Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

[piszkos anyagiak] Ebbe a kategóriába miért írnak gyerekek?

Figyelt kérdés

Már tényleg nagyon unalmas, hogy lassan csak olyan hozzászólásokat lehet olvasni, hogy a párkapcsolatokban minden a pénz körül forog (nem így van), de az viszi a prímet, amikor 11-13 évesek állítják, hogy ők már 23-24 éves korukra egyetem mellett vettek egy házat hitel nélkül, gond nélkül lehet venni tízmilliós autókat, és a rendes emberek évente 2-3 alkalommal nyaralnak a világ túlfelén (természetesen fillérekből).


A Pénzügyminisztérium adatai alapján a magyar dolgozók 42%-a keres NETTÓ 130 000 Ft alatt, a medián pedig az OECD szerint NETTÓ 166 000 Ft.


Amikor a Budapesten az átlagos bérleti díj 160 000 Ft, egy kicsi vidéki városban pedig 70 000 FT alatt nem kapsz lakást, akkor nem a vágyaitokat kellene leírni, és nem olyan kategóriában, amelynek teljesen más a célja.


2019. aug. 24. 17:49
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
0%
#25 300 nettóból épp csak eltengődsz egy kis albiban, kb 0 félretehető pénzzel. Még havi 1 millát keresve is necces mások segítsége nélkül budapesten saját lakást venni. Amit meg a pároddal veszel, az nem saját, hanem közös lakás...
2019. aug. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
100%

73-80%. Azért én megnézném, ha cipőt cserélnétek, melyikőtöknek törné előbb a lábát.

33/f

2019. aug. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
70%
A 22-es válaszra reagálva szeretnék valamit tisztázni: Ha valakit 28 éves koráig a szülei tartanak el, az nem önerőből vett lakást. Jó, hogy meg tudja venni, ha évekig a teljes fizetését félre tudja tenni. Nincs ezzel semmi gond, teljesen rendben van, hogy a szülők segítik azzal a későbbi lakásvásárlást, hogy a fiatal otthon lakhat, míg összespórolja a lakásra, vagy legalább önerőre valót. Így persze közvetlenül nem a szülők veszik a lakást, nem adnak rá pénzt, de ők teszik lehetővé, hogy a fiatal félretehesse a pénzét akár teljes egészében. Ezzel semmi baj, de ez nem önerőből szerzett lakás. Önerőből szerzett a mienk, amit 20 éves korunktól, egyetem alatt végig magunkat eltartva (kiemelkedő ösztöndíjjal), kezdő fizetésből az ország egyik ledrágább városában albérletet fizetve, családi háttér (érzelmi és anyagi) nélkül spóroltunk össze - mármint az önerőt. Ez a saját erőből szerezni valamit. Hangsúlyozom, semmi baj nincs a bátyád lehetőségeivel, az örökség miatt részvétem, csak nevezzük nevén a dolgokat. Mindenkinek mások a lehetőségei, nem akarok senkit megbántani, de a fogalmakat nem árt tisztázni. Köszönöm.
2019. aug. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
72%
43-as válaszolóként a "tanulni kellett volna" kitételhez hozzátenném, hogy a 2 fős háztartásban jelenleg 2 db mérnöki diploma és 2 db természettudományi PhD fokozat, 4 db középfokú és 1 db felsőfokú nyelvvizsga és 1 db OKJ bizonyítvány van. Elég lesz?
2019. aug. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
65%
Ha karitatív munkát végzel, az még súlyosabb = megteheted, hogy ne keress pénzt, mert más megteszi helyetted. Ez aztán a simán boldogulás. Én sem ismerlek, viszont a munkád színvonalát látatlanban megmondom: a mások nyomoráról írt válaszaid alapján az empátiád, realitásérzéked és szociális érzékenységed 0. Ezzel hogy végzel karitatív munkát és főleg minek? Ne röhögtess. A másokon való segítésről: én gyógyszert készítek nekik, az elég nagy segítség? (43-as és 44-es válasz).
2019. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
22%

#43:

Pardon, ebben az esetben se nekem, se a szüleimnek, se úgy nagyjából a felmenőimnek 500 évre visszamenőleg semmit nem sikerült önerőből megvenni.

Ugyanis nálunk hagyománya van a gyerekek támogatásának, illetve a házastárssal közösen elért célok ezek szerint nem számítanak.

Azért azt sem hiszem, hogy valakit 8 évesen kibas2tak a szülei az utcára, hogy elmondhassák: innentől magának tanul, magának teremt meg mindent.

Pont ez lenne a család lényege, hogy támogatják egymást.

De azért ne vegyük egy kalap alá azt, amikor a nagyi vigyáz az unokára egyszer egy héten, hogy a gyereke megszerezze a második diplomát, meg amikor valaki 18 évesen lakást és kocsit kap.

2019. aug. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
33%

18 evesen (2000-ben) kezdtem egyetemet koltsegteritesen (1 ponttal maradtam le az allamirol), szuleim egy felevt tudtak fizetni, ugyhogy elmentem dolgozni kozben. Azota dolgozok folyamatosan, cserebe egyetemet azota sem fejeztem be, pontosabban allamvizsgam nincs meg. Igen, tanulashoz lusta voltam, munkahoz nem. Ez van.

Cserebe most kozepvezetokent dolgozok (hivatalosan ugyebar erettsegivel), kicsivel a 7 szamjegyes netto hatar folott keresek.

25 eves koromig laktam otthon, fizettem bele a rezsibe is, aztan alberlet es vegul sajat lakas. Sajat lakasba orokseg miatt 8 milliiot tanogatast “kaptam”, a lakas haromnegyedet sajat megtakaritassal es hitellel vettuk a felesegemmel. (O a negyedet vette meg, reszben szinten hitelbol.)

Felujitottuk a lakast (erre ment az en hitelem.), aztan par ev alatt lezartuk mindket hitelt.

Felesegem is dolgozott, o a budapesti atlag koruli fizetesert, most pedig mar 2 gyerekkel van otthon.

Tavaly vettunk uj (amugy hasznalt) autot, elozot eladtuk, a lakas (aminek kozben durvan felemnt az ara, de mivel benne lakunk, ezert nehezen lehetne realizalni) es a kocsi mellett van meg olyan 35 millio megtakaritasunk, tozsden, befektetesi alapban es allampapirban.

Evente harom kulfoldi, egy belfoldi nyaralas belefer, meg nemi extramsportos rovid hetveges kulfoldi kiruccanas meg.

Nem felsoosztaly, de nyilvan nem is panaszkodom, boven lehetne rosszabb is, mint ahogy tobb kitartassal lehetnek meg elorebb is.

Mindenesetre a csaladot eltartani eleg, es amugy sem a penz teszi az embert, ugyanugy lehet az ember egy utolso senki milliardoskent is, mint ahogy hajlektalankent szent.

2019. aug. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
66%

Havi egy misi + a feleséged fizuja, ha nem felsőosztály, akkor mi számít annak ? :O (csak kérdem, nem pesti vagyok)

33/f

2019. aug. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó! Rengeteg ennél jóval gazdagabb ember van. Akiknek minden mindegy. Ott havi 1 milla semmi.
2019. aug. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
100%

Egy anonim fórumon hogy kívánod meggátolni hogy ki hova írjon és hogy szűrnéd ki hogy hány éves ?


Regisztrációs űrlapon simán beihatja bárki hogy született pl 1954.06.18.-án. Bizonyítsd be (Anonim fórumon) hogy nem így van.

2019. aug. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!