Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

[piszkos anyagiak] Ebbe a kategóriába miért írnak gyerekek?

Figyelt kérdés

Már tényleg nagyon unalmas, hogy lassan csak olyan hozzászólásokat lehet olvasni, hogy a párkapcsolatokban minden a pénz körül forog (nem így van), de az viszi a prímet, amikor 11-13 évesek állítják, hogy ők már 23-24 éves korukra egyetem mellett vettek egy házat hitel nélkül, gond nélkül lehet venni tízmilliós autókat, és a rendes emberek évente 2-3 alkalommal nyaralnak a világ túlfelén (természetesen fillérekből).


A Pénzügyminisztérium adatai alapján a magyar dolgozók 42%-a keres NETTÓ 130 000 Ft alatt, a medián pedig az OECD szerint NETTÓ 166 000 Ft.


Amikor a Budapesten az átlagos bérleti díj 160 000 Ft, egy kicsi vidéki városban pedig 70 000 FT alatt nem kapsz lakást, akkor nem a vágyaitokat kellene leírni, és nem olyan kategóriában, amelynek teljesen más a célja.


2019. aug. 24. 17:49
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
48%
Amit a 17es és a 18as ír abszolút reálisak, velük egyetértek
2019. aug. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
38%

Bátyám qrvára de 28 évesen vett lakást teljes mértékben saját pénzből. A szüleinkkel lakott egészen addig, és tudott rá gyűjteni, főleg, hogy jól keres (villamosmérnök).

Talán másoknak is tanulni kellett volna.


Én örököltem, így egy fél lakásra volt pénzem, a párom pedig hitelre megvette a másik felét, két fizetésből bőven megélünk még úgy is, hogy fizetni kell a hitelt.


Nyaralásra is simán félre lehet tenni. Irigykedés helyett inkább tenni kellene valamit a jobb helyzet érdekében.

2019. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
100%

Nem is feltétlenül kell szülői segítség. A kollégiumért 15 000 ftot fizettem. A tanulmányi ösztöndíj 30 körül mozgott, ha ügyes voltam, akkor 40. Kaja témakörben határtalan az egyetemisták fantáziája :D


Szóval emellett létezett még akkor szoctám, bursa hungarica, köztársasági ösztöndíj stb. És akkor a diákmelókról nem is szóltam, tömve vannak velük az egyetemvárosok.


Volt teljesen árva évfolyamtarsunk, voltak nagyon rossz családi körülmények közül érkezők. Nekik is sikerült.


Nem tudom manapság mi a helyzet az egyetemeken, de én mindig is úgy gondoltam, hogy ehhez a szülő hozzá tud segíteni, de nem kizárólagos feltétele.

2019. aug. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem gondolsz, hogy pont azért van így, mert nem vagyunk már tacskók?

15 éve sokkal olcsóbb volt az albérlet is (fizetésekhez képest is). 6-7 éve, meg a 2008-as válság után fillérekért lehetett lakást venni, ha volt hozzá önerő. Szocpol is volt, CSOK helyett, előtt.

Most a 35-40-es korosztály miért ne élhetne jobban, mint a huszonévesek? A gyerekek már elég nagyok, hogy könnyebb legyen velük, a 15 éves hitel kifizetve, ott a családi adókedvezmény, a teher mentes saját ingatlan, és szakmában se kezdő bérért dolgozunk.

Nekem ez 40 alatt úgy sikerült, hogy nem 30 felett kaptam a búzámhoz, hogy nem csak bulikázni kéne, meg ideje lenne két okj között ledolgozni fél évet, és anyám se tarthat el örökké.

Azt látom, hogy a semmittevő mamahoteles 30 évesek és a 25 körül saját lábon álló, családos mostani 35-40-es korosztály között húzódik egy áthidalhatatlan szakadék. Pont azért, mert teljesen más az életútjuk, és előbbieket egy jelentős ingatlandrágulás is hátráltatja.

2019. aug. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem teljesen lehetetlen. Most nem nagyzolásból, de Budapesten frissen kilépve az egyetemi diplomaosztómról (egyetem mellett dolgoztam, de ilyen klasszikus diákmunkákat, gyorsétteremben meg agyzsibbasztó irodai adminisztrációt, tanulmányaimtól teljesen függetlenül), nem szakmámban pályakezdőként kaptam induló 200 nettós fizut, amit idővel korrigáltak is, illetve azóta előrébb léptem, tényeges tapasztalatra tettem szert, és így két évvel később kapok 300 nettót, vagyok 26 éves. Nem egy zseniálisan magas fizetés, ha kicsit erősebben nyomulnék, akkor kaphatnék többet is, de egyelőre megelégszem ezzel, egyébként is kb félévente kapok 5-10%-os emeléseket. Párom tényleg mérnök, ráadásul mérnökinformatikus, ami azt jelenti, hogy programozóként kb az én fizetésem duplája járna neki hasonló tapasztalattal, de minthogy kb gimiben programozgatott már és tényleg releváns 13 éves tapasztalata van már, szóval ez inkább triplázódik. Nem vezető beosztásról beszélünk.


És így nem feketén, nem adót csalva, nem családi segítséggel (sőt, a kezdeti időszakban még nekünk kellett segíteni a családot, amíg a bezuhant devizahitelüket törlesztgették), vettünk egy csinos kis lakást Budapest belvárosában, jó helyen, irracionálisan drágáért (nyilván hitelből, de mégis). Nekem a diplomám ugyan önmagában semmit sem ér, de a kezdeti bértárgyaláson igenis számít amikor a kezdőfizumról volt szó, versenyszférában ez közel sem olyan irreális vagy nagyzolós szám. Nyilván állami helyen és/vagy vidéken ez más, de Budapesten annyira nem elképzelhetetlen. Amúgy idén 2x voltunk külföldön, egyszer Balatonon nyaralni, és még megyünk ősszel túrázni Ausztriába és valószínűleg télen Észak-Európába. Nem azt mondom, hogy fillérekből, de azért nem milliós tétel egyik nyaralás sem, össze lehet rá gyűjteni, ha akarja az ember.


Amikor a pénzügyminisztérium meg a KSH adatait nézed, azért vedd figyelembe, hogy abban ugyanannyira benne vannak a vidéki közmunkások, az állami alkalmazottak, a a magánvállalkozók, és a budapesti versenyszférában dolgozók is. Őszintén elszomorít, hogy az általános helyzet Magyarországon ilyen, de attól még tényszerűen nem igaz, hogy csak adócsalásból vagy "fiambátyám" jellegű segítséggel lehet előre jutni. Mi ráadásul ellenzékiek is vagyunk, a párom az előző munkahelyét konkrétan azért hagyta ott, mert kormányközeli vizekre eveztek, szóval nem lehet azt mondani, hogy csak és kizárólag valami surmósággal lehet sikeres az ember. Tanulni kell, nyelveket beszélni, és piacképes szakmát elsajátítani, ez nem fekete mágia.

2019. aug. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
29%

"Bátyám qrvára de 28 évesen vett lakást teljes mértékben saját pénzből. A szüleinkkel lakott egészen addig, és tudott rá gyűjteni, főleg, hogy jól keres (villamosmérnök)."

Ja, értem, szóval ha valaki villamosmérnök akkor pár éven belül össze tud spórolni 40-50 milliót hogy Budapesten tudjon venni hitelmentes lakást. Hát nekem az unokatestvérem kitűnővel végezte a BME villamosmérnökit, most a doktoriját írja, és ő nekem nem ezt mondta. Biztos csak hazudott.

2019. aug. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
35%

#22 “főleg, hogy jól keres (villamosmérnök).

Talán másoknak is tanulni kellett volna.” - Aha, és hány éves koráig is tették lehetővé/tartották el a szülők a te baromira öbállónerőből tanuló, és aztán totál önállőan lakást vásárló bátyádat...? 28...? Nincs tőbb kérdésem... 😑😑😑

Nem az gond, h ilyen sokáig el volt tartva, meg h ilyen sokat tudtak neki segíteni, sőt... ez egy qrva nagy, és nagyon-nagyon jó dolog! De tényleg!!! Az a qrva nagy baj, h pont a hozzád, meg a bátyádhoz hasonló, ~ 30 éves korukig eltartott nappalisok osztják az észt, h - hogy is mondtad? - “talán másoknak is tanulni kellett volna”... hát tudod mit, takarodj vissza anyuci szoknyája alá az alaptalan lenézéseddel meg beszólogatásoddal, úgy könnyű ugatni, h ilyen durván sokáig ki van nyalva a hátsótok... megnézném, hogy állna a szád, ha 17 évesen egyedül maradtál volna egy albiban a húgoddal, akit el kell tartani, ha a gimis igazolatlan óráid nem láblógatás, hanem melóba szökés miatt azok, ill. ha elalszol az óráidon a sokadik éjszakai műszakod után, miközben a 15 éves húgod épp bepasizott, szal a felvilágosítás mellett még a kis xaros foggátlóját is ki kell pengetni, nehogy mégegy éhes száj besikerüljön véletlenül... mondom, qrva jó dolog, h te meg a bátyád kényelmesen tanulhattatok, és minél több embernek kívánok hasonló luxust! Őszintén! De a beszólást/beugatást tartsátok meg magatoknak, legyetek oly’ kedvesek... köszi.

2019. aug. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
100%
Én kaptam a lakásom így abban nem vagyok kompetens mennyi idő alatt lehet rá megkeresni a kezdő részletet. De az albérlet árakat pont tudom Szekszárdon és Pécsen is. Ezek nem kis városok és lehet 70 alatt bérelni lakást. 60-ért lehet jó környéken 1,5 2 szobás lakást bérelni rosszabb környéken 50 alatt. És ezek tények
2019. aug. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
100%

"Ja, értem, szóval ha valaki villamosmérnök akkor pár éven belül össze tud spórolni 40-50 milliót hogy Budapesten tudjon venni hitelmentes lakást. "


Ki mondta, hogy 40-50 millióért vette? :D

2019. aug. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
22%
Amúgy nem érdekel mások nyomora, és emiatti sértegetése, lepattan rólam, meg sem érint. Csak arra az esetre mondom, ha valaki még szeretne 100 soros kommentet pocsékolni rám.
2019. aug. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!