Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Kinek kell fizetni egy randin...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek kell fizetni egy randin a fogyasztást?

Figyelt kérdés

Én eléggé unortodox nézeteket vallok, ezért nem gondolom, hogy a férfinak kellene kizárólagosan fizetni. Én azt tartom jónak, ha mindenki maga fizeti a saját fogyasztását:

kávé, ital, mozijegy stb. stb.

Mennyire vagyok ezzel a véleménnyel egyedül manapság? Hogyan gondolkodnak erről a nők? Ők hogyan értékelik ezt a helyzetet?

Valahol az a véleményem, hogy aki hagyja, hogy kifizessék neki a fogyasztását, az nem önálló, és alacsonyabb rendűnek tekinti magát. A kapcsolatnak meg nem a pénzről kellene szólnia. Miután már kialakult a párkapcsolat gesztusértékűnek teljesen oké, ha a férfi fizet néha, de egy randin, ahol ált. még idegen felek vesznek részt, az nekem nem annyira szimpatikus.


2016. máj. 1. 14:49
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem a mindenki a magáét a legtisztább. De ha ragaszkodik hozzá a lány, akkor fizetheti az enyémet.
2016. máj. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
64%
Az, hogy nem fizeted a fogyasztását Téged alacsonyít le, mint férfit! Nekem nem kellene ilyen ember!
2016. máj. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
87%

Soha nem várom el, hogy egy pasi meghívjon, mindig felajánlom, hogy fizetem a részem. Ellenben, ha ezt egy férfi elvárja, és az első randin kéretlenül, előre közli, nem lesz második randi. Udvarias gesztusnak tartom, szeretem, ha egy férfi udvarias.

Párommal változó, mikor ki fizet, nem tartjuk számon. Akinek épp van pénze. Ha teheti, szeret meghívni, de mivel tanul, ez nem mindig opció. Én gyakran veszek neki finomságokat, beviszem laborja közben, elhívom moziba névnapi ajándékként...stb. Ellenben ha elvárná, hogy mindent fizessek magamnak, az nagyon rosszul esne.

Szóval igen, ez az egész a gesztusról szól, az első randin is, és nem a pénzről. Ha te nem vagy képes erre az udvarias gesztusra, mert szerinted emiatt a lány nem önálló, meg alárendeli magát...hát, nagyon szomorú, és sajnállak érte.

2016. máj. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
94%
Megalázónak érzem, ha elhívok valakit, és nem fizethetem a cechét. Ez szinte majdnem olyan, mintha vennék egy lánynak valami ajándékot, de fizesse már ki a felét legyen olyan kedves, mert ő is részese az ajándékozásnak "elfogadóként". Gonoszság! :D Na ugyanígy képzeljétek el a meghívást is. Én hívom meg = én fizetek.
2016. máj. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
20%
Szép, hosszú életed lesz, ha addig fog tartani amíg egy nő fizet neked bármit.
2016. máj. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Kicsit félrefogalmaztam a neked részbe, a saját cehhje is beleértendő.
2016. máj. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez egy szép gesztus ha meghív. Persze viszek pénzt és megkérdezem, hogy fizessem-e a saját részem de jól esik ha meghív mert nem sajnál rám ennyit. 21/L
2016. máj. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 aperitif ***** válasza:
95%
Első randin szoktam inni egy kávét. Nagyjából 500 forint, helytől függően. Nekem az lenne megalázó, ha a pasi elvárná, elfogadná, hogy fizetés után kiguberáljak neki a pénztárcámból két darab kétszázast, meg egy százast, vagy adnék egy ezrest, és visszakérnék egy ötszázast. Vagy ha a pincértől két külön számlát kérnénk. Félreértés ne essék, nem nekem lenne megalázó, hanem a férfinek.
2016. máj. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
5%
Lányok! Ha ez egy szép gesztus, akkor miért nem teszitek meg ti a pasi felé?
2016. máj. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az fizet aki elhivta a masikat. A masiknak illik felajanla i h fizeti a reszet, de azert ha egy nyamcadt 500ftos kaverol van szo, akkor szerintem rettenetesen kicsinyesnek jon le meg a felajanlas is, nemhogy elfogadni. Ettol fuggetlenul ha vacak volt a randi es biztos nem akarok masodikat es egy javenal tobb volt a fofyasztas ara akkor ragaszkodom hozza h fizessem a reszem. Egy jo randin kis tetelt nem ajanlom fel, nagyobbat igen. Vagy pl mozi osszesen nemtom 2470 ft mondtam vmit es o ajarja fizetni miutan felajanlottam a felet de latom h 10ezrest ad es a penztaros ketsegbeesve nez ea akk gyorsan adok 470et aproban v 500ast. Egyebkent meg majd legkozelebb en hivom meg.


De en ezt nem csak randin gondolom igy, ga elhivom egy baratnomet kavezni akkor alap h en fizetek, en akartam menni. De ha ragaszkodik hozza fizetheti a reszet. Ha engem hiv el ismeros barmire, akk felajanlom persze, de ha hesseget amikor cennek elo penzt elfogadom.


Ha en hivok el fiut valahova, akkor en fizetek alapbol. Ha o hiv, akkor o. Nagyobb osszeget felezni illik de ilyenkor ha eqgaszkodsz hozza, ELORE kell jelezned a sohersegedet. Pl ha nekem epp nincs 0enzem mozira mert masra szantam de te moziba akarsz menni, akkor ne meghivj moziba majd fizetesnel kozold h akkor most kered a az arat... akkor pl 'van kedved eljonni moziba? A jegyre vendegem vagy', ebbol mar kiderul hogy a naait en fizetem es ez alapjan tudok donteni, nem ott er meglepetes. Jo egy mozi nem draga de vannak dragabb programok amiknek nem is tudom az arat. 0l bunkosag netovabbja draga etterembe hivni vkit es UTOLAGA elvarni h fizessen. De ga fwlajanla elfogadhatod.

2016. máj. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!