Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mentális beteg ember csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mentális beteg ember csak szintén mentális beteggel kezdjen kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Az "egészséges" emberek általában nem értik meg, hogy ez nem választás kérdése, és némi pozitív gondolkodástól és önsegítő könyvektől nem fog senki kigyógyulni például egy komoly pánikbetegségből vagy bipoláris zavarból. Kezelni persze lehet (gyógyszerekkel, pszichoterápiával), de szerintem ez egy élethosszig tartó állapot, ami néha javulhat, néha rosszabbodhat.

Létezhet olyan "egészséges ember", aki elfogadja, hogy a párja ilyen problémákkal küzd, de igyekszik kordában tartani a betegségét (néha több, néha kevesebb sikerrel)?


2018. nov. 14. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Nincs olyan, hogy mentális beteg. Mindenkinek vannak sebei, de ha elfogadod, hogy a részedet képezik, akkor sose fognak beforrni. Ha elfogadod, hogy mentális beteg vagy, akkor ez válik az identitásoddá, és tényleg az leszel, mert így azzá teszed önmagadat.

A megoldás nem az, hogy elmész orvoshoz, aki beskatulyáz és felír neked mindenféle gyógyszert, amik tönkre teszik az agyadat, hanem hogy változtatsz az élethez való hozzáállásodon, a gondolkodásodon, és ezáltal az érzelmi világod is megváltozik, ami aztán hatással lesz a testedre, az agyadra, és nem fognak olyan vegyületek termelődni benned, amik kiváltják a rossz kedvet és a levertséget.

Ha lelkileg rendben van az ember, akkor testileg is rendben van.

Én is beteg vagyok, de én pontosan tudom, hogy én betegítettem le saját magamat, és bármikor képes lennék rajtata változtatni, ha tényleg akarnék.

A meditáció a legjobb orvosság. Néha nem ártana kikapcsolnod a fejedben szóló hangot, ami folyton ostoroz és hibáztat, és akinek nem elég jó semmi.

Hidd el, a mentális betegség választás kérdése. Te választottad magadnak a szenvedést, és egyedül te vagy képes úgy döntetni, hogy nem hagyod többé alávetni magad neki. Senki se születik szenvedésre. Ezeket a "betegségeket" út közben vesszük magukra, és ahogy magunkra vettük, úgy képesek is vagyunk lerakni őket.

2018. nov. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Az 1#-nek igaza van, a páromat skizofréniával bélyegeztek meg, halom gyógyszert szedett amikről 1 kivétellel magatol, hatalmas önerővel jött le. Teljes gyógyulást neki a kapcsolatunk, az erős kötődés, a támogatásom hozott. Sosem betegként tekintettem rá. Egy családi stabilitás óriási pozitiv változásokat tud adni.
2018. nov. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, nincs igaza az egyesnek; de mindegy, csak egy meglátás. Ha ténylegesen depresszióban, ocdben, ptsdben, ne adj Isten valami más betegségben szenvedne, biztosan nem jelentené ki kategórikusan, hogy nincs "mentális" betegség.
2018. nov. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

Én szenvedtem depresszióban. Voltak öngyilkossági gondolataim, kárt is tettem magamban többször is.

A depressziót saját magamnak hoztam létre. Saját magam is szüntettem meg. Az egész csak egy illúzió.

2018. nov. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jójó, legyen neked. Klinikai major depresszióból Te ki nem mászol meditálással meg gondoklodásmód megváltoztatásával, ebben teljesen biztos lehetsz. A disztimiádból, amiben Te szenvedtél, abból igen. Mondom ezt a területen szakképesítést szerezve és elég sokat látott emberként.
2018. nov. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jesszus Albert Tamás , inkább ne kommentálj :D
2018. nov. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5

A depresszió csak ránk, emberekre jellemző. Az elménkkel teremtjük meg magunknak a szenvedést.

Mutass egy állatot, amelyik depresszióban szenved. Náluk nincs depresszió, mert nem hozzák létre maguknak a nem megfelelő vagy túl sok gondolkodással, mivel ők nemigen gondolkodnak se a jövőn, se a múlton, hanem a jelenben élnek, így nem hoznak létre maguknak fájdalma, ami aztán létrehozza a depressziót. Ez a baja az embernek. Túl sokat gondolkodik. Állandóan járatja az agyát feleslegesen. Ez teremti meg a depressziót.

2018. nov. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!