Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Rendmániás pasi és rendetlen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rendmániás pasi és rendetlen nő együttélése? Szerintetek működhet?

Figyelt kérdés

Több éve vagyunk együtt,most tervezünk összeköltözni,de a párom állandóan cseszeget a rend miatt. Én ezt nehezen viselem,állandó vitáink vannak. Ő szereti a katonás rendet,én meg szeretem a saját lakásomban kicsit elengedni magam. Elég sokat dolgozom,szabadnapomon nem a takaritás,mosogatás meg rendrakás a szivem vágya. Mit csináljak? Hagyjam ott?

Amúgy szeretjük egymást és jól megvagyunk ezen kívül! Csak elegem van abból hogy állandóan felidegesit ezekkel.

25/N


2013. márc. 2. 12:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Ennél nagyobb gondotok sose legyen. Örülj neki, hogy csak ennyi az ellentét, majd összecsiszolódtok. Az viszont sajnos legtöbb esetben veszekedéssel jár.
2013. márc. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyenek illúzióid...

Így nem működik, állandó vitaforrás, percről percre.

Mindkettőtöknek engedni kellene. Nem abból áll a rend, hogy éjjel-nappal takarítunk, ne félj. Csak mindent a helyére teszünk vissza.

Nem kell a szabadnapodon ablakot pucolnod, elég, ha esténként fél órát rászántok közösen (ez jó, hogy a pasi is takarít!!!!), és akkor nem lesz gond.

2013. márc. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Elég nehéz ügy, vagy megtanuljátok egymást tolerálni és valahol középen kiegyeztek, vagy a barátod átveszi a takaritást a lakásban.
2013. márc. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
40%
Hát ne is haragudj, de ha szeretsz takarítani ha nem, muszáj megcsinálni. Nő létemre csodálkozom, hogy a férfi a rendmániás. Szerinted más munka mellett hogy oldja meg, hogy rendben legyen a lakás? Ideje egy kicsit beszokni a háziasszony szerepébe is!
2013. márc. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
49%

Ha telik bejárónőre, akkor működhet a kapcsolat.

Ha nem, akkor összeköltözés után még több probléma lesz.

Ha munka után sem akarsz takarítani és szabadnapon meg még mosogatni sem, akkor hogy gondolod a háztartás vezetését?

Ki fog főzni, mosni, vasalni, takarítani?

2013. márc. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
igen,nálunk ő a takaritósabb :DD ezzel nincs is gond, mert maga után mindent megcsinál,nem várja el h én csináljam helyette.DE: mikor nálam van, mindig vágja a fejeket h miket kéne szerinte csinálnom ha pár dolog szanaszét van vagy nincs rögtön elmosogatva,már szól! én olyan családban nőttem fel ahol lazán vettük ezeket a dolgokat,én észre se veszem azt ami neki már kiböki a szemét. Ideig óráig persze átváltozom kipucolom az egész lakást ha tudom hogy aznap jön,de sokszor ehhez nincs kedvem! és ha csak váratlanul beállit akkor már fel ase akar jönni hozzám meg azzal zsarol hogy addig nem jön fel amig olyan rend nem lesz amit ő elvár. Pfff...
2013. márc. 2. 12:31
 7/26 A kérdező kommentje:
hogy gondolom a háztartást? nem vagyok az a háziasszony tipus. szoktam pesze takaritani meg mosogatni de nem olyan gyakran mint ahogy ő szerinte kellene! ez itt a gond! főzni nem szoktunk, ő az anyjánál eszik otthon,én meg étterembe megyek vagy a munkahelyemen eszek.
2013. márc. 2. 12:35
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Állj! Attól, hogy nincs kétnaponta minden kinyalva csilli villire és esetleg megáll egy porszem valamelyik polcon, az nem jelenti azt hogy igénytelenség van és disznóól. Én is úgy nőttem fel, hogy a szüleim estig dolgoztak és bizony olykor futott a háztartás, de sosem volt ebből probléma.

Én is ezt a felfogást vittem tovább, ettől még nincs igénytelenség itthon. A párom pedig nem ugráltat, hanem ha zavarja valami, akkor fog egy rongyot, vagy megfogja a porszívót és megcsinálja ő, máskor én. Szerintem így boldog egy párkapcsolat, nem a cseszegetéstől, hogy csináld már meg ezt vagy azt, mert hányinger van itthon! Nem csak én lakok itt, miért nekem kellene mindent megcsinálnom?


Unokatesómnak ilyen a férje, rendmániás, de segíteni nem tudott. Ők csiszolódtak kicsit egymáshoz. A férfi belement, hogy segít a házimunkában, a nő meg elfogadta az új szabályokat és minden este élére hajtogatja a gyerekek ruháit is. Így működik, állandó vitával nem.

2013. márc. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

"azzal zsarol hogy addig nem jön fel amig olyan rend nem lesz amit ő elvár"


Na ez lenne az a pont, amikor közölném vele, hogy akkor ne is akarjon feljönni többé!!!!!!!!!

2013. márc. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
igen,újabban ezt csinálja! már egy hete nem volt fent nálam. ez nagyon fáj! hogy nem fogad el olyannak,amilyen vagyok! én is gondolkodom azon hogy van-e így értelme folytatni!!
2013. márc. 2. 12:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!