Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Egy egészséges ember együtt tud lenni egy mentális problémákkal küzdővel?
Depresszió, pánikbetegség, fóbiák, ilyesmikre gondolok.
Vagy mentális beteg csak mentális beteggel jöjjön össze, mert inkább megértik egymást? Vagy a hasonló problémákkal küzdők rossz hatással vannak egymásra, inkább csak mélyebbre rántják egymást?
Hol találok így párt és milyen emberekkel kellene ismerkedni, ha még csúnya is vagyok?
Én ismertem egy súlyos mentális bajokkal küzdő csajt. Ismerkedtem volna vele, de észrevételem szerint ő olyat keresett, akinek 2 személyes fizetése van, mivel ő képtelennek érezte magát bármire, így a munkavállalásra is.
Hát ilyen nem kellene...
Egy mentális problémákkal küzdő ember MIÉRT akar párkapcsolatot addig, amíg ilyen problémái vannak?
Kezeltesse magát, járjon pszichológushoz, oldja meg a problémáit.
Mindig tartsuk be a fokozatosság elvét.
"de életem végéig "beteg" leszek."
Mert nem akarsz meggyógyulni és olyan pesszimista negatív a hozzáállásod, hogy az már fájdalmas.
Mindegyikből, amit felsoroltál, ki lehet gyógyulni, gyógyszer nélkül, ha az ember akarja és tesz is érte.
De te mit teszel a gyógyszeren kívül?
Akkor tudod mit, rettegj egész életedben, még véletlenül se nézz szembe a démonjaiddal, mert a végén kiderül, hogy nekem van igazam és az meg még jobban fájna az egódnak.
A depresszióból is simán fel lehet épülni!
Pedig tényleg vannak olyan mentális betegségek, amelyeket csak ritka esetben vagy egyáltalán nem tudnak gyógyítani. Ilyenkor is elérhető persze a TÜNETMENTESSÉG, de ekkor még valami visszaránthatja a beteget... Szóval közel sem biztos. Egyébként a ráknál is úgy van. Egy ember megkérdezte az onkológust, miután eltűnt a szervezetéből a daganat:
- Akkor meggyógyultam?
- Nem, csak tünetmentes lett. Amíg él, rákbeteg marad.
Egyébként csak ismerkedj, de tényleg olyannal, aki megért, és hajlandó is foglalkozni veled. A nárcisztikus személyiségzavar és a borderline személyiségzavar is mentális betegségek, amik ráadásul vonzzák is egymást. A nárcisztikusnak legyezi az egóját a borderline kezdeti lelkesedése és érzelmi instabilitása. Ráadásul egy borderlineost könnyebb arról meggyőzni, hogy mindig ő a hibás, mint egy egészséges embert, ezáltal a nárcisztikus kedvére bánthatja a párját.
Na meg mentális betegek között is van pozitívabb és negatívabb gondolkodású. Van egy barátnőm, aki diagnosztizált borderline, ezek mellett még szkizoaffektív zavarral is rendelkezik, de lelkiismeretesen eljár pszichiáterhez és pszichológushoz, ezáltal az utóbbi éveknek sokat javult az állapota. Aztán ott vannak azok az emberek, akiknek semmi betegségtudata, és még azt is letagadják, ha be is vitték őket a pszichiátriára mondjuk egy vészhelyzet során.
Az is sokat számít, hogy mindketten el akarjátok érni a tünetmentes állapotot, és normális életet élni.
Valószínűleg nekem is van bajom, de még csak most megyek el vele dokihoz...9 év után. :"D Ugyanis azóta tart. Az én kapcsolatom mondjuk boldog. A barátomnak nincs mentális betegsége, de vele is nagyon rossz dolog történt már élete során, így részben meg tud érteni...De amit nem ért, azt is elfogadja, és támogat benne.
22/N
Te is olyan vagy, aki az egyik pillanatban túl jó és a másikban pont az ellenkezője? Hogy a társadat nyomorékká tudnád tenni, akár ha olyan bosszúságot okoz neked?
Van folyamatos munkád vagy mennyi ideig tudsz egy helyen megállni?
Bár látom a kérdés nem mostani, így van már élet tapasztalatod!
NAGYON KÍVÁNCSI LENNÉK RÁ, HA MEGOLDHATÓ!?
KÖSZÖNÖM
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!