Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Most, hogy kiderült, nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most, hogy kiderült, nem létezik a szerelem, mi fog történni azokkal, akik ebből húznak hasznot?

Figyelt kérdés

Gondolok itt azokra, akik szerelmes filmeket, dalokat gyártanak, és Valentin napon halmozzák a sok cuccot eladásra?


Lehetséges egy kisebb gazdasági válság kirobbanása?


A kérdés komoly.


2018. ápr. 27. 16:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:

Ha belegondolunk, amikor valaki nagyon szerelmes, akkor vállalna gyereket, függetlenül, attól, hogy szereti-e őket vagy sem. (Nagyon sok esetben van ez, nem mindig, de legtöbbre igaz.) Nálam volt ilyen, én akkor döbbentem le saját magamon, de akkor sem vállalnék már, ha nagyon vonzódnék valakihez, mert sajnos a mentális állapotom miatt az a gyerek nagyon szenvedne. Én akkor húztam meg egy határt.

Ezen viszont nem érdemes vitatkozni, mert ez egy két pólusú dolog. Valaki nagyon hisz a szerelem mindent elsöprő erejében, mások pedig az ösztönökre vezetik vissza.

2018. ápr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 A kérdező kommentje:

Nem értesz te semmit előző.


Zsedényi Csaba nem Pick Up artist könyvet írt, hanem egy olyan művet, amely három nagy részből áll, és a tapasztalatlan férfiaknak segít az ismerkedésben. Ez a három terület a következő:


- Ismerkedés

- Randizás

- Társkeresés.


A Pick Up artistot mindössze az első részében használja fel, egészen pontosan a Mystery Method a hivatkozott forrása. Furcsa viszont, hogy Mystery viszont Richard Dawins: az önző gén című könyvére alapozza az egyik elméletét, tehát ment a hivatkozás innen-onnan. Visszatérve Csaba könyvére: a második és harmadik résznek már semmi köze nincs hozzá. Viszont hivatkozik például Jhon Gray egyik könyvére.


A médiában szereplő PUA is agymosás ugyanúgy mint a romantikus filmek és egyéb nyalánkságok.


Ez a véleményem.

2018. ápr. 27. 18:32
 53/71 A kérdező kommentje:

84%-osnak ment az előző.


Még annyit hogy: továbbra sem értek egyet a pszichológiával teljesen, csak azt mondtam, hogy az is elkezdett egyre jobban kötődni az evolúcióhoz. Az evolúciós pszichológia új tudományág, de kicsit zavaros.


Elolvastam az "Evolúciós pszichológia mesterfokon" című könyvet, ha jól emlékszem, ez a pécsi tudományegyetemen használt egyik tankönyv. Háát... mit mondjak. Nem rossz, nem rossz, de még van hová fejlődni.

2018. ápr. 27. 18:34
 54/71 anonim ***** válasza:

# 43-as


Én komolyan vártam tőled most erre egy tudományos alátámasztást...


ÉS ne haragudj- de ez a kommented: "eriggy ki a világba", meg "én rosszfiuú vagyok azért köt ki mellettem sok foglalt nő".. Hát mindkettőt nehéz lenne elhinenm.


Ezt most nem szeméyleskedésképp írom.


A tudományos álláspontokkal tisztában vagyok egyébként- amit ddig sem tagadtam. Kár ezen vitakoznunk. A pszichológiára mondta, hogy nem a tudomány ellen van, hanem éppenhogy arra támaszkodik sokszor. Amit említettem neked, az sem megy szembe egyébként a tudománnyal.


Hát ezért akadtam ki, amikor élből elutasítottál valamit, csak mert nem ismered.

A 2 nagyon is jóül megfér egymás mellett, sé segít jobban emgérteni az emberi működést, amikor már nem ősemberekről van szó, és nem csak és kizárólag az ösztöneink után megyünk-jó esetben-.



Ironikus módon a szerelmet én is elzártam magamól, de ettől nem tagadom, hogy létezik, mert egyrészt őrült módon motivált, és olyan dolgokra is vállakoztam, ami egyébként nem érdekelt volna ( ez is a célja ugyebár). Ha ezt nem tapasztalom meg, mint racionális ember, aki korábban sosem hülyült meg, msot én is full elzárkóznék.


Ettől függetlenül - hála a pszicológiának- sikeült megértenem a szerelem léynegét: azt is, hogy szorosan hozzátartozik az idealizáció, és hogy sokszor inkább szól rólad mint a másikról. (Ergo valóban nem valódi sokszor)


Szóval ésszel magam is ezt vallom, de az ész nem sokat ér, ha érzelmileg maga alá kerít.

Van oszt jó van, amíg el nem múlik.


Na de minden jót, ennél többet nem lehet kihozni ebből.

2018. ápr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
U.I Kérdező, magán a könvy leírásban szerepelt így, hogy ő "igazi pick up artist".. csapdf fel a googlet. nyilván nem én találtamki, azt sem tudom ki az (hálistennek). :D
2018. ápr. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 A kérdező kommentje:

84%-os:


A tudományos alátámasztás ott van, hogy a fajok a szexuális szelekció következtében selejtezik ki, illetve gyűjtik be a társaikat. A szelekció volt az, amely például a nők melleit is olyanra formálta amilyen, mert a nagyobb mellekkel rendelkező nők nagyobb eséllyel találtak társat, ezért ez ment tovább az utódokba. A rosszfiúk tudat alatt erőt sugároznak, és mivel erősebbek, ezért a nők nagyobb eséllyel vonzódnak hozzájuk, mint a kedves, de jól szituált társaikhoz. Pár oldallal korábban hivatkoztam arra, hogy Darwin is hivatkozik egy ilyen megfigyelésre az állatvilágból, ahol végül az erősebb hímmel vonult el a nőstény, nem pedig azzal, aki a harcban alul maradt. Mivel az ember az állatvilágból alakult ki, ezért bizonyos ösztönök a mai napig megmaradtak. Nem véletlen, hogy számos faj hasonlít egymásra embrió korában.


Ha nem akarod Darwint olvasni, akkor olvasd el a fentebb említett Mystery Methodot, ahol ez laikusoknak szóló nyelven van megfogalmazva. A média agymosó "pua guruival" ellentétben azért Mystery alaposabb kutatást végzett, nemhiába kapott számos elismerést Amerikában.

2018. ápr. 27. 18:48
 57/71 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazi Pick Up artist VOLT, de amikor azt a könyvet írta, már nem volt az.


A PUA társadalmat is kritikával illette, szerinte a felszedő művészek örök magányra vannak ítélve, mert azt tudják, hogy kell felszedni a nőt, de megtartani nem.


Ha tanultál egyébként egy kis irodalmi elemzést, akkor magad is láthatod, hogy a szerző nem volt már a PUA hatása alatt, amikor a könyvet írta. A mű kb. háromnegyedének köze sincs a PUA-hoz, Szent Pál tanácsához hasonlóan, "ami jó, azt megtartotta belőle" (1Thessz 5,21), de a többit elvetette.


Csaba egyébként ma már pszichológusként dolgozik, lezárta a múltját.

2018. ápr. 27. 18:52
 58/71 A kérdező kommentje:
(Elnézést, félreolvastam, azt hittem te is olvastad a könyvet.)
2018. ápr. 27. 18:54
 59/71 A kérdező kommentje:

És ki olvasta ezt?


Nekem megvan, de még nem volt időm rá:


[link]

2018. ápr. 27. 18:58
 60/71 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat, de nincs média szerelem, ez aztán újdonság.


Mikor a húgom 11 éves volt, azt mondta elgondolkozva, hogy végülis lehet, hogy ha megharap egy radioaktív pók, akkor pókember leszel, ki tudja, de hogy nincs olyan, hogy valaki úgy szeret, ahogy vagy (gondolt itt a Bridget Jones-ra), az tuti.

2018. ápr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!