Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Kinek kell fizetni egy randin...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek kell fizetni egy randin a fogyasztást?

Figyelt kérdés

Én eléggé unortodox nézeteket vallok, ezért nem gondolom, hogy a férfinak kellene kizárólagosan fizetni. Én azt tartom jónak, ha mindenki maga fizeti a saját fogyasztását:

kávé, ital, mozijegy stb. stb.

Mennyire vagyok ezzel a véleménnyel egyedül manapság? Hogyan gondolkodnak erről a nők? Ők hogyan értékelik ezt a helyzetet?

Valahol az a véleményem, hogy aki hagyja, hogy kifizessék neki a fogyasztását, az nem önálló, és alacsonyabb rendűnek tekinti magát. A kapcsolatnak meg nem a pénzről kellene szólnia. Miután már kialakult a párkapcsolat gesztusértékűnek teljesen oké, ha a férfi fizet néha, de egy randin, ahol ált. még idegen felek vesznek részt, az nekem nem annyira szimpatikus.


2016. máj. 1. 14:49
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
78%

Az lebegjen a szemed előtt, hogy akármelyik nőről is van szó, akármit is akarsz, neked kell megtenni az első lépést!

Ha meghívod valamire, akkor majd egyszer visszahív. Ha bókolsz neki 3 héti és elkezdtek járni, akkor majd utána "talán" visszabókol. Ezt szinte mindenre ráhúzhatod. Ha nem keresed a nőt, nem fog téged keresni. Első köröket neked kell lefutni mindig, így lettek tanítva. Most azt nem mondom meg, hogy ez jó vagy rossz. Döntse el mindenki.

2016. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
4%

Ez meg csúcs duma, hogy azért nem fizeted a sajátod, mert ez megalázó lenne a pasinak :D Meg alázkodna azzal, ha nem fizethetné a fogyasztásodat? :D Haha.


Amúgy írják páran, hogy nem lesz második randi, ha nem fizetik ki amit evett, ivott. Szerintem ezzel szívességet tesztek lányok, ha ilyen könnyű kiszűrni titeket. Szerintem, aki olvassa ezt a topikot ezentúl pláne nem fog fizetni. Max azok, akik majd meg vesznek már, hogy legyen már nekik valami. Na velük lesz második randitok :D

2016. máj. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 aperitif ***** válasza:
91%
#19, volt már olyan, hogy én hívtam meg a pasit, és komolyan is gondoltam. Az más kérdés, hogy 10-ből 10 nem fogadta el, de én felnőtt nő vagyok, felnőtt férfiakkal randizok, nem iskolásokkal, akiknek szűkösen van kiszabva a zsebpénzük. Az egy másik kategória.
2016. máj. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
45%
#20 hát, szerintem elég fura lenne, ha megkérdez egy barátom, hogy nem iszunk egy sört és ha igent mondok, akkor neki kellene fizetni az enyémet is. Így aki szervezi az embereket az totál rosszul jönne ki. Általában vannak típusok, akik szociálisabbak és ők hívnak mindig, én ritkán és eszembe se jut, hogy neki kellene fizetni nekem. Én ezt se munka, se baráti környezetben nem tapasztaltam, hogy illene egymásnak fizetni. Ami nem jeleni azt, hogy néha nem mondja azt valaki, hogy ezt én fizettem, de semmi illem nincs itt. Inkább vagy részegen szokott menni, vagy ha tudom, hogy a másik csóró.
2016. máj. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 aperitif ***** válasza:
90%

#22, félreértettél valamit. Nem azt mondtam, hogy az megalázó, ha nem fizetheti ki a kávémat (bár felnőtt férfiaknak az is az), hanem a presszóban, a pincér előtti jelenet megalázó, amikor guberáljuk a százasokat, hogy ki mennyit fogyasztott, én latte machiatot ittam, az egy húszassal drágább volt, mint a te sima presszó kávéd... Akkor inkább fizetek én, de ilyen piti jelenetben nem veszek részt.

Amúgy, egy időben, amikor intenzíven kerestem és sokat randiztam, akkor szokásom volt, hogy 5-10 perccel a randi előtt érkeztem, rendeltem, de ugyan azzal a lendülettel kértem is a számlát. Mire a pasi megérkezett, az én cechem ki volt fizetve.

2016. máj. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
17%
#25 bocs, de ha kellemetlenül érzi magát a faszi, mert mit gondolnak a pincérek róla, akkor az egy jó jel? jó jel, ha ettől be van csinálva és inkább fizet? (az egy másik kérdés, hogy te is be vagy. és így végül is megtalálod a társad, aki kezeli a közös bizonytalanságotokat)
2016. máj. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
53%

"Valahol az a véleményem, hogy aki hagyja, hogy kifizessék neki a fogyasztását, az nem önálló, és alacsonyabb rendűnek tekinti magát."


nekem meg az a véleményem, hogy aki meghívja a másikat, annak illik fizetni. Ha meghívsz valakit, és elvárod, hogy fizesse a felét, ne csodálkozz, ha faképnél hagy.


Természetesen ugyanígy, ha pl. a nő hívja el a férfit moziba, akkor neki illene állnia a jegy árát.


De mindegy nő vagy férfi, undorító dolog elkérni a pénz felét.

2016. máj. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 aperitif ***** válasza:
87%

Nem tudom, hogy jó jel-e, vagy sem. Azt tudom, ha nincs pénzem, akkor nem megyek étterembe, pláne nem hívok vendéget, akkor inkább itthon sütök egy pizzát. Ha étterembe megyek vacsorázni, akkor megadom a módját.

Ha férfi lennék, és nem lenne 500 forintom egy kávéra, akkor nem hívnék meg egy lányt kávézni, akkor elhívnám egy szigeti sétára.

2016. máj. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 mikeXxX ***** válasza:
84%
Ha elhívok egy nőt randira akkor alap hogy én is fizetek szerintem ! Bár hozzá teszem jól esik ha megkérdezi egy nő hogy beszálljon e !
2016. máj. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
54%

#28 de ez nem így megy, hogy meghívom kávézni, hanem úgy, hogy megbeszéljük, hogy menjünk el kávézni.


Egyébként lehet azért mondom ennyire ezt, mert most nálunk az volt, hogy a legelején ő kijelentette kérlelhetetlenül, hogy na ilyen fizetgetést nem játszunk és ettől tök tiszta lett ez az egész. És olyan szempontból is, hogy így ha valamelyikünk mégis vesz valamit a másiknak az egy ilyen kivételes esemény. Pl tudom, hogy nem rendelne egy drágább sütit, mert tényleg értelmetlenül drága, de néha kérdek neki egyet a kávéhoz és akkor azt én fizetem és akkor örül neki mint egy kisgyerek :)


Meg amúgy hasznos volt ez a vita, mert most értem, hogy egy ilyen társadalmi zavar itt a fő szempont, hogy a nő esetleg bénának érezné magát, ha neki nem fizetnek, mert hogy néz az ki :D és csávó is be van ijedve, hogy mit illik és akkor ebből lesz ez a keménykedés, hogy márpedig ezt így kell csinálni és akkor nem néznek ki minket :)

2016. máj. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!