Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Kinek kell fizetni egy randin...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek kell fizetni egy randin a fogyasztást?

Figyelt kérdés

Én eléggé unortodox nézeteket vallok, ezért nem gondolom, hogy a férfinak kellene kizárólagosan fizetni. Én azt tartom jónak, ha mindenki maga fizeti a saját fogyasztását:

kávé, ital, mozijegy stb. stb.

Mennyire vagyok ezzel a véleménnyel egyedül manapság? Hogyan gondolkodnak erről a nők? Ők hogyan értékelik ezt a helyzetet?

Valahol az a véleményem, hogy aki hagyja, hogy kifizessék neki a fogyasztását, az nem önálló, és alacsonyabb rendűnek tekinti magát. A kapcsolatnak meg nem a pénzről kellene szólnia. Miután már kialakult a párkapcsolat gesztusértékűnek teljesen oké, ha a férfi fizet néha, de egy randin, ahol ált. még idegen felek vesznek részt, az nekem nem annyira szimpatikus.


2016. máj. 1. 14:49
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:

Alap esetben annak, aki elhívta a másikat randizni, nemtől függetlenül.

De ha mindketten úgy akarják, akkor felezhetnek is.

2016. máj. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
19%

Nálam (ffi vagyok) az az alap, hogy mindenki a sajátját, de ha utólag kéne elszámolni, akkor azzal nem szoktam szórakozni.

Pl. ha olyan helyen vagyunk, ahol a pultnál kell rendelni az italokat, akkor megkérdezem, hogy mit kér, és akkor a pultnál kifizetem, meg odaviszem neki - ilyenkor ha felajánlja, hogy kifizeti a részét, akkor csak legyinteni szoktam (max, ha nagyon ragaszkodik, akkor megállapodunk, hogy ha lesz következô, az az ô köre lesz). Vagy ha olyan helyen, ahol jön a pincér, akkor is kifizettem én, részemrôl letudva.

Viszont ha valahova belépôjegyet kell venni, akkor általában hagyom, hogy külön vegyük meg.

Egyszerûen számomra ez így tisztább és korrektebb.


Valószínûleg nagyon rossz stratégia, de én gesztus értékûen akkor szeretem inkább meghívni dolgokra, amikor már közelebb kerültünk egymáshoz, és nem két vadidegen emberként állunk egymással szemben: akkor már az egy sokkal természetesebb kedveskedô gesztus.

Egy vadidegen meghívásában számomra nincs meg ez a kedveskedés tartalom, nekem meg enélkül csak üres formaságnak hat.

2016. máj. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
25%
Ja, azt még hozzátenném, hogy elsô randin mindig több lehetôséget ajánlok fel a lánynak, hogy abból válasszon - így ô be tudja lôni, hogy milyen költségekkel járó programra / helyre menjünk.
2016. máj. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
0%

Hú de gyorsan mentek a negatív kéz az elôzô hsz-emre:)

Kíváncsi vagyok, hogy a valódi ellenérvekre is vajon ennyire keveset kell-e majd várni:)...

2016. máj. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem egyébként erre a kérdésre nincs egyetlen helyes válasz... Mindenki más, és azt kell megtalálni, akivel egyezik a véleményünk.

Ha valaki a képembe vágná, hogy márpedig mindenki a magáét mindenféle magyarázat nélkül, akkor randi sem lenne... nem azért, mert elvárnám, hogy fizessen, mindig felajánlom a felezést, hanem mert ez elmond dolgokat az illetőről, meg arról, hogyan viszonyul hozzám. De ha normálisan megindokolná, hogy ő a randizós időben szereti úgy, hogy mindenki a magáét, az teljesen elfogadható lenne, még ha bosszantana is, mert én nem szeretek külön fizetgetni... hanem egyszer én egyszer ő, kb egálban maradva. Azt viszont semmiképp nem hagynám, hogy mindent a férfi - az kellemetlen lenne nekem.

Na, de a lényeg, ahány ház, annyi szokás. Én az össze-vissza (később keresettel kb. arányos) fizetés híve vagyok, más a fifty-fiftyben hisz, valaki mindent fizetne a nőnek, van, aki semmit... Egyik sem rossz, csak hasonló értékrendű partnert kell találni. Ezen szerintem semmi értelme vitázni.

2016. máj. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom hányas vagyok, de... Egyszer barátnőmmel bementünk egy kávézóba. Megjelent a barátnőm öccse és annak a haverja, akik egy másik asztalhoz ültek le és beszélgettek. Ők csak egy kávét ittak, el is mentek utána, mi még vagy fél óráig ott dumáltunk. Mentünk kifizetni a kávénkat induláskor, erre a pincérnő közölte, hogy "a két úr kifizette a miénket is". Azóta nem "a barátnőm öccseként" tekintek rá, hanem mint igazi férfira.

Nem azért tették, mert tetszeni akartak v benyalni nekünk. Ez egy igen kedves, férfias gesztus volt tőlük, amitől iszonyat nagyot nőttek a szememben! És ezt kéne megtanulni sok embernek! Akkor is kedvesnek és udvariasnak lenni, mikor nincs rá indokod, hanem "csak úgy" mert Te vagy a férfi! :)

2016. máj. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
0%
#36 ez a sztori pont arról szól, hogy ez egy nem elvárt dolog, nem lettek volna udvariatlanok, ha a sajtjukat rendezik, mert úgy normális. Ők ezzel átléptek azon, ami szokásos. Itt meg arról van szó, hogy sok nőnél az a normális alapértelmezett, hogy nekik fizessenek, mert udvariatlanság, ha nekik nem fizetnek és akkor nincs második randi. Elég más a kettő. Akkor lenne olyasmi mint a te sztorid, hogy ha a nő azt venné a normálnak, hogy magának fizet, semmiféle elvárása nem lenne, hogy ez ne így legyen és valamikor néha megtörténik, hogy valaki azt mondja, hogy tudod mit ezt én álltam. Ez elég más.
2016. máj. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
80%

36 vagyok, és elég taplónak találom, ha egy randin nem fizetik ki az enyémet is! Ez a ffit minősíti! Persze előveszem a pénzt, h fizessek, de ha ffi a talpán az illető, akkor int vagy szól, h ezt ő nem fogadja el. Később már más a helyzet, mondjuk arányaiban így: Ő veszi a moziba a jegyet, én pedig a kukoricát.

Volt olyan pasi - és ezt kifejezetten vonzónak találtam benne - h soha, sehol nem engedett fizetni, mikor megmondtam, h a következő kólát v vlmit én fizetem megmondta, h "ezt meg se hallottam", majd vigyorogva közölte, h "Ezért bünti jár! :)". Nem, nem szex. Pl. jó ürügy volt arra, h megcsókoljon a következőképp: "Most megcsókollak, és Neked hagynod kell, mert bünti alatt vagy! :) Cserébe mikor nálam voltunk, én főztem neki később amihez én vettem a hozzávalókat is.

2016. máj. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:

Olvasva a kommenteket:

Igen, fizesse ki a férfi, sőt fizessen ki mindent, majd ha kapcsolat lesz belőle, akkor fizessen tovább mindent. Indok: mert ez így férfias, ha nem teszed, akkor gyökér vagy bla bla. Tényleg sok a pénzéhes nő. Kíváncsi lennék cserébe mit adnak.

2016. máj. 1. 17:49
 40/50 anonim ***** válasza:
91%
Most őszintén b@aszki neked nem esik jól kedveskedni a lányoknak, csak úgy, ellenszolgáltatás nélkül? Elmondok valamit, van 3 nagyon jó lány barátom. Mielőtt még mondanám, hogy persze kavarni akarok velük, szólok, hogy mindnek van barátja, szóval tárgytalan a dolog. Na szóval, nőnapon mondtam nekik, hogy menjünk el kávézni egyet. A saját kávémmal együtt 1480 forintot fizettem, de látnod kellett volna az arcukon azt, hogy ez milyen jól esett nekik. Nem, nem vagyok emiatt jobb ember, nem nem a pénzemmel akartam villogni, csak szeretek az embereknek kedveskedni, pláne lányoknak, és pláne a lánybarátaimnak. Szóval nem amiatt nem vagy férfias, hogy nem akarsz fizetni, szememben azért nem, mert önző vagy egyrészről, másrészről valami gép lehetsz, aki nem szereti azt, hogy kedves lehet ismerőseivel, vagy akár kiszemeltjével. #1-es, meg még valamelyik voltam, már nem nézem vissza. 22/F
2016. máj. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!