Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hogy hihetném el, hogy megérde...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy hihetném el, hogy megérdemlem a boldogságot?

Figyelt kérdés
Rendkívül önbizalom hiányos vagyok, épp ezért nem tudom elhinni, hogy megérdemlem a boldogságot. Vagy olyan fiúkat vonzok be az életembe, akik nem mozgatnak meg bennem semmit, vagy pedig aki igazán tetszik, nem tudom elhinni, hogy elég vagyok neki. Így az van bennem, hogy biztos közben mással is randizik, el fog hagyni, meg fog csalni stb. Ettől bizonytalan leszek, befeszülök, nem tudom elengedni magam, így nem is azt mutatom, aki valójában vagyok. Természetesen ezt a bizonytalanságot mindenki megérzi és előbb-utóbb le fog lépni. Néha megtudom a választ, hogy miért, máskor nem. Ilyenkor persze mindig az van bennem, hogy biztos nem vagyok neki elég jó/talált jobbat. Aztán több fiúnál derült ki később, hogy azért tűnt el, mert védekezésként játszottam a rideg és elérhetetlen nőt, ettől megijedt, vagy épp azért lépett le, mert látta, hogy nem tudom magam elengedni mellette. Szóval egyáltalán nem arról van szó, hogy kevés vagyok, mégis ezt beszélem be magamnak, és szinte generálom az ilyen helyzeteket, hogy bebizonyítsam, hogy igazam van. Szóval saját magam vagyok a szenvedésem okozója. Rettenetesen szenvedek ettől, nem egy, nem kettő értékes, intelligens fiút veszítettem el emiatt és már nagyon kétségbe vagyok esve, hogy annyi lehetőséget szalasztottam el, hogy lehet, nem is lesz több. Hogyan tudnék ezen továbblépni?
2016. ápr. 26. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon ronda vagy dagi lehetsz ha lány létedre ilyet érzel, vagy még nem próbáltad a társkeresőzést...
2016. ápr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a helyedben felkeresnék egy pchszihológust,hogy segítsen legyőzni ezt a egészet. Ezt csak te magad tudod leküzdeni, de hát nem árt a segítség ,ha már ennyire erős benned ez a érzés. Nem történt veled valami gyerekkori trauma ,ami miatt így érzed magad? Mindenkinek jár a boldogság.
2016. ápr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindenki megérdemli a boldogságot. Te is.

Valamit elronthattak a szüleid a nevelésben, vagy a családi környezet lehetett rossz. Esetleg nem csúfolódtak veled kiskorodban, és ezek a sérelmek megmaradtak benned?

Nem születik senki önbizalomhiányosnak, bizonytalannak, bizalmatlannak, gátlásosnak. Azzá nevelik, illetve amit tapasztal a környezetében, ahogy beszélnek vele, stb.

Külsőleg sem érzed magad jól a bőrödben, vagy ez csak a belsődből fakad?

Valami lelkileg, nagyon el lett rontva gyerekkorodban. Még ha ez nem is tudatosul benned. Sérültél lelkileg, csak emlékezz vissza, hátha eszedbe jutnak dolgok.

Nem mersz bizalmat szavazni, és bebeszélsz magadnak minden sületlenséget, ami nem is igaz.

Valahol, valamikor, nagyon kiborulhatott a bili, amiért ilyen lettél. Hozzád egy nagyon türelmes, kitartó, kedves, empatikus személy való, akiben tudnál bízni. Vagy egy pszichológus segítsége.

Az nagy baj hogy mást mutatsz kifelé, mint amit valójában érzel. Ez pedig gyerekkori meghunyászkodáshoz kapcsolódik szerintem, mert mondjuk, nem merted valamiért kimutatni az érzelmeidet.

2016. ápr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Harmadik, igazad lehet, és keresni fogok egy pszichológust tényleg. Első: a környezetem nem érti, hogy miért vagyok egyedül, mert egy kifejezetten intelligens és tájékozott, értékekkel rendelkező, szép és csinos lánynak tartanak. Régen külsőmből fakadóan és belsőleg egyaránt kevésnek éreztem magam, most inkább a belsőm miatt, de ha egy igazán helyes fiúval randizok, akkor a külső is előjön újra.
2016. ápr. 26. 19:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak részben a te hibád,a férfiak legalább annyira hibásak mert nem láttak át a szorult helyzeteden és nem voltak veled elég türelmesek,vagy nem vették a fáradtságot,hogy segítsenek kikecmeregni ebből az állapotból.Ez igazán figyelmes és megértő férfi megold egy ilyen helyzetet és nem falcol le a nő fura viselkedése miatt.:)

30+F

2016. ápr. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5-ös.

Azért azt tegyük hozzá hogy hiába kitartó, türelmes, megértő egy férfi, ha az adott nőnek nincs annyi akarat ereje, és rettenetesen fél, akkor hiába minden. Egy pszichológus is csak akkor tud segíteni, ha a páciens akarja és hagyja magát és nem hátrál vissza. Meg kell nyílni. A kommunikáció nagyon fontos, kimondani a dolgokat, amitől fél. Főleg az adott férfivel kapcsolatban. Tehát meg kell nyílnia és bízni. Nem kell itt általánosítani a férfiakra, amikor még gyerekkorban sérül a lelke a nevelés és a környezet végett.

Ha csalódik egy ilyen egy férfiban, az rátesz egy lapáttal. Az érzelmeket ki kell mutatni, elmondani, így tudja a másik fél hogy mi a helyzet, és úgy áll hozzá.

A legbelső félelmeket le kell küzdeni, mert az egy teher. Amiatt feszeng. Ha kimondja megkönnyebbül.

Ezen segíthet egy jó barátnő is, akiben bízik és támaszt nyújt, ösztökéli, bíztatja.

A falat, amit maga köré húzott, le kell dönteni és az álarcot eldobni. (álarc, mikor mást mutat, mint amit érez. Egyes embereknél ez a kétszínűség, de az megint más.)

Sajnos a volt barátnőmmel is így jártam. Ez 7 hónap után tört felszínre, pedig már majdnem teljesen megynyílt lelkileg. Pedig csak annyit kellett volna elmondani hogy mitől fél, mit akar. Ehelyett bizonytalanná vált, 2 hónapig az időt húzta, engem bizonytalanságban tartva, aztán inkább eltaszított magától, ahelyett hogy közölte volna a tényeket. és én türelmes, megértő vagyok és voltam. Merni és akarni kell átlépni ezen a ponton.

2016. ápr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak tippelek olyan 20 év körüli vagy?

Ha igen akkor ne nagyon várj korodbeli srácoktól hosszú kapcsolatot. Ők még minél több lányt meg akarnak dönteni, nem ragadnak le egy lány mellett.

2016. ápr. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es!

Te aztán rohadt segítőkész és értelmes lehetsz.

A kérdezőbe inkább bátorságot kellene tölteni, te meg jössz itt a marhaságoddal. A kérdést olvasd el b.@zdmeg, és arra válaszolj, ne rúgjál még bele jobban.

Remélem, téged is hasonlóképp fognak majd vígasztalni hogy ne tudd magad összeszedni.

Ha nincs benned empátia és értelem, akkor inkább ne is írj semmit.

2016. ápr. 27. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Masterthief és ötös, köszönöm a válaszokat! :)

7-es: 24 vagyok, és 27-29 éves fiúkról van szó, tisztában vagyok vele, hogy ezalatt igen kevés fiú akar komolyat...

Sajnos tényleg hibásak a fiúk is. A legutóbbi fiúnak pl. elmondtam, hogy most megyek át egy személyiségfejlődésen, mert kevés önbizalmam van, és csak sokára merem magamat adni, mégsem volt türelme kivárni ezt, 3 hét után kiszállt az életemből, annak ellenére, hogy hitegetett.

2016. ápr. 27. 18:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehetőséged biztos lesz még. Hibádat felismerted, próbálsz javítani rajta, ahogy írtad is, szerintem ez a legjobb út amit követned kellene most. Nem is muszáj most pasiznod, várj pár hónapot amíg ráncba szeded magad ha úgy érzed. De manapság tényleg mindenki azzal van megáldva hogy most most most! Most akar jó kapcsolatot (amihez persze idő kell). Most akar mindent, és ha nem elég jó valami már rögtön vált is. Szerintem a kérdést sem lett volna szükség kiírni, hisz már megfejtettél magadban mindent. Hidd el sokan vannak még úgy ahogy te, lehet aki veled fog szembe jönni az utcán és összejöttök pár randira, ugyanígy gondolkozik mint te és pont emiatt fog inkább kihátrálni, mert kevésnek hiszi magát hozzád. Kommunikáció kell mindkét féltől és elkerülhető nagyon sok hiba és fölösleges kör.
2016. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!