Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

[piszkos anyagiak] Ebbe a kategóriába miért írnak gyerekek?

Figyelt kérdés

Már tényleg nagyon unalmas, hogy lassan csak olyan hozzászólásokat lehet olvasni, hogy a párkapcsolatokban minden a pénz körül forog (nem így van), de az viszi a prímet, amikor 11-13 évesek állítják, hogy ők már 23-24 éves korukra egyetem mellett vettek egy házat hitel nélkül, gond nélkül lehet venni tízmilliós autókat, és a rendes emberek évente 2-3 alkalommal nyaralnak a világ túlfelén (természetesen fillérekből).


A Pénzügyminisztérium adatai alapján a magyar dolgozók 42%-a keres NETTÓ 130 000 Ft alatt, a medián pedig az OECD szerint NETTÓ 166 000 Ft.


Amikor a Budapesten az átlagos bérleti díj 160 000 Ft, egy kicsi vidéki városban pedig 70 000 FT alatt nem kapsz lakást, akkor nem a vágyaitokat kellene leírni, és nem olyan kategóriában, amelynek teljesen más a célja.


2019. aug. 24. 17:49
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
96%

Én az első válaszoló vagyok. Attól függetlenül, hogy a kérdezőnek igaza van, nem lehetetlen dolgok ezek.


Nekem is saját lakásom van 28 éves korom óta. Most vagyok 30.

2019. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
0%

#11


Vetted? Öröklés nem ér.

2019. aug. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
93%

Igen, vettem.


Azért ennyi idősebb örökségtől isten óvjon :( fiatal vagyok hozzá.

2019. aug. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
28%

#13


Akkor már csak akkor kell összerezzenned, mikor a környéken járnak a NAV ellenőrök és esetleg megkapargatják a "zűrös" bevételeidet.


Mert máshogy nem lesz teljesen kifizetett lakásod 28 évesen. Ha doktori címed van akkor azért nem, mert még túl kevés idő telt el a doktorálás óta, ha meg alacsonyabb rangú, akkor meg simán csak nem kapsz annyit - mármint tisztességesen. Korrupció, drogárulás, adóelkerülés... egyik se szép dolog.

2019. aug. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
10%

Budapesten nagyon sokan keresnek 25 évesen 500 ezer nettót. Alatalaban azok kerülnek jó pozícióba akiknek a szüleik is ott voltak és a segítségükkel.


250 ezer alatt csak azok keresnek akik nem rendelkeznek komoly tanulmányokkal. Ők = (8 általános. Szakmunkás, érettségizett) ezek közül sokan gyárakban tengődnek, posta , tűzoltó, járőr, mentős , utcaseprő, kukás, biztonsági őr , portás , takarító stb csak hogy értse mindenki.

2019. aug. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
100%
30 év körül már teljesen reális a saját lakás/ház, főleg ha valaki nem egyedül tervez (ebben a korban azért már a családalapítás sem ritka), ahogy az sem hogy valaki jól keressen. Pályakezdőként van egy bérsáv ami fölé nem nagyon szoktak menni a munkáltatók, de pár év munkavállalással, ha valaki elég ambíciózus v jó a szakmájában akkor simán kaphat millióhoz közeli fizetést (mondjuk ez már inkább a 35-40es korosztály és attól felfelé). Ezzel nincs is semmi baj, csak ezt ne egy 20 éves próbálja előadni magáról, mert rohadtul nem hiteles. Illetve aki nagyon jól keres, az nagyon sokat is dolgozik, nem valószínű hogy van ideje a gykn hencegni esténként.
2019. aug. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
88%

Pedig de.


Rém egyszerű: hitelből. És nem budapesti lakás. Ismerősöknek bpi lakásaik is vannak.


A hitel törlesztője kevesebb, mint a bérleti díjak.


23 évesen szereztem az első diplomát, rá 1 évre lett meg a második. Egy darabig egymás mellett ment, de a végénél nem mertem.


Valóban mérnök vagyok, ahogyan a kérdésben is írták, de nem szorosan a szakmámban dolgozom.


Egyébként egy csúnyán elúszott család lakását vettem meg. Kilakoltatták volna őket, nem bírták a hitelüket. Így jóval olcsóbban hozzá jutottam, mint ha ráért volna árulni, mert egyébként nagyon frekventált, jó ingatlan.


Nem voltak vidéken ennyire elszállva az árak. 10 millió forint körül simán lehetett lakást venni. Arra pedig voltak normális hitelek.


Budapesten sem volt mindig ez.

2019. aug. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
100%
#14, ha valaki mondjuk diploma után 22-23 évesen elkezd jó helyen dolgozni, havi 250-et megkeresi akkor ha ügyesen csinálja minden hónapban félre tud tenni 100 ezret vagy többet is és ez az összeg 4-5 év alatt kis szülői segítséggel eredményezhet saját lakást. Ebben nincs lopás, csalás vagy más bűncselekmény.
2019. aug. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
39%

"Budapesten nagyon sokan keresnek 25 évesen 500 ezer nettót"

Aha persze, nyilván azért jönnek fel vidékről olyan sokan mert pontosan ez a felfogás él bennük Budapestel kapcsolatban. Itt még a kerítés is kolbászból van. Azért azt nem ártana tudni hogy 500 nettó az olyan 700-750 bruttó. A munkáltanónak pedig még többe is kerül ennyi fizetést adni. Vezető beosztású személyek keresnek ennyit, az pedig pályalezdő nem lehet, tehát az irreális hogy valaki 25 évesen ennyit kapjon. Bocs hogy lebuktattalak hogy hülyeséget írsz

2019. aug. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
31%
Sokan azt felejtik el ilyenkor, h a “saját erőből” szerzett lakást a szülők vették részben vagy egészben, ill. hogy a “saját erőből” szerzett piacképes mérnöki/programozói/akármilyen diplomájukhoz az kellett, h a szüleik min. eltartsák őket kb. 25 éves korukig, ezenfelül opcionálisan közben lakást/albit fedeztek nekik... hát így én is könnyen intézhetném a jövőmet “saját erőből”.... ;)
2019. aug. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!