Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Férfiak! Ha egy nő elmondaná...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Ha egy nő elmondaná a szexuális traumáját, így reagálnátok?

Figyelt kérdés
Első randin lényegében (viszont hosszúra nyúlt, akár 2-3 klasszikus randit is kitett volna), nem bírtam már tovább a feszültséget magamban, és elmondtam, hogy nemi erőszak áldozata vagyok. Nagyon megkönnyebbültem, ugyanis úgy éreztem így az igazságos, hogy tudja eldönteni, hogy szeretne-e valamit még tőlem, mert ugye minden pasinak fontos a szex, nekem pedig egy kész kínszenvedés, sőt aktus nem is lehetséges. Nagyon jól alakult az este, nagyon jól éreztem magam vele. Keresett is utána, és én is őt, viszont egy beszélgetés alkalmával, amikor a szexről kérdeztem, azt írta, hogy szerinte túlhangsúlyozom a témát, hogy mindig megemlítem az erőszakot, és hogy ő nem szeret és nem tud emberi fájdalmakról beszélni, és úgy érzi lelki szemetesládának használtam. Lefagytam a döbbenettől, hogy ez a véleménye, hogy nem értékelte, hogy milyen súlyos dolgot osztottam meg vele, felvállalva a visszautasítást (amit egyébként megértettem volna). Kissé magam alatt vagyok, gyakorlatilag nem is kell egy ember, ha fájdalmas az élete? Ez lenne a tanulság? Próbálok úgy gondolkodni, hogy egy férfiról van szó, akinek fontos a szex nyilván, és hogy nem kellett volna második találkozáskor ezt elmondani, de minek fussak felesleges köröket? Hadd tudja mivel áll szemben, nem akartam zsákbamacskát árulni. Mi a véleményetek? Amikor elmondtam neki, igaz, hogy lefagyott kicsit, de utána arról kezdett beszélni, hogy lesz valami jó koncert, és menjünk el. Akkor kérdeztem, hogy nem zavarja, amit elmondtam, hogy így is szeretne még találkozni, és azt mondta, hogy igen.

2016. jan. 12. 17:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre az esetre az lenne a legjobb, ha az elején közlöd a delikvenssel, elmondod amit akarsz, és megvárod, ő hogy reagál. Ha nem fogadja el, akkor nyilván nincs több kérdés. Ha elfogadja, de nem akar erről beszélni akkor ne erőltesd te se, várd meg, míg ő kérdez erről. Talán csak az zavarta, hogy sokszor felhoztad ezt neki, habár már egyszer elmondtál neki erről mindent, emiatt valahol jogosan érezhette, amit érzett. Azt inkább hagyd meg a terapeutának. De talán tényleg jobb lenne, ha addig nem nagyon ismerkednél, míg valamennyire rendbe nem jössz, úgy amúgy is könnyebb lenne neked is, nem lenne ez a visszatartó erő.
2016. jan. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
71%
Én nő létemre sem szeretek terapeutát játszani, nem mintha érzéketlen lennék vagy emiatt kevesebbre tartanám a másikat. Nem mindenki tud mit kezdeni a traumával.
2016. jan. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Na én nőként volt, hogy kaptam ilyen súlyú történetet és a bizalmat megköszönve mondtam, hogy akkor itt most hagyjuk abba az ismerkedést. Hát ezt se várta a másik fél. Szerintem nincs jó reakció erre.

És igen, ha rendszeresen emlegeted ezt neki, akkor lelki szemetesnek használod. Egy párkapcsolatban inkább az örömöket kéne megosztani, nem a fájdalmakat sokszorozni. Tudtok alternatív módokon örömet szerezni egymásnak? Tegyétek és nem lesz gond.

2016. jan. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elgondolkodtatóak mindenképp! :) Ha keresné még a társaságotokat, adnátok még egy esélyt a dolognak?
2016. jan. 12. 18:00
 15/24 anonim ***** válasza:
59%
Amig nem vagy kesz egy kapcsolatra addig miert kezdenel bele, akar akarja, akar nem?
2016. jan. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Én biztos nem adnék esélyt.
2016. jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy egy mondatban figyelmeztetted, hogy valószínűleg nem leszel kész a szexre, mert történt veled valami, vagy rázúdítottad, hogy kiengedd a gőzt.
2016. jan. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
17. Kissé rázúdítottam szegényre :( Mert próbáltam elmagyarázni, hogy mennyire komplex ez az egész. Hibáztam, és elszúródott ez az egész, most már ez van.
2016. jan. 12. 18:19
 19/24 opened paradise ***** válasza:
89%

Nem minden erőszak áldozat van így vele. De az jó,ha terápiára jársz.


Próbálnék megértő lenni és támogatni,örülnék,hogy elmondta.

De lehet,hogy neki nem is ezzel volt baja,hanem,hogy -mivel jobban aggódtál miatta,hogy zavarná,mint ő- sokszor felhoztad.

2016. jan. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Én a tipikus lelki szemetes láda férfi vagyok, sokáig nem is zavar. Kaptam már én is hasonlót, nekem is sok volt, megmondom őszintén, odébb álltam. Egy férfi nem tudja elképzelni, mi történhetett. Ha a másik félnek nem is létkérdés a szex egy kapcsolatban, az, hogy soha az életben nem leszel rá képest, továbbállásra ösztönzi. Ha szimplán lelki sebek vannak, amiknél tudja begyógyulhatnak, akkor képes lehet várni, akár hosszabb ideig is.

Korrekt voltál, csak az ő szemszögéből nézve kapott egy akkora hidegzuhanyt, h nem tudta kezelni. Ha máskor is próbálkozik, el ne utasítsd csak ezért.

2016. jan. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!