatlan ez?
2020. ápr. 17. 12:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
27%
Mindenkinek joga van a boldogsághoz. Persze, a mentális betegeknek is jár a boldogság, de nem a másik ember kárán. A normális embereknek is szintén joguk van a boldogsághoz, és ha az nem egy mentális beteg ember mellett van, akkor mindenkinek kutya kötelessége elfogadni. Nem szabad ráerőszakolni semmit a másikra. Csak ez a mai ostoba liberális felfogás uralkodik, ahol a mentális, sérült beteg emberek, rokkantak, sokkal több joggal élnek mint egy egészséges ember. Az egészséges emberek kb már el vannak nyomva, mert ők kussoljanak örüljenek hogy egészségesek és kész. És igen, azok nem fogadják ezt el akik szintén betegek. Én sem tudnám leélni az életemet egy sérült ember mellett. Jogom van eldönteni kivel akarok lenni és kivel nem. Pont.
2020. ápr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

#7 Te sem vagy akkora Jani, hogy megmond én vajon milyen lehetek:) Az önbizalomhiány súlyos problémákat okozhat egy kapcsolatban, millió példa van rá. Az örökös féltékenykedésnek is ez az alapja, ahogyan annak is, ha megfojtja a szeretetével a másikat.

A pánikbetegség sem egy kellemes dolog a kapcsolatban: képzeld el, hogy nem mehetsz sehova az illetővel, vagy ha igen, akkor is rettegve, folyamatosan nyugtatgatni kell az illetőt, minden kirohanáshoz jó pofát vágni, nem lehet számítani a partnerre... és ne mondd azt, hogy nem ilyen a pánikbetegség, mert nem is egy mentális beteggel volt már dolgom, köztük pánikbeteggel is.

Tudom, hogy fáj ez a része a dolognak, de én pontosan tudom, milyen kilábalni ilyesmiből és semmi sem lehetetlen, ha az ember tesz is valamit, nem csak a körülmények áldozatának állítja be magát. Persze nem tehet róla nyilván, de nála van a felelősség, hogy akar is tenni vagy elfogadja a helyzetet és még jobban belesüllyed.

2020. ápr. 17. 13:19
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
A gond inkább akkor lehet, ha valakinek tetszik a külseje és szerelmes leszel, de belsöre az ellentéted. Bár a felszínes nevetés taszító nekem, azt meg kell hagyni, hogy mindenki nevet, csak más dolgokon. Ha a nönek van érett intelligensebb feketehumor érzéke, akkor nyerö nálam.
2020. ápr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

#14 Ezt ki kérdezte? Mentális betegségekről van itt szó.

Aki meg depresszióra hajlamos, szomorú ember, annak minden nevetés felszínesnek tűnik.

2020. ápr. 17. 13:33
 15/23 anonim ***** válasza:
66%
azt jól látom kérdező, hogy neked meg dühkezelési problémáid vannak? Ezt a hisztit, amit itt levágsz :D
2020. ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
92%

Nekem vannak szorongásos problémáim, főleg testi rosszulléttől szoktam félni, egészen addig, amíg tüneteket gerjesztek magamnak. Hagyományos, szívroham szerű, fulladozós pánikrohamom nem volt, de olyan viszont már bőven, hogy ki kellett mennem a levegőre, mert azt hittem el fogok ájulni, és 100 felett volt a pulzusom. Nem bírom a levegőtlen, meleg, és ezek mellé túlzsúfolt helyeket. Hipochonder is vagyok, és fóbiásan félek a hányástól kicsi korom óta.

A személyiségem is minimum "fura", még ha klinikai szintet nem is ér el a dolog. Önbizalomhiányom is masszívan volt, amit régebben sok sértődéssel juttattam kifejezésre, viszont soha nem féltékenykedtem, és nem fojtogattam senkit a szeretetemmel, nekem is nagy igényem van személyes térre.

Nos, 7 éve párkapcsolatban élek, és nem teszem tönkre a párom életét, nem vagyok rá alkalmatlan és lehet velem menni szinte bárhová, imádok utazni, szeretem a koncerteket, szeretek várost nézni, sétálni, éttermezni, strandolni...stb. Kis rugalmassággal és megértéssel el lehet érni, hogy jó társaság legyek, és ne fajuljanak el a szorongásos gondjaim.

A saját példámon is látszik, hogy mi a probléma a te gondolkodásoddal: Vaktában ítélkezel, lenéző vagy, és rengeteg esetben, rengeteg embert illetően biztos, hogy nincsen igazad. Egy töredékinformáció alapján levonsz messzemenő következtetéseket.

Neked elég annyi, hogy van valami mentális problémája az embernek, azonnal alkalmatlannak nyilvánítod kapcsolatra. Pedig a mentális problémáknak rengeteg formájuk és szintjük van, széles skálán mozognak, így az is széles skálán mozog, hogy az adott személy mennyire alkalmas kapcsolatra.

2020. ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
91%
15, nem éppen, ez témafüggö. Ök is imádnak nevetni, csak teljesen más dolgokon. Lehet egy fiú-lány összeül, és megalkotnak egy új biológiai elemet, és azon nevetnek,hogy a mikróbák mit müvelnek a nagyító alatt. A másik ember meg a megasztáron a tv-ben. Kb. ennyi.
2020. ápr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
91%

Mentális betegségem van, és párkapcsolatban élek. Nem tartom erőszakkal magam mellett a páromat, tehát ha akart volna, már leléphetett volna. Beszélgettünk is erről, nagyon sokat, és ő maga döntött úgy, hogy marad. Elkezdtem egy terápiát is, amelynek az elején (ahogy feljöttek a régi traumák) még rosszabbul voltam, de biztatott, hogy folytassam, és meg is lett az eredménye. Szerintem jelenleg több önismerettel, tudatossággal rendelkezem, mint egy olyan egészséges ember, akinek sosem voltak lelki problémái. Nekik nem volt szükségük arra, hogy jártassá váljanak a pszichológiában.


Azt mindig látom, hogy mennyi stigma övezi ezeket a zavarokat.


Amúgy: az ember mehet akárhány terápiára, élhet a legtudatosabban, megtehet mindent - tökéletes úgysem lesz. Ha mindig azt várod, hogy kész legyél valamire, akár egy kapcsolatra, akkor elszáll fölötted az élet. A tett halála az okoskodás, tudod.

2020. ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
19: Gratula! Jó párod lehet. És valóban, sokkal megbízhatóbb egy traumát leküzdött ember, mint olyan, akit nem ért megpróbáltatás, és nem tudod, hogy milyen a probléma leküzdö képessége.
2020. ápr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
51%

" Most mondjam azt, hogy nálad meg erős empátiahiányt érzek? "


Nálam biztos nem, de párkapcsolatra nem keresek sem beteg, sem labilis, sem ilyen-olyan komplexusokkal küzdőt. Nem Teréz anya vagyok.

2020. ápr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!