Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Most, hogy kiderült, nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most, hogy kiderült, nem létezik a szerelem, mi fog történni azokkal, akik ebből húznak hasznot?

Figyelt kérdés

Gondolok itt azokra, akik szerelmes filmeket, dalokat gyártanak, és Valentin napon halmozzák a sok cuccot eladásra?


Lehetséges egy kisebb gazdasági válság kirobbanása?


A kérdés komoly.


2018. ápr. 27. 16:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
100%

egyébként erre írtam, hogy a te definíciód szerinti szerelem ami örökké kitart, nem létezik.


Az enyém szerint meg létezik, de qrvára nem uyganarra gonolunk.


NAgyon butának kell lenni ahhoz, hogy azt gondold, hogy életed végig intenzíven lobogni fog uyganúgy a szíved egy valakiért... Ennél sokkal kuszább és reaálistább módon működik a dolog. Ezzel viszont már a pszichológia foglakozott pl. De azok sarlatánok uygebár.

Kár, hogy ők is csak később kezdtélel boncolgatni ezta témakört, Darwinék meg végképp nem foglakoztak ezzel.


De hát ha nem iq0 az ember, az nem is fogja szöge ellentétbe állítani Darwint meg a pszichológiát, kb annyi értelme lenne, mint az almát és a körtét összehasonlítani..


Én sem tagadom a másikat, attól, hogy nem vagyok beszűkült és ugyanúgy ismerem mindkét terülten alkalmazott fromában is a definíciót.


Tudod, enm csak egyfajta megközelítés létezik, és simén emgfér a 2 egymás mellett.


Mivel te nem olvasol pszichológitát, azért hadd áruljam el, hogy nem igen üti a tudományos megállapításokat, sőt, sokszor indul ki abból... Szóval kár arra verned, hgy te totálisan elzárkzol valamitől, amiről fingod sincs, csak emrt van egy berögződésed a fejedben.

Ez csak a te véleményed.

2018. ápr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
91%

"Most, hogy kiderült, nem létezik a szerelem, mi fog történni azokkal, akik ebből húznak hasznot?

Gondolok itt azokra, akik szerelmes filmeket, dalokat gyártanak, és Valentin napon halmozzák a sok cuccot eladásra?


Lehetséges egy kisebb gazdasági válság kirobbanása? "


--> gazdasági válság? Sőt anarchia! Mennyé ki tüntetni.


Most fogom a fejem, hogy értelmesen próbáltam válaszolni, mikor már maga a kérdés is ostoba, vagy troll.

2018. ápr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 A kérdező kommentje:

"- Ez érdekes lenne. Tudnál linkelni bizonyított forrást? NAgyon érdekelne! ;)"


Eredj ki a világba, és figyeld az embereket. Ott megláthatod ugyanazt, amit Darwin megírt több mint 150 éve. Értsd meg, hogy az evolúciót nem érdeklik az érzelmek. A fajok természetes ösztönei arra fognak reagálni, akiben nagyobb potenciált látnak a fajfenntartásra. A szexuális szelekció kegyetlenül kiselejtezi a gyengéket. Ezért van az, hogy a legbombázóbb nők - a lúzer gazdagokat leszámítva - rosszfiúk társaságában vannak.


Ha poénkodni akarnék, akkor meg azt is mondhatnám: ezért van az, hogy annyi nővel kavargattam a pasijuk mellett, akikkel ott virítottak a fotón a közösségi portálon. :DDD

2018. ápr. 27. 18:08
 44/71 A kérdező kommentje:

"De azért mert te nem tudod valakinek a lelkét szeretni, ne nevezd ostobának aki erre képes, és aki talált ilyen partnert. Ők talán lelkiekben érettebbek mint te, aki biológiából próbálod levezetni az érzéseket, és nem veszed tudomásul, hogy ez csak az olyanokra érvényes mint éhség, vagy szexuális vágy."


Hát azt kell mondanom, hogy ez szép gondolat, de értelme csak akkor lenne, ha tudnánk, hogy a biológia mellett a transzcendencia is befolyást játszik az egészben. Természetesen lehet hinni ebben, vallás és vonzás törvénye meg hasonlóságok, de ami tény: az érzelmeket tényleg a biológiából lehet levezetni a legjobban.


Tudom, hogy ez kegyetlenség, de ebből adódóan előre megjósolható pár dolog. Ez is tud olyan szép lenni, mint a valóság. Richard Dawkins írt is egy könyvet, aminek ez a címe: A valóság varázsa.


A valóság szépsége nem a külsejében, hanem jellemében rejlik, hogy igaz.

2018. ápr. 27. 18:12
 45/71 anonim ***** válasza:

Nem fog kiderülni, megnyugodhatsz. :D Egyébként hasonlóan vélekedek, mint Te magad. Mivel az ember intelligens élőlénynek számít, így az ösztönös viselkedések fokozatosan változtak meg szerintem. Kialakult sok minden az idők alatt és ehhez alkalmazkodni kellett. Az emberi alkalmazkodás pedig abban nyilvánul meg, hogy létrejöttek az "érzelmek", amik voltaképpen ösztönös viselkedési formák, csupán az emberi agy átvágja saját magát. Értem ezalatt, hogy a szaporodás érdekében létrehoz magának egy "mindent megtennék érte" állapotot. Azaz köznyelven szólva a "rózsaszín ködöt". Konkrétan a saját érdekében ( a gének öröklődése miatt) az ember kreál magának egy önzetlen állapotot, hogy úgy tűnjön, a másikért teszi a dolgot, viszont ez ösztönös. Nyilván nem érezzük ezt önmagunkért tett dolognak, pedig legalább kis részben az.

Nem akarom senki érzelmi világát tönkretenni ezzel egyébként, csak azzal tisztában kell lennünk, hogy az ember nem mindig volt az. Most tartunk egy adott állapotban, régen is tartottunk, akkor speciel máshogy volt, most így van. Aki nem szeretné az nem hiszi el. Ez így volt mindig. A kérdésre visszatérve, mindig lesznek emberek, akik hiszik a szerelem létezését, mint egy csodát és rajongani fognak ezekért, mert jó dolgot éreznek mikor szerelmesek. A haszonhúzók mindig jól fognak járni, de, ha máshogyan is fognák fel az emberek a szerelem témát, akkor máshogyan húznának hasznot a dologból. :)

2018. ápr. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 A kérdező kommentje:

84%-os:


Ha csak személyeskedni bírsz, akkor javaslom, menj innen.


De most komolyan. Én kulturált vitát szeretnék. Engem nem bánt az, ha valaki nem ért velem egyet.


De a személyeskedéseknek nem szeretnék helyt adni ebben, mint topiknyitó. Mondhatod, hogy hülyeség amit mondok, de ha már engem veszel célba, az személyeskedés, ami nem illik ide. Én sem bántottalak téged egy szólva sem, akkor te se tedd ezt!

2018. ápr. 27. 18:15
 47/71 A kérdező kommentje:

@18:12


Köszönöm kommentedet.


Igazából nem tagadom, az én érzelmi világom is összetört, amint rájöttem a kegyetlen igazságra.


Nagyon megrendített az is, amit Zsedényi Csaba: Kulcs a nőkhöz című könyvében olvastam. Ő azt írja, hogy tulajdonképpen önzetlen szeretet nem létezik, hanem a felek úgy gondolkodnak, hogyha elég jó a másik, akkor cserébe kedves vele, de ha nem, akkor levegőnek nézi, vagy rosszul bánik vele - nem szó szerint idéztem. De igaz, a mai párkapcsolatok üzleten alapulnak. Persze mondanám, hogy régen sem volt másképp, de talán ott még jobban tisztelték egymást az emberek.


Az emberi kapcsolatok játszmákra épülnek, amelynek evolúciós mozgatórugói vannak. De a média másképp mutatja be ezt az egészet.

2018. ápr. 27. 18:20
 48/71 anonim ***** válasza:
Arra azt hiszem nem kaptunk választ miért most derült ki. Pont annyian nem értenek veled egyet ma mint tegnap.
2018. ápr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 A kérdező kommentje:

Inkább azt mondanám: mostanában. Egyre jobban fejlődik a tudomány, nem csoda, hogy már a pszichológia is elkezdett az evolúció felé nyitni, ezért létrejött az "evolúciós pszichológia", lásd itt:


[link]


Azt gondolom, ha nem is 100%-ra, de minimum 90%-ban ma már tisztában vagyunk a férfi-nő kapcsolatok valódi mivoltával.


Az meg nem zavar, ha nem értenek velem egyet.

2018. ápr. 27. 18:24
 50/71 anonim ***** válasza:

"Zsedényi Csaba egy igazi Pick up artist....,"

:DDD


Most már mindent értek.. :)


Meg látom, most már a pszichológia sem simeretlen a shótáradból.. Pár kommentel felette még áltudomány volt.


Sucs a hard life, igaz-e?

2018. ápr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!