Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék egy olyan embernek segíteni, aki nem talál örömöt az életben?

Figyelt kérdés

A volt és remélem leendő páromról van szó. Kicsit furcsa személyiség, az emberi kapcsolatok nem nagyon motiválják, inkább a munka. Már nem egyszer mondta nekem, hogy minden csak ideig óráig okoz neki örömöt, aztán este úgy fekszik le, hogy azon gondolkozik, hogy miért hajt, miért gürizik, minek él egyáltalán? Nagyon szeretnék rajta segíteni, de ismerve őt, az nem sokat segít, ha mellette vagyok. Tudomásul veszi, olykor jól esik neki, de ennyi. Szoktam neki sütni, tervezek vele egy közös munkát, de azt mondja az se dobja úgy fel, ahogy kellene, megcsinálja, elvan vele, de ennyi. Normális srácnál a szex talán sikeres lenne, de nála nem. Valahogy az sem elsődleges nála, ahogy a beszélgetésre sincs olyan igénye, mint egy normál embernek.

Talán nem kellene vele foglalkoznom, mert borzalmas természet, de én látom benne a jót, és szeretnék neki valahogy segíteni, de nincs ötletem.


2012. máj. 15. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérte, hogy segíts? Ha ő nem érzi úgy, hogy segíteni kell ezen, mert neki így jó, akkor ez nem is segítség volna az ő szemszögéből, hanem durva átalakítása a személyiségének nem kívánt irányban. Az persze érthető, hogy te nem így gondolod, de amíg ő igen, addig ne "segíts"!

Azt meg se merem kérdezni, hogy ha az egész lényének az alapja nem tetszik neked, miért érzed úgy, hogy ő az igazi.

2012. máj. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet, h belekerült a mókuskerékbe, és nem tud onnan kiszabadulni. Igazából te csak rávezetni tudnád, arra, hogy ne legyen ilyen világfájdalom benne. Csak magában tudja eldönteni, h kilép ebből minél hamarabb, vagy sem. Valami értelmes elfoglaltság kellene neki, amitől nem lesz olyan életunt. Mindenképpen beszélni kell vele erről.
2012. máj. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem itt szakemberi segítségre lenne szüksége.Egy picit nekem mániás depresszió-gyanús,de nem vagyok pszichológus.De itt egy link,ha akarod,olvasd el:

[link]

2012. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi utalt itt a mániás szakaszra? :) Jó hamar diagnosztizálsz ismeretleneket.
2012. máj. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

És még valami:

Nem hiszem,hogy az ilyen beállítottságon észérvekkel lehetne segíteni,ha akart volna már elment volna vele orvoshoz.Csak te tudod,hogy megéri-e vele foglalkozni,de én a helyedben nem tenném.Egyébként hány éves?Mert ha már túl van 30-on vagy 40-en,már nem tudsz mit tenni,ilyen korban az ember nem igazán változik.

2012. máj. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

BPeti:

A férfiról való leírás nekem ezt sugallta,és anno elég sokat olvastam a depresszióról,mivel közvetlen családtagom érintett volt benne.Jó lenne ha nem kötözködnél,csak segíteni próbálok.

2012. máj. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát, beszélt nekem róla, (nála ez nagy szó) és mondta is, hogy jó lenne kitörni a mókuskerékből, de nem találja, hogy mi okoz neki örömöt. Mindent un egy idő után.

Az első kérdezte, hogy miért gondolom, hogy ő az igazi, ha az egész lényének alapja nem tetszik. Én ezt egy szóval nem mondtam... ő nem mindig ilyen, amikor velem beszél elbűvölő, és cuki, kivéve, amikor meghülyül, és bunkó lesz. Az, hogy tisztában vagyok az alaptermészetével, és tudom, hogy mindenki bunkónak és tahónak látja, az realitás. Tudom, hogy ő ilyen, azért bánik velem is úgy, ahogy. De én ezt elfogadtam, ilyennek szeretem, nem megváltoztatni akarom, csak boldoggá tenni. Szerintem ez két külön dolog.

2012. máj. 15. 11:01
 8/11 A kérdező kommentje:
Jaj, és 24 éves. És annyira nem társasági személy, hogy én vagyok az első barátnője, és a családtagjain kívül az egyetlen személy, aki ilyen közel került hozzá.
2012. máj. 15. 11:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát hajrá!


üdv: "az első"

2012. máj. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

lehet csak simán full flegmatikus mint egyik haverom. Ha jó kedve van akkor is csak egy ideig lehet látni rajta, meg visszafogottabb :/ Olyan sokszor mintha rossz kedve lenne pedig nincs :o

f18

2012. máj. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!