Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Régen miért voltak sokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régen miért voltak sokkal erősebb, hosszabb, nagyobb szerelmek?

Figyelt kérdés
Biztos sokan mondják azt hogy régen is ugyanilyen szerelmek voltak de valahogy én mégsem ezt látom mind a két nagyszülőm tényleg hihetetlen szerelmesek voltak. Mindig úgy mesél mind a két nagymamám a papáról hogy olyan jó volt mindig hallgatni, emlékeztem rájuk hogy úgy szerették egymást, még nagyon öreg korukban is, egyik nagyszülőmnek sem volt sok kapcsolta, csak egy kettő, de egyik nagymamámnak az első nagypapám volt. Ez manapság abszolút nincs így szerintem már nincs is szerelem az emberekből valahogy kihalt evolúciósan, így változtunk genetikailag?
júl. 25. 00:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%
Régebben nehezebb volt szingliként megélni, boldogulni az életben, így hát aki párra talált az azt megbecsülte, megtartotta.
júl. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%

Manapság kivétel nélkül minden egyes ember azt hiszi, hogy csak neki lenne igénye szerelemre, szeretetre, barátságra, míg a többi emberből kiveszett a képesség ezekre az erényekre...

Bezzeg régen!!


Az idősek előnyből indulnak, hiszen az ő kapcsolataik már kiállták az idők próbáját, amire a fiatalabbak kapcsolatainak még esélye sem volt. Fogalmunk sincs hogy hány boldog nagyszülő lesz 40 év múlva.


Manapság max az történik hogy szétmennek az emberek, ha nem működik jól a kapcsolatuk, ami !!!NEM!!! baj. Én 2 olyan idősebb házasságról is tudok, amiknek egy jobb világban már rég vége lett volna; az egyikben a férj és a feleség folyton veszekszik, "szeretik" egymást, de azért hülyének és idegesítőnek is tartják egymást, és kb semmi sem jó amit a másik csinál. A másikban, távolabbi rokonaim között pedig az öregember már meghalt, de nyílt titok hogy anno oda-oda ütött a feleségének és a gyerekeinek, ha rossz napja volt.


Ijesztő a gondolat hogy bármikor elhagyhatnak, de ez azért mégis jobb, mint ha valami külső vagy belső kényszer miatt kéne együtt maradnod a pároddal, aki mellett csak elvesztegeted az életed.

júl. 25. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
42%
Régen nem keresték a nem létező még jobbat. Nagyobb intim méretet a giga melleket. Egyszerűen csak szerették egymást.
júl. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%

Az én nagyszüleim pedig folyton veszeledtek, majdnem kicsinálták egymást. Ezért veszélyes az egyetlen saját példád után általánosítani!


Ami a múltban talán más volt, a kötelesség tudat és kényszer. Ugye a nőknek sokkal kevesebb lehetősége volt dolgozni és általában a férfi tartotta el a családot.

júl. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
27%
Nem voltak annyira romlottak az emberek. Pl egy gyerek is őszintén igazán tud szeretni ahogy egy tini is. De minél jobban ragad rá a szenny erkölcstelenség annál jobban kopnak ki a valodi normák értékek is.
júl. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%

Pont valamelyik nap írtam le hasonló témában a saját példámat, pontosabban a nagyszüleimét.

Egyik ágon folyton marakodtak, veszekedtek, mint a rossz lakótársak akik utálják egymást.

Másik ágon látszólag sokkal jobb volt a helyzet, jó volt rájuk nézni, tényleg úgy tűnt szeretik egymást. A dologhoz masszívan hozzátartozik, hogy papa ott csalta mamát ahol tudta, nyílt titok volt. Nem egyszer volt belőle családi feszkó mert anyukám ezt nagyon nem nézte jó szemmel.


Véleményem szerint régen sem volt jobb, sőt.

Nagyon sokan inkább maradtak egy sz@r házasságban, mert így illik, így kell.

Ma már ez szerencsére nem így van.

júl. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%

Ma nem szerelmet keresnek az emberek, ezért garantált a boldogtalanságuk is a párkapcsban. Mankónak kell a párjuk, hogy talpon tudjonak maradni az életben.

Én az öregeket se láttam szerelmesnek. Házasságban nyűglődtek, mert ez volt a társadalmi elvárás. Nem volt abban semmi szerelem sem, csak megszokás és beletörődés a sorsukba.

A mai világunk sokkal jobban kedvezne a szerelmen alapú párkapcsolatoknak, ha türelmesebbek lennénk és időt adnánk a másik ember tényleges megismerésének. Ezzel szemben az megy, hogy itt egy tuti nő/pasi, gyorsan - totál ismeretlenül - markoljuk fel, nehogy elvigye valaki más előlem. Aztán meg majd később kiderül, hogy mégsem ő a tuti, akkor meg eldobjuk és már lehet is futni a következő tuti után.

A régi világ is rossz volt, meg ez a mostani is az. Most annyival rosszabb, hogy egyre kevesebben vagyunk, mert már nem a család az egyik legfőbb érték, hanem minden más (ház, autó, nyaraló, hajó, utazgatások, stb). Régen párt tudtál találni a közvetlen környezetedben is, ma meg már le kell menni még a térképről is ahhoz, hogy olyan valakit találj, aki valamiért tetszik.

júl. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
4. Nyilván voltak rossz kapcsolatok régen is és jó kapcsolatok ma is de biztos vagyok benne hogy átlagban sokkal több volt régen a jó kapcsolat mint ma
júl. 25. 08:16
 9/24 anonim ***** válasza:
81%
Mert nosztalgiáznak az idősek. Majd ha te is 80 éves leszel meg az ismerőseid is, akkor hallhatsz ugyanilyen sztorikat tőlük. Nem volt semmi sem más régen, az én nagyanyám 70 valamennyi és a fél fiatalkorát azzal töltötte, hogy évente más pasija volt, állandóan költözködtek, anyám és a féltesója is épphogy csak ismerték az apjukat, egyszerre volt néha több pasija, stb. Ahogy most is van ilyen, akkor is volt, meg most is vannak tartós, normális kapcsolatok, meg akkor is.
júl. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ma nem szerelmet keresnek az emberek, ezért garantált a boldogtalanságuk is a párkapcsban."

Annyira jó lenne elhelyezni a számegyenesen a régent a mához képest. Ugyanígy a kérdező esetében is. Nem mindegy, hogy 60, vagy 90 éves nagyszülők a téma.

Anyámék 65-70 közt szerelemből házasodtak, ott már lehetett, aztán egy kalap szar lett az egész, azért vannak együtt, mert apának kényelmes, anya meg még abba nőtt fel, hogy ciki válni. Ő aztán nem lesz elvált asszony.

A nagyszüleim mindkét oldalon vàltak amint lehetett, de mindkettő lényegében irányított házasság volt. Az egyik öreganyám hót szerelmes volt egy fiúba a faluból, de kerek perec megtiltottàk neki a frigyet a más felekezet miatt. Megkapta öregapámat, aki jó kilátású parasztgyerek volt és ütötte, csalta, mindketten alkoholisták lettek, majd öreganyám beadta a válást és szarabbnál szarabb kapcsolatai voltak, majd 20 év magány után halt meg.

A másikaknál bányász volt a pasi, jó és biztos kereset, öreganyám apja is az volt, adta magát. Se szerelem, se egyéb, sima kötelesség. Szintén volt ott alkoholizmus és persze kötelesség szex védekezés nélkül ("mondhattam én öregapádnak, hogy vigyázzon, mikor ivott meg se hallott"), meg jópár abortusz, no meg két gyerek a mélyszegénységbe. Szintén váltak, mikor már lehetett.

Éljen a múlt és a tiszta szerelem...

Vannak siker sztorik, persze, de ne kezdjünk már el idealizálni valamit néhány siker után. Most is vannak.

Az meg, hogy hány évig tart egy házasság, rohadtul nem mérvadó. A szüleim 42 éve házasok, na de minek?

júl. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!