Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Rendmániás pasi és rendetlen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rendmániás pasi és rendetlen nő együttélése? Szerintetek működhet?

Figyelt kérdés

Több éve vagyunk együtt,most tervezünk összeköltözni,de a párom állandóan cseszeget a rend miatt. Én ezt nehezen viselem,állandó vitáink vannak. Ő szereti a katonás rendet,én meg szeretem a saját lakásomban kicsit elengedni magam. Elég sokat dolgozom,szabadnapomon nem a takaritás,mosogatás meg rendrakás a szivem vágya. Mit csináljak? Hagyjam ott?

Amúgy szeretjük egymást és jól megvagyunk ezen kívül! Csak elegem van abból hogy állandóan felidegesit ezekkel.

25/N


2013. márc. 2. 12:19
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Erre a problémára az nem lesz megoldás, hogy behódolsz és engedsz neki, ezentúl naponta fényesre nyalsz mindent. Ebbe TE fogsz belerokkanni, amit majd ő végignéz szépen és pattog, ha elengeded magad.

Vagy változtok mindketten, vagy elengeditek egymás kezét. Egy ilyen fokú probléma nem megoldható azzal, hogy ő elfogad olyannak amilyen vagy, avagy te fogadod el, hogy neki ilyen igényei vannak, mert sosem lesztek boldogok a másik mellett. Megkéne beszélned vele, hogy hajlandó vagy változtatni, ha ő is hajlandó. Valamit valamiért.


Alapvető rend egyébként nekem is jól esik, elvárom, én is azt tartok, jól esik ha engem sem egy rakás hányingerben látnak vendégül. Ellenben sosem hagynám el a páromat azért, mert olykor fut a háztartás, inkább felajánlom, hogy segítek neki rendet rakni. Na és ha valakinek nem volt ideje 1 hete végig tolni a porszívót a házon? Akkor már megkövezendő ember? Majd végigtolja két nap múlva, ha ráér.

2013. márc. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Itt nem a rend meglétéről, illetve nem létéről szól a probléma.

Hanem a hatalomról...

A pasi diktálni akar, anélkül, hogy együtt laknátok.

mert, már bocsánat, még nem laktok együtt, eljön hozzád, és a te saját lakásodban leszól, dirigál?

Na ne már!!!


Tudod, mi lenne ebből, ha összeköltöztök? Mindenbe bele fog szólni. Mikor menj vásárolni, mikor feküdj le aludni, mit vegyél fel, és így tovább.

Gondold meg még egyszer, vagy szoktasd le a belepofázásról; itt kevés a szerelem.

2013. márc. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Az én párom is rendmániás. Nálam általában tisztaság volt, csak sok kacat volt a lakásban, amire igazából nem is volt szükségem, és ami kissé rendetlenség benyomását keltette a szobában. Az első alkalommal, mikor megjegyzést tett fogtam magam, és összepakoltam dobozokba, amire nincs szükség kihajítottam a szemétbe, ami "még jól jöhet" dobozokban felcímkézve elraktam a gardróbba. Kisúroltam, lemostam mindent. Azóta elég naponta max. egy órát dolgoznom a pecón, hogy REND legyen. Nem kell minden nap felmosni, port törölni se.. Nem kell megszakadni. Minden nap egy kicsit..., és meg lehet tartani a tisztaságot, rendet úgy, hogy nem megterhelő. Sajnos a páromnak kellett megtanítania, rászoktatnia arra, amire anyám nem volt képes.. Nincs vita se, és én is jobban érzem magam a "tiszta" lakásban.

Azóta azt vettem észre, hogy a barátnőmnél már én is megjegyzem magamban, hogy milyen rendetlen.. és hogy basszus, én is ilyen voltam.

Többet ésszel, mint erővel.. Próbáld ki :)

2013. márc. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
köszi :) azóta volt egy nagy beszélgetésünk,megbeszéltük hogy mindketten próbálunk engedni a másiknak. én rendesebb leszek,ő meg nem szól akkor mindenért.megpróbáljuk,hátha működik.mert ennek ellenére nagyon szeretjük egymást,nem kéne emiatt szétmenni.
2013. márc. 9. 11:59
 25/26 anonim ***** válasza:

23-mas vagyok...


Sok sikert, sok boldogságot.. és jó takarítást :)

2013. márc. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Én is rendetlen nő vagyok, párom rendmániás. Én alkalmazkodom hozzá. Óóóó basszus bárcsak ennyi gondunk lenne az életben....
2013. márc. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!