Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez milyen dolog? Jogos, hogy...

Ez milyen dolog? Jogos, hogy rosszul esik?

Figyelt kérdés
Vettem egy lakást, ráment az összes pénzem. Megpróbáltam kérni anyámtól kölcsön valamennyit, hogy ezt a hónapot átvészeljem. Azt mondta nincs neki. Erre a szemetesben megtaláltam egy számlakivonatot, ami nem tudom hogy került oda, mert külön élünk, de lényeg a lényeg, hogy milliós nagyságrendű tétel van rajta. Jól láttam, ötször is megnéztem és egész biztos, hogy az övé. Persze nem kötelező adnia, de rettenetesen csalódtam, hogy a képembe hazudott. Szóba hozzam ezt, mert nehéz lenne megállnom, ha legközelebb találkozunk???
2010. aug. 12. 11:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Hozd szóba de nincs sok értelme,valószinű örül megszbadult tőled,h elköltöztél.
2010. aug. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy le van kötve az összeg és nem akarta megbontani.
2010. aug. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
36%
Hazudott, szembesítsd.
2010. aug. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
76%
Kérdezz rá, mi ez az egész, a válaszaiból próbáld meg leszűrni, hog miért tette ezt. Viszont attól is függ, hogy milyen a kettőtök kapcsolata.
2010. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Senki nem dog a szemetesbe élő bankkivonatot! Lehet,hogy az övé volt,de már nincs rajta összeg.

Ha mégis él,és le van kötve,akkor tulajdonképpen nincs mobil pénze,amit kölcsönadhatna neked. Akkor nem hazudott!

Nem kell azonnal a legrosszabbat feltételezni a másikról. Beszélj vele,de lehet,hogy nem fog tetszeni a válasza! Ha valóban nem akart adni,akkor annak OKA van.

2010. aug. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Miért hazudott volna? és milyen jogon akarod szembesíteni?

Elképzelhető,hogy ha van is pénze akkor le van neki kötve.Akkor tényleg nem veheti ki,mert elvész a kamat..Így akár igazat is mondhatott,hogy "nincs pénze"..

Azért meg nem szembesíthetted mert a kukában találtál egy bizonylatot komoly összegről..

Anyud akár sértésnek is vehetné,és meg is kérdezhetné,hogy milyen jogon turkálsz a kukájában,és mi jogosított fel,hogy szemrehányást tegyél neki...

Lehet hogy sem az övé(nem tudhatod)

Amúgy meg biztos vagyok benne,hogy ha van is sok pénze le van neki kötve..Így tényleg nem tud hozzányúlni..még akkor sem ha segíteni szeretett volna..

Inkább hagyd a fenébe..

2010. aug. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Ne turkálj anyukád szemetesében.
2010. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem egy anyának kötelessége,hogy segítsen a gyerekén akkor is ha az 10 éves és akkor is 30. Meg egyáltalán,mi az,hogy egy szülőtől kölcsön kérni? Én a mai napig,van hogy elkalkulálom magam,és kénytelen vagyok egy 10-est vagy egy 20-ast kölcsön kérni anyáméktól,de soha nem várják el,hogy visszaadjam. Természetesen,én is adok nekik,ha szükségük van rá,de én se kérem soha vissza,hiszen a szüleim! És tegyük hozzá,hogy én is külön élek tőlük.

Szerintem édesanyád azért nem akart neked pénzt adni,mert az a milliós összes másra kell neki,s ha hiányozna belőle már nem tudná rajta azt megvenni,amit szeretne. Természetesen nyugodtan hozd szóba,de próbálj nyugodt maradni,ne emeld fel a hangod,hiszen azzal csak rontasz a helyzeten. Mondd neki,hogy nagy szükséged lenne a pénzre,s amint tudod visszaadod.

2010. aug. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
4%

"Szerintem egy anyának kötelessége,hogy segítsen a gyerekén akkor is ha az 10 éves és akkor is 30. "

Ez hova van leírva,hogy kötelessége a szülőnek élete végéig gondoskodni a gyerekéről???

Fordított helyzetben már nem működik mi???

Ugyanannyi kötelessége van a szülőknek mint amennyi a gyereknek....

Vannak szülők akik képesek,és megtehetik,hogy a gyereküket pénzeljék 30-40 évesen is..Általában ezek a "gyerekek" természetesnek veszik,és nem igazán viszonyozzák ezt a fajta "kötelességet"..

Vannak olyan szülők akik csak 18 éves korig támogatják a gyereküket,és onnantól kezdve a saját lábukra kell állni.

Vannak olyan szülők akik úgy vannak vele,hogy amíg otthon lakik,amíg a szülők szabályai szerint él a gyerek addig támogatják.Ha külön éli az életét,a saját lábára állt,és nem kér a szülői szabályokból,akkor már el is tudja tartani magát...

Szóval nem kötelessége eltartani a gyerekét mert az 40 éves esetleg...

De örüljön,és adjon hálát az égnek az a "gyerek" akinek a szülei ennyi idősen is támogatnak...

2010. aug. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Tudod valahol egy 13 15 éveseknek is magukat kell ruházniuk ,főzniük magára,mert örühet hogy megtűrik otthon.

tudok olyat is aki 12 évesen már magára főzött mert szüleit az se érdekelte volna ha a kislány éhen hal,Volt kulcsa és azt csinált ami akart szülei meg bulizni jártak a támogatásból.

2010. aug. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!