Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti járnátok olyannal aki néha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti járnátok olyannal aki néha füvezik?

Figyelt kérdés

Azért az nem egy olyan botrányos dolog szerintem... Az alkoholnak sokkal rosszabb hatásai vannak míg a fűvel kb annyit csinál az ember hogy nyugodt lesz vidám aztán meg éhes.

Ezzel nem azt mondom hogy figyelmen kívül kell hagyni de annyira elítélni sem kéne, nem sokban más mint a sima cigaretta.

Félreértés ne essen én nem füvezek és nem s próbálnám ki, csak pl barátaim megtudtam hogy szívnak néha és nem érzem őket rosszabb embernek ezáltal.

Persze csak 18 éves kor fölött, alatta még csak dohányozni se kéne

18/L


2012. nov. 9. 23:08
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

"Az alkoholnak sokkal rosszabb hatásai vannak míg a fűvel kb annyit csinál az ember hogy nyugodt lesz vidám aztán meg éhes."


Azért tiltják a Föld országainak kb. 99%-ban, mert csak éhes és vidám leszel tőle, hát persze. Olvass már utána, hogy milyen mentális és fizikai károkat okoz.


"Ezzel nem azt mondom hogy figyelmen kívül kell hagyni de annyira elítélni sem kéne,"


De igen el kell ítélni. Amíg tiltja a törvény és bizonyítottan súlyos károkat okoz, addig el kell ítélni.


Egyébként szánalmas ez a nyomi liberális füves duma. Aki pedig rákattan, az nagy ívben leszarja a másikat és, hogy mit okoz neki, mert csak az érdekli, hogy kielégítse az önző szenvedélyét. Mellesleg alapból nem kezdek olyannal, akinek mindenféle tudatmódosító szerre van szüksége, ahhoz, hogy jól érezze magát.

2012. nov. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha a te szemszögedből (mondjuk sokan gondolkodnak így) közelítjük meg a dolgokat, akkor aki néha megiszik egy pohár bort, vagy sört, az rohadt szemét alkoholista, akitől óvakodni kell...
2012. nov. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Nem igazán érdekelne, ha időnként használná. Ha enélkül nem tudna teljes életet élni, akkor esélytelen lenne a dolog, mert akkor ott valami más gond van. Aki függ valamitől, az mindig gyenge ember, aki menekül.
2012. nov. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Hát... jópáran hatalmas baromságokat írtatok!


Több éven keresztül fogyasztottam marihuanát és a természetben fellelhető hallucinogén anyagokat is fogyasztottam, nem egy alkalommal.


Fűvel soha nem tapasztaltam olyat, hogy remegve tekertem volna meg. több évig napi rendszerességgel használtam, de nem okozott gondot, ha abba kellett hagynom. Illetve nem kellett, csak én pihentem rá. Nem okozott gondot ha kihagytam 2-3 hónapot. Ez idő alatt is szívtak a társaságomban, mégsem szívtam. Persze néha jól esett volna, de ha nem, akkor nem. És igen, az alkohol sokkal mocskosabb és addiktívabb szer. Az ártalomcsökkentés is megoldható, lehet vaporizálni, de nem muszály szívni, meg is lehet enni. Soha nem remegtem a fű, vagy más után. A komolyabb pszichedelikumokat (Pszilocibin, lsd, dmt...) sem azért csináltam, mert valami komolyabb kellett. Azért, hogy feltárhassam a tudatalattim saját magam előtt. Az, aki úgy jár, mint itt az egyik válaszoló, az agyban gyenge ehhez. Persze ezalól kivételt jelentenek a komoly fizikai függőséggel járó szerek (mint például az alkohol is). Ezek a szerek nem keltenek benned új érzéseket, hanem a meglévőkre erősít rá (ezalatt a pszichedelikumokra gondolok, a stimulánsokat kerülöm), szóval katalizátor. Ez a "függőség" már egyébként is benne volt, iskolapélda arra, hogy valami pótlása miatt használja egy ember.


Szóval régebben sokat használtam tudatmódosítókat, alkalmanként ma is, nem adtam el semmimet, hogy tudjak szerezni még, nem okozott gondot abbahagyni. Sajnos a médiában is csak a negatív oldalt mutatják, ahelyett hogy felvilágosítanák róla az embert és a füvet nem vennék egy kalap alá a heroinnal. Nekem nem fontos a legalizáció, ha akarok úgyis rágyújtok, csak hogy ne ilyen "drogharcosként" értelmezzetek.


Na lehet elítélni és lepontozni.

További szép estét/napot nektek!

2012. nov. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

na 1-2 választ figyelmetlenül olvastam...


"milyen mentális károkat okoz..."


Na milyet?

Olyat, ami amúgy is benned van, csak ez ráerősít? Na?

Szerintem inkább te nézz utána, mielőtt hülyeségeket állítanál.

Mint írtam a média a lehető legrosszabb színben tünteti fel ezt. Nem kell mindent elhinni. Egyik ismerősöm sem kattant be, semmilyen mentális gond, változás nem lett senkinél.

Egy skizofrénnek nem célszerű fogyasztani, mert mint sok ilyen témával foglalkozó oldalon le van írva:

Amennyiben előfordult a családban mentális probléma, úgy fogyasztását nem javasoljuk.

Ennyi, csak tisztában kell lenni saját magaddal és nem ész nélkül nyomni össze-vissza mindent!

2012. nov. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

na hogy a kérdéshez is:


Igen

2012. nov. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

„Utolsó, ha a te szemszögedből (mondjuk sokan gondolkodnak így) közelítjük meg a dolgokat, akkor aki néha megiszik egy pohár bort, vagy sört, az rohadt szemét alkoholista, akitől óvakodni kell...”


Sehol nem írtam ilyet. Nem kell kiforgatni a szavaimat. Csakhogy a fűre könnyebb ráállni, mint a piára.


„Na milyet?

Olyat, ami amúgy is benned van, csak ez ráerősít? Na?

Szerintem inkább te nézz utána, mielőtt hülyeségeket állítanál.”


Jaj mert te szívtál és ettől érezted magad nagyfiúnak? Minden függő f.szkalap azt állítja, hogy már pedig neki semmi baja, ő a kib.szott kivétel, aki simán abbahagyta. Na persze. Ha bekattansz a fűtől az azért van, mert már benned volt csak felerősítette? Ez most komoly? Akkor nyilván, aki sokat dohányzik és elviszi a tüdőrák, azért kapta el, mert benne volt.


„Mint írtam a média a lehető legrosszabb színben tünteti fel ezt. Nem kell mindent elhinni. Egyik ismerősöm sem kattant be, semmilyen mentális gond, változás nem lett senkinél.”


Jaj, a csúnya, gonosz média szemét sárdobáló kampányt hirdet az ártatlan füvesek ellen, akik az égvilágon semmiről sem tehetnek. Mindjárt sírok. Leszarom mivel rombolod az egészséged, de ne propagálj már itt egy káros szenvedélyt. Nyugi, ha alkoholista, vagy láncdohányos lennél, akkor is ezt írnám. Érdekes, hogy mindenki az ismerős témát tudja felhozni. Az ismerős nem kattant be, semmi baja lett, sőt a végén még kiderül, hogy egészségesebb lett tőle.


„Egy skizofrénnek nem célszerű fogyasztani, mert mint sok ilyen témával foglalkozó oldalon le van írva:

Amennyiben előfordult a családban mentális probléma, úgy fogyasztását nem javasoljuk.

Ennyi, csak tisztában kell lenni saját magaddal és nem ész nélkül nyomni össze-vissza mindent!”


Miért, adnak hozzá betegtájékoztatót is?

Tessék itt van:

[link]

Tudom, szerinted ez hülyeség, kamu, csak egy újabb lejárató cikk.

2012. nov. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Nem vagyok kib@szott kivétel. Nem vagyok függő. Qrvára nem ismersz és az oldal amit linkeltél, hát...

Ártalomcsökkentésről hallottál már?

Ismered a d***h.hu-t? Szándékosan csillagoztam ki, nehogy véletlenül a hozzád hasonló szűk látáskörű emberek tönkretegyék ezt az oldalt. Nagyon rossz példával jössz, a tüdőráknak köze nincs hozzá, teljesen más dologról beszélsz, látszik, hogy nem mozogsz otthonosan a témában, mégis írsz róla. Vagy ha mégis tudnál valami kis morzsácskát az egészről, akkor pedig úgy vagy vele, mint Zacher, mert csak azt látja, amikor már baj van. Nem minden ember egyforma és a fogyasztók számához képest nagyon kevés az, akiknek problémájuk lesz belőle.

"Gonosz média" (több éve nem nézek tv-t, még készülékem sincs)

Miért, szerinted jó dolog? A hírekben kizárólag gyilkosság, sikkasztás, baleset van. Pozitív hírt miért nem hallani? Miért nem sugározhatok azt, amit én akarok, ha egyszer enyém egy bizonyos frekvenciasáv (akár tv akár rádió)? Mi az, hogy az internetet is szűrni akarják (országunkat körülvevő tűzfalat akarnak felhúzni, hogy szűrhessék a dolgokat, szóval csak azt nézheted, amit ők hagynak majd)? Ez jó dolog? Szerinted ennek nincs oka? Vagy neked ez így jó? Míg netezel és ilyen hülyékkel vitatkozol, mint én addig valakit kilakoltatnak, hogy a csúnya multik nehogy tönkremenjenek (ezek pénzelik a médiát, ha nem lenne világos). Na itt ezzel be is fejeztem ezt, veled nem lehet vitázni, érveket nem írsz, csak hülyeségeket beszélsz...

2012. nov. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Nálam nem lenne kizáró ok, de csak tényleg csak alkalmanként. Egyetemista koromban én is eltoltam társaságban egy egy spanglit. Viszont ha életvitelszerűen tépne, akkor semmiképp nem kezdeményeznék komoly kapcsolatot.
2012. nov. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Aladáro válasza:


"Nem. Őszinte leszek hozzád. Én kábítószerfüggő voltam. Eleinte mindenki csak néha füvezik. Később minden nap. Aztán napi kétszer háromszor. Utána nem lesz elég mert valóban alig lesz több egy sima ciginél (első használatakor könnyeztem a röhögéstől, üvőltve röhögtünk a haverokkal órákig, utolsó használatkor olyan volt mint másnak egy kellemes kávé). Ilyenkor jönnek a komolyabb cuccok. És így sodródik az ember egyre mélyebbre.

Ezt azért írtam le hogy lásd a fű egyáltalán nem olyan ártatlan dolog mint gondolod. Sokkal erősebb lelki függőséget okoz mint az alkohol. Óvakodj a fűtől és a füves társaságoktól.

Mindig fűvel kezdődik és sokszor tűvel végződik."



Utolsó, ez teljesen szabad akarat kérdése, ki mennyire kattan rá és mennyire lesz igénye a durvább cuccokra. A fű akkor veszélyes, ha nincs elég önismereted illetve önkontrollod, mikor jön el az a pont, amikor felismered, hogy STOP, mert ebből baj lesz. Érettségi után kezdtem füvezgetni társasággal, akkor úgy a kétezres évek közepén nagyon menő dolog volt tekerni a spanglit és underground klubbokba betépve ejtőzni. Évekig így toltam, ez abszolút alkalmi használatra vonatkozott. Aztán jött az egyetem, ott is tolták ezerrel. Itt már heti többször voltam betépve, baromi jó mókának tűnt, és eljött az a pont, hogy minden nap tekertünk. Akkor kezdtem érezni, hogy baj lesz: a gondolkodásom leszűkült a fűre, kedvetlen voltam, fásult és nálam valamiféle pszichotikus paranoiát kezdett kihozni, lévén, hogy erősen pszichoaktív szer. Aztán mikor egyszer kaptam egy súlyos pánikrohamot tiszta állapotban, akkor mondtam, hogy itt a vége. Tudtam, hogyha betépnék, jobban lennék, de végeztem és kibírtam azt a pár hetet, amíg kattogtam. Így szakítottam örökre ezzel az egész füvesdivel és eszem ágában sem volt továbblépni a komolyabb cuccok irányába. Csak az illetőn múlik, hogy dönt!

2012. nov. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!