Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valaki egyszer azt írta, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki egyszer azt írta, hogy olyan partnert keress, akit nem érzel kompromisszumnak. Mi van akkor, ha mindenkit kompromisszumnak érez valaki?

Figyelt kérdés
2012. jún. 19. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pech.


Szerintem sem jó, ha a másikat kompromisszumnak érezzük. Az úgy olyan, hogy "hát éppen nincs jobb, szóval megfelelsz". Pótlék ilyenkor az illető, és ez hosszú távon senkinek sem jó. Nyilván senki sem lesz pont olyan mint mi, de szerintem ha szeretünk valakit, akkor nem úgy látjuk a hibáit mint hibákat, hanem úgy, mint a miénktől eltérő tulajdonságokat.

2012. jún. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ⱳhite ßelle ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem lévővel. Olyan kapcsolat nincs ahol egyáltalán nincs szükség kompromisszumra. Olyan viszont van akihez nem áldozat alkalmazkodni.
2012. jún. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Most úgy érted, hogy bárkivel jönne is össze, azt megalkuvásnak érezné, ergó saját szintje alattinak?


Az bizony kellemetlen, de majd kiszeret abból, akire vár. Ha nem, meg legfeljebb egyedül marad.

2012. jún. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezzel én is sokáig így volt,nem külsőségekben,hanem inkább személyiségben........de a megfelelő embert nem fogja senki annak érezni. A megfelelő ember nem kompromisszum,hanem kiegészítő fél :)
2012. jún. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
S olyan vajon lehetséges hogy van zsák aminek nincs foltja? Azt értem hogy ha passzol akkor nem érzem annak, de így 30 felett már kezdek aggódni.
2012. jún. 21. 09:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Én olvastam a konszenzusról, hogy inkább arra érdemes törekedni. Ez olyan megállapodás, amivel mindkét fél elégedett.

Pl:

Szitu: A férfi utál takarítani, a nő szereti a rendet.

Kompromisszum: A férfi megerőlteti magát, takarít valamennyit, a nő pedig nem ragaszkodik a makulátlan rendhez. Egyiknek sem jó igazán, a férfi olyat csinál, amit nem szeret, a nő pedig lemond arról, amire vágyna.

Konszenzus: A férfi sokkal többet keres a nőnél/szeret főzni, amíg a nő nem. Megállapodnak, hogy a nő megcsinálja a takarítást egyedül, cserébe nem kell főznie, vagy a férfi átvállalja a költségek teljes vagy java részének fizetését. Ennek több értelme van, mert hosszú távon is jobban működik.

(Persze ez most csak egy példa volt, lehet akármilyen másik szitu is, akármilyen megoldással, ami mindkét félnek jó.)

2012. jún. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szóval a szabad akarat mindenképp veszni fog. Hát ez így elég problémás. Meglehetősen allergiás vagyok ha valaki szabályozni akarja az időbeosztásomat. Munkahelyen ez oké, de a szabadidő szó jelentése ezek szerint nem teljesen fedi a valóságot.
2012. jún. 21. 09:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!