Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért ennyire vonzóak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ennyire vonzóak az incel eszmék?

Figyelt kérdés

Diák koromban csúfoltak, kiközösítettek, esélyem sem lehetett járni egy lánnyal. Felnőtt koromban sem voltam sikeres.

Ezért nagyon vonzóak az incel eszmék, a blackpill, és tényleg azt gondolom már, hogy ez a természet akarata, hogy nekem ilyen életem kellett legyen, ergo áldozat vagyok.


jún. 1. 18:03
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
91%

"Ezért nagyon vonzóak az incel eszmék, a blackpill, és tényleg azt gondolom már, hogy ez a természet akarata, hogy nekem ilyen életem kellett legyen, ergo áldozat vagyok."


Muszáj ezt megkérdeznem mert már egy ideje a fejemben van. Ha mondjuk feltételezzük (én nem feltételezem, de ha mégis megtesszük) hogy ez így van, ez neked miért teszi vonzóvá a blackpillt? Ez az amit soha nem értek.


Oké ad egy magyarázatot de ebben utána mi annyira vonzó hogy egész identitás épüljön rá? Pl interneten is ilyen blackpiller videók alatt sokszor ugyanazok az emberek vannak és ugyanazokat a dolgokat ismételgetik mint vmi diliházban. Megneznek napi 20 WheatWaffles videót ugyanarról (na jó tőle mostmár nem mert abbahagyta), és ugyanazokat a kommenteket ismételgetik.


De itt a gykn ugyanez pl a 39f incel elvileg több mint egy évtizede itt van is ugyanazokat ismételgeti újra meg újra meg újra mint aki nem normális. Leírja hogy a nők köcsögök és "Chadeznek", lepontozzák nullára és ez ismétlődik.


Mi értelme ennek, mitől vonzó ez bárkinek?

jún. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
86%
A gyenge embereknek kell valami kapaszkodó. Manapság már leáldozott a vallás fénykora, nem lehet abban hinni hogy te vagy a teremtés koronája és mindenki aki valaha ártott neked, a pokol tüzében fog örökké rohadni, szóval jött a blackpill ami kitölti valamennyire az űrt. Ez azt mondja hogy nem te vagy gyenge, hanem az egész világ úgy ahogy van rossz, és minden ember álszent, ezellen nem tehetsz semmit, de ettől függetlenül még megérdemled a pnát!! - ami mégiscsak kellemesebb üzenet, mint az, hogy "nem vagy áldozat, és igenis lehet jobb életed, de foggal-körömmel küzdened kell érte"
jún. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
26%

"A gyenge embereknek kell valami kapaszkodó."


Ezért varrnak minden táskeresési gondot a nőcikék a férfiak nyakába.

jún. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
49%
Könnyebb másokat hibáztatni.
jún. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
26%
Mert túl sokat olvasol gyakorikerdeseket.
jún. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
76%

Én nem vagyok ennyire ellenséges a kérdéssel kapcsolatban, mert valóban van egy trend a párkeresés világában, ami idővel valóban gondokat fog okozni. Egyáltalán nem normális és nem természetes, hogy egy amerikai egyetem kutatása szerint a helyi 18-30 éves heteroszexuális férfiak 30%-a (!) még csak nem is csókolózott nővel. Tanultam az egyetemen a fiatal hím szindrómáról, és bizony ennek előszobája ez, hogy nem tudják hol levezetni a feszültséget, max prostikkal, de nyilván aki valódi érzelmi kapcsolatra vágyik, arra, hogy saját magáért szeressék, annak ez nem megoldás, még csak rövid távon sem. Szóval én látom a világban ezt a trendet és valóban lehetnek ennek negatív következményei, még ha itt gyakorin nem is szeretünk ebbe belegondolni és elintézzük azzal, hogy pár nyomi kommentelget ide és ugyanazokat hajtogatja.

Ugyanakkor azért hajtogatják ugyanazokat, mert az incel fórumok, az incel közösségek bevonzzák ezeket az embereket, akik egy kis buborékba vonják magukat. Adnak egy közösségérzetet, adnak egy kapaszkodót, hogy nem vagy egyedül, nem (csak) veled van a probléma, és adnak egy magyarázatot, átteszik a felelősséget valaki másra. A nőkre, a világra, a sikeres férfiakra, bárkire, aki nem te vagy. Az emberi természet úgy működik, hogy szívesebben hibáztat minden mást, minthogy saját magában keresné a problémát és a megoldást is, és sokszor amúgy alapja is van ezeknek a hibáztatásoknak, szóval így könnyű tényleg azt mondani, hogy emelem kezeim, ez rajtam kívül álló okokból van így, felelősségem ebben nincs, és így tenni sem tudok ellene. Kb mint amikor az ember a kormányt hibáztatja amiatt, hogy szegény és nem jut egyről a kettőre, egyszerűbb, könnyebb és ad egyfajta megnyugvást, hogy nem ő rontott el valamit az életében.

Nade, ezeknek az incel közösségeknek, amellett, hogy adnak egy megnyugvást, közösségérzetet, valahová tartozás érzését, ami egy nagyon fontos eleme az ember pszichés jóllétének, adnak mellé jó pár bullshit ideológiát is, amit aztán az ember egy idő után, ha elégszer látja/olvassa, el is fogja hinni. Mert kényelmes, mert könnyű elhinni, mert az ő szemszögéből nézve logikus, érthető. Belezombulnak ebbe a világba, amit aztán a való élet sem tud utána felülírni. "Az Indonéziából importált vendégmunkások miatt nincs nőm"- lényegtelen, hogy az Indonéziából importált vendégmunkásnak már van felesége, nem csajozik nálunk, és ha csajozna is, a minimálbérrel, munkásszállón lakva, sem magyart, sem angolt nem beszélve aztán marha sok esélye van a magyar nőknél, szóval nem ő "lopja el" előled a csajokat, de ez egy kézzelfogható magyarázat, ami leveszi a terhet rólad, a te szociális készségeidről (illetve annak a hiányáról), és inkább elfogadod ezt a kész választ a kérdésre, hogy miért nem akarnak veled ismerkedni a lányok, minthogy belegondolj, hogy mi vezetett odáig, hogy bántottak az iskolában, hogy nem tudsz kapcsolatokat teremteni az ellenkező nemmel, akár baráti, akár romantikus értelemben, hogy bármi. Egyszerűbb ez, mint azt mondani, hogy valami nem kerek nálad, és azon dolgozni. És most nem az áldozathibáztatásba akarok beleesni, mert nem vagyok ennek híve, biztos vagyok benne, hogy meg van az oka, amiért nem volt olyan jó a gyerekkorod, amiért pikkeltek rád a suliban, amiért ki lettél közösítve, amiért gyerekként nem tudtad fejleszteni azokat a készségeket, amik ma alapnak számítanak az ismerkedésben, UGYANAKKOR ennek tudatában két út áll előtted: az incel ideológiák elfogadása és a vállvonogatás, vagy az önfejlesztés, a probléma felismerése, pszichológus felkeresése, kommunikációs tréningek, akármi, ami segítene kikerülni ebből az ördögi körből. Na melyik a könnyebb? Hát itt a válasz a kérdésedre, tessék.

jún. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:

Igen jól irja az ellőttem lévő.

Hasonlóan az iszlámhoz itt is lehetnek vagy már lehet hogy vannak még radikálisabb nézetet vallók, akik még ki is forgatják az ideológiát úgy hogy az erőszakot szüljön. Ma már az incel nem feltétlenül azt jelenti hogy számitógép előtt ülő nagyon kövér vagy nagyon vékony szemüveges alacsony mamahoteles, kocka srác. Sokan edzenek, vagy valami más sportot űznek, tudom hihetetlenül hangzik, megpróbálnak adni magukra, gyakorlatilag a szakmunkástól a diplomásig bárki bele eshet ebbe a gödörbe. Mindenkinek meg van az oka hogy miért hogy ez mennyire valós vagy kreált azt nekem nem tisztem eldönteni. A külföldi angol incel tartalmak akár youtube-on vagy máshol nagyon jól kitalált propagandák aki kicsit is szimpatizál a nézetekkel azt be tudja rántani.

jún. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
56%
Ha áldozat vagy, ülhetsz a seggeden és mutogathatsz, hogy mások miatt van ez.
jún. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
69%

"bizony ennek előszobája ez, hogy nem tudják hol levezetni a feszültséget, max prostikkal"


És a barátnőjén kéne feszültséget levezetni?

jún. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
40%

9

Ezek szerint. :D

jún. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!