Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ha egy párkapcsolatban egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy párkapcsolatban egy férfi 2-szer többet keres mint a nő, akkor a nő elvárhatja, hogy minden költségből többet vállaljon a férfi vagy a 50-50% a legméltányosabb?

Figyelt kérdés

Miért büntetni a férfit azért mert elérte, hogy magasabb fizetése legyen így most kevesebbet tudjon félre rakni azokra az időkre amikor a párja lelépik, kidobja őt?

A pénz amit megkeresel egy párkapcsolatban közös? Nem a te tulajdonod?


aug. 28. 13:40
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
47%

"mennyire igazságos többet beleraknia a pasinak csak azért mert a nőnek nem volt ambíciója fejlesztenie magát karrier teré?"


Kérdező, szerintem ebben ne próbálj univerzális igazságot találni. Azt próbáljuk megválaszolni, mikor vagyunk igazságosabbak: ha a terheket osztjuk egyenlően, vagy a vállalt erőfeszítést. Mindkét érvelés valid.


Szerintem a fontos tanulsága ennek a diskurzusnak, hogy fel kell készülni erre a helyzetre, és meg kell tudni egyezni.


Megjegyzem, szerintem sok nő részben épp azért nem hajlandó nála kevesebbet kereső férfival összejönni, mert az az a pont ahol mindkét hozzáállás ugyanazt az eredményt adja.

aug. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
12%
Középutat kell találni. Aki többet keres, az vállalhat több anyagi terhet is, de ennek arányában akkor legyen több a beleszólása is a dolgokba. Ne ez viszont nem szokott tetszeni a másik félének. Vagy az is opció, hogy többet tesz ugyan a közösbe, de félre is tesz, csak magának, különvagyonként, így a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad.
aug. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
84%

32

Amikor dolgoztam, a párom pedig még egyetemista volt, eszembe sem jutott, hogy nekem több beleszólásom lenne a dolgokba.


Vagy egyáltalán hogy menne ez? Megemelik a fizum, és hirtelen több szavam lesz? Aztán a párom munkahelyet vált és fordul a kocka? Kapok egy nagyobb bónuszt, így 3 hónapig megint én parancsolok? Aztán a pasim örököl, és megint ő viseli a nadrágot? Eszement egy gondolat.

aug. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
71%

"Aki többet keres, az vállalhat több anyagi terhet is, de ennek arányában akkor legyen több a beleszólása is a dolgokba."


Nem hiszem el, hogy valaki ezt komolyan gondolja. Ha több pénzt keresek, és többet tudok vállalni a közös terhekből, akkor többet érek a páromnál emberileg? Akkor neki kuss van? Nem ér annyit a szava az életében, az életünkben? Ennyire nem uralhatja a pénz meg a hatalom az agyatokat.

aug. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
0%
Tudtam én, hogy a nők nem viselnék el, hogy a többet kereső férjük jobban beleszólhassanak abba, hogy mire költik el a pénzt.
aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 A kérdező kommentje:

34


A társadalomban sincs egyenlőség emberileg alapon. Gyerekkorból felnőve pár év alatt rájön erre az ember. Minden csupán egy futam a túlélésért, szaporodásért. Nem a cinizmus beszél belőlem egyébként, anno és is azt vallottam, hogy minden ember egyenlő. Csakhogy a gyakorlatban sajnos nem.

aug. 29. 14:34
 37/57 anonim ***** válasza:

36, de a társadalom más, mint a családod.


Ha van testvéred, nem fog titeket a VILÁG egyenlően kezelni, de az nem normális, ha a szüleitek sem teszik ezt. Ha lesz több gyereked, ők sem lesznek másoknak egyenlőek, de te talán egyenlő mértékben szereted majd őket.

aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
Tudsz olvasni? Mondtam, hogy voltam fordított helyzetben, és akkor sem gondoltam ezt helyénvalónak.
aug. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
100%

"Tudtam én, hogy a nők nem viselnék el, hogy a többet kereső férjük jobban beleszólhassanak abba, hogy mire költik el a pénzt."


A család egység, nem a faszi kiskirálysága. Egymás segítéséről szól, nem egymás eltaposásáról meg zsarnokoskodásról. Erre talán mind tudunk rossz példákat szűkebb vagy tágabb családi körből, és okosabbnak kéne lennünk.

aug. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 A kérdező kommentje:

“ Ha lesz több gyereked, ők sem lesznek másoknak egyenlőek, de te talán egyenlő mértékben szereted majd őket.”


Jobbik esetben igen, de sajnos nem így működik a természet. Sajnos tudományos kutatások alapján a szebb gyerekeiket a szüleik jobban szeretik. Akárcsak a tehetségesebb gyerekeiket.

aug. 29. 14:41
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!