Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nőként kezdeményezni tanárnál?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nőként kezdeményezni tanárnál?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 22éves vagyok, okj-n tanulok és megtetszett a kb.15 évvel idősebb tanárom. Szerintem ez kölcsönöm.. folyamatosan néz engem órákon, érdeklődik, a közelemben van, mosolyog rám.. Elhatároztam, hogy kezdeményezek, elé állok, hogy egy ideje többet érzek iránta. Így legrosszabb esetben is sikerül lezárnom ezt az egészet. (A tanárnak nincs se családja, se párkapcsolata)

Szerintetek ez nagyon gáz lenne?



2017. máj. 30. 20:27
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, ne törődj vele, nem fogja megérteni és elfogadni az álláspontunkat, mindegy! :)
2017. jún. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
53%

Naa, helló Kérdező!

Én vagyok, aki írta még az elején, hogy régimódi felfogásu vagyok... jó sokat választ írtam már neked.. 73.. időközben már 74%-os válaszoló :)


Jaj, figyelj.... a 70%-os válaszoló szerintem valami frusztrált nő lehet, az a típus, aki még a 14 éves diákra is féltékenyen néz, mert attól tart, hogy mi van, ha az ő párja is belekerül egy ilyen helyzetbe és elcsábítja valami kis diákocska - feltéve, ha a párja is tanár-. de tuti nem stimmel valami az önértékelésével, mert ennyire hadakozni az ellen, ami már egyre többeknek esik le... inkább nála más oldalról fúj a szél és ezt minden bántás nélkül mondom. Lehet érte egyszer valami nagyobb sérelem, amit nem egészen dolgozott fel. Lehet, hogy vele megesett ugyanez a szitu, illetve a párjával.


Amúgy kedves 70%-os, egy ilyen -és minden kapcsolati témában- mindig MINDKETTŐ emberen múlik a dolog.

Ha valamelyik nem áll kötélnek, akkor nem fog létrejönni se kapcsolt, se románc, se semmi.


Ha valóban tanár vagy és esetleg egy ilyen eseménybe futottál életed folyamán, neked ezt tudnod kell saját és párod részéről is kezelni, mert ugye a tanároknak tanítanak pszchiológiát és minden ilyen egyebet. De ez, ahogy fogalmazol, hogy "kis pitsák", azt mutatja, hogy valami brutál sérelem van benned. Talán jogosan, ki tudja, de ettől függetlenül még mindig áll az, hogy a kérdező egy minden szempontból FÜGGETLEN férfi felé nyitna. (ami nem egyenlő avval, hogy átmegy ribibe).


Ezt nyilván a kérdező nagyon jól tudja és még azok, akik itt válaszoltak... most már csak a 70%-os válaszolónak kell elfogadnia, hogy a világ nem fekete-fehér. És nem, nem "A tanár" lesz már 1 hónap múlva, csak egy férfi, aki egykor oktatta... két felnőtt ember, akik képesek eldönteni, hogy akarnak e kapcsolatot egymással vagy sem.

Amúgy pedig még Laura Ingalls Wilder egy regényében is volt egy ilyen vonal, hogy a tanító összeházasodott a végzős diákjával.. pedig az még 1800-1900-as évek volt. Dehát neked nyilván ezt tanárként tudod kell, hogy korábban is voltak ilyen szerelmek, nem újdonság... "mai divat".... :)

2017. jún. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
20%

csak ma már törvény bünteti, és az egyetemeken is.

ha az egyetemen ezt szankcionálják, és nem kezdhet egymással prof. és hallgató, akkor miből gondolja bárki, hogy okj-n, ahol az erőviszonyok nem mások, huszonéves vagy idősebb diákok vannak és oktatók, nem büntetendő?


2013-as törvény szerint akkor is bűncselekmény a tanár-diák viszony, ha nem történik erőszak, és a diák is akarja.


és magát a szituációt tartom siralmasnak, hogy a kérdező azon kattog, hogyan csábítsa el a tanárát, hogyan valljon szerelmet.


kérdező, anyádnak ezt elmondtad már, hogy mire készülsz? mit szólt hozzá?


ha ennek nem érzitek az etikai súlyát, a hiba a ti készüléketekben van.

2017. jún. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
74%

"2013-as törvény szerint akkor is bűncselekmény a tanár-diák viszony, ha nem történik erőszak, és a diák is akarja."


Persze, középiskolában az, érthető. Egyetemen vagy kirúgják a tanárt vagy illedelmesen megkérik, hogy inkább adja be a felmondását vagy fegyelmi eljárásban részesül... Ha egyáltalán kiderül, mert a legtöbb esetben nem szokott, ott két felnőtt ember már meg tudja oldani mindezt úgy, hogy a saját magánéletük maradjon. DE nem tudom feltűnt-e, hogy ott szerepel az a bizonyos "tanár-diák viszony", ismétlem TANÁR és DIÁK. Ez a felállás már nincs jelen akkor, ha VÉGZETT AZ ADOTT DIÁK. Onnantól rohadtul a két felnőtt fél magánügye az, hogy összejönnek-e vagy sem, együtt vannak-e vagy sem, mit csinálnak együtt s mit nem, nem tartozik sem a kollégákra, sem az intézményre!

2017. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 A kérdező kommentje:

Kedves Tanárnő!

Mit jössz te ahhoz, hogy anyukámmal támadj? Mit érdekel téged az ő véleménye? Ki vagy te? Szerencsétlen...

Tudod anyukám nem jogi dolgokkal jön, hanem neki csak egy dolog számít: hogy BOLDOG legyek! De neked magyarázhatom, mert szerintem azt sem tudod mit jelent boldognak lenni, te féltékeny senkiházi..

2017. jún. 2. 15:22
 56/62 anonim ***** válasza:
23%

te féltékeny senkiházi...


jaj, kis csipás erkölcsi hulla.


rád féltékeny,

aztán miért?


mert futsz vki után, aki másfél évtizeddel öregebb nálad, mert a tananyag helyett azon pörögsz, hogyan vedd le a lábáról?


nálunk a párom futott utánam, nem fordítva, ő udvarolt, nem én neki, és a nála bepróbálkozó kiscsajokat is helyretette, nem élt vissza a helyzetével.


ha anyád arra tanított, bármilyen eszközök megengedhetők a boldogulásod elérése végett, úgy az alma nem esett messze a fájától.

2017. jún. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
82%

70%-os, neked mi a bajod? Miért fáj ennyire ez az egész?

És ha összejönnek mégis? Mi lesz akkor? Feljelented őket a sóhivatalban ?

Mégis mi fog történni? Miért olyan nagy katasztrófa ez számodra, a te életedben miféle törést fog okozni?

Az, hogy az ő életükben ezután mi fog történni, neked nem tökmindegy?


Én amúgy nem hiszem el, hogy tanár vagy.... Te csak az szeretnél lenni, de a szinted semmilyen szempontból nincs ott... és ezt tényleg minden bántás nélkül mondom.

Egyszerűen nincs rálátásod a tényekre... Egy jön belőled: tanár-diák-tanár-diák... Fordítsd már meg a lemezt! Vedd már észre, hogy ez nem etikai kérdés ebben a formában, ahogy a kérdező írta, hogy hogy szeretné rendezni a dolgot...

De mindegy... én nem próbálom megértetni veled, azt ami nyilvánvaló és mindenki tudatáig elért.

Fogadd el, hogy márpedig, ha a férfinek is tetszik a kérdező, össze fognak jönni és te ez ellen az égvilágon semmit sem tehetsz. De mondjuk igazából sok közöd sincs hozzá.

2017. jún. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 A kérdező kommentje:

Ne is törődjünk ezzel az élettelennel! Ez nem tanár.. Varangyos béka :D

Ennél mélyebbre már nem tud süllyedni! Erkölcsileg 0 az az ember, aki ismeretleneket szid :D

2017. jún. 2. 16:24
 59/62 anonim ***** válasza:

Én is nagyon nehezen hiszem el, hogy tanár vagy, kedves 70%-os. Vagy ha az is, ki tudja, milyen ill. milyen iskolában. Na de mindegy, nem állok neki én is szapulni téged, nem süllyednék le odáig.


Mindenesetre én úgy gondolom, kedves kérdező, ill. 74%-os válaszoló, hogy tényleg hagyjuk annyiban, nem éri meg itt ezen vitatkozni, mert nem jutunk egyről a kettőre. Ugyanazt szajkózzuk újra és újra, csak épp más szavakkal, mert a kedves tanárnő csak nem veszi le a szemellenzőt, és csak nem hajlandó felfogni, amit írunk neki.

2017. jún. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Gondolom véget ért a képzés, történt bármi?
2017. jún. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!