Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon önző dolog, hogy ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon önző dolog, hogy ez rosszul esik?

Figyelt kérdés
Barátom megpályázott egy 1 hónapos külföldi egyetemi gyakorlatot nyárra. Miután megnyerte a pályázatot, akkor derült ki, hogy a fogadó egyetemnek a nyár nem jó, előtte vagy utána kellene mennie. Szeptember már késő, mivel augusztus 31-ig kell a pályázati pénzt felhasználni, így marad a május. Nekem viszont akkor lesz államvizsgám, és már előre rettegek tőle, hogy hogyan fogom bírni nélküle. 2 éve vagyunk együtt, 1 éve együtt is élünk, mindketten egyetemisták vagyunk. A mostani vizsgaidőszak neki keményebb, így próbálok segíteni neki, amiben csak tudok, kávét főzök, kaját csinálok neki, mindig én mosogatok stb, tehát neki csak tanulnia kell, másra nincs gondja (hozzátenném, hogy azért nekem is vannak vizsgáim, csak idén nem annyi, mint neki). Szóval én kiszolgálom őt, de amikor nekem lesz majd szükségem segítségre, akkor itt hagy egyedül. Tudom, hogy ez nem az ő hibája, és nem is vagyok olyan típusú barátnő, aki választás elé állítja, sőt még csak nem is hangoztatom, hogy ez nekem mennyire rosszul esik, de akkor is rosszul esik! Nagyon önző dolog, hogy ilyeneket gondolok? Ti hogyan rendeznétek ezt magatokban?
2013. jan. 10. 14:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

Igen, ez rohadt önző dolog, hogy emiatt hisztériázol.


A barátodnak ez egy nagy lehetőség, te meg nem fogsz belepusztulni, ha nem nyalják ki a segged államvizsga alatt. Én államvizsga előtti héten minden nap 4 órát még kressztanfolyamra jártam aztán vizsgáztam belőle, és emellett tanultam az államvizsgára is.


Azt javaslom, inkább szedd össze magadat. Ha mindenképpen seggnyalásra van szükséged, esetleg utazz haza és etettesd magad anyukáddal addig.

2013. jan. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Hát valamennyire rosszul érintene hogy elmegy, de alapból azért mert külön leszünk, egyszerűen hiányozna. Az meg nagyon rendes tőled, hogy többet vállalsz most magadra, majd neki is lesz ilyen időszaka, de nem most. Ez ne essen rosszul.
2013. jan. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Én is államvizsgáztam és senki sem tette a fenekem alá a dolgokat. Azért ez nem olyan hatalmas dolog. Sőt, szertem még jobb is, ha nincs melletted abarátod, legalább kevesebb dolog vonja el a figyelmedet a tanulásról.

Azt meg ne gondold, hogy a kajafőzés olyan hatalmas nagy teljesítmény. Mások munka, gyerekek mellett is megcsinálják.

2013. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Eleve nem értem miért kell kiszolgálni.Mi is mindketten sokat dolgozunk,de nem csinálok meg mindent,csak mert az övé kicsit nehezebb.Rosszul esik,hogy egy hónapig nem lesz veled,az érthető,de neked most az a gondod,hogy nem lesz,aki eléd tegye a kaját,ez viszont önzés.
2013. jan. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%
A hármassal meg ne törődj. Aki egy hónapot nem bír ki ha szeret, az jobb is ha most derül ki :)
2013. jan. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

Hát ha azért esik mindez rosszul, mert te most kiszolgálod őt és semmi dolga nincs, akkor elég gáz.

Te nem önzetlenül szoktál segíteni a párodnak? Úgy, hogy nem vársz érte cserébe semmit, csak boldoggá tesz az, hogy neki könnyebbé, netalántán sikeresebbé teszed a vizsgaidőszakát?!

Ha itthon lenne, akkor biztosan ő is megtenné ezeket neked, de ez most egy hatalmas lehetőség neki, és nincs okod emiatt hisztizni.

Szóval önző dolog ilyeneket gondolni, mert ez azt jelenti, hogy pusztán azért segítesz most a párodnak, hogy amikor majd neked lesz fontosabb dolgod, akkor majd ő nyalja ki a hátsód.

2013. jan. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Igen, bocsi, de elég önző dolog.

Nagyon, nagyon nagy lehetőség ez neki, tiszta szívből örülnöd kellene.

2013. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
Onzo dolog, igen. En orulnek neki, hogy mehet. Egyebkent sem hiszem, hogy valakit korul kellene ugralni, csak azert mert vizsgazik....
2013. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%

Eléggé önző.


Nemtudom mit tanulsz,de egy államvizsga miatt nem kell kiszolgálni senkit,annyira nem nehéz.Én meló mellett államviszgáztam,más baba mellett teszi,és nem kommunikációszakon (én pl mérnökin)

2013. jan. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Félreértitek a dolgot, bár így visszaolvasva amit írtam, tulajdonképpen nem csoda.

Nem, nem akarom magam kiszolgáltatni, nem is várom el. Itt nem arról van szó, hogy abban az 1 hónapban nem lesz aki teát főzzön nekem és ez esik rosszul. A lelki támogatása fog majd hiányozni, az, hogy nem lesz itt mellettem, hogy megvigasztaljon, amikor betelik a pohár és kiborulok. Már végigcsináltam egy államvizsgát vele, és az adott erőt, hogy együtt lehettünk. Nyilván egyedül is menni fog, ez nem kérdés, csak már fél évvel a tényleges vizsga előtt idegeskedek, és emiatt a mostani dolgaimra nem tudok úgy koncentrálni, mint kellene. Ahhoz kérek segítséget, hogy mivel tudnám megnyugtatni magam ebben a helyzetben.


A megcsalástól nem tartok, úgyhogy ezt a témát ennyivel be is fejezhetjük.


Továbbá nem pontozok fel-le senkit, mielőtt az a szörnyű gyanú érne, hogy én pontoztam le pl. az első válaszolót.

2013. jan. 10. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!