Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az embernek nincsenek igaz...

Ha az embernek nincsenek igaz barátai, az őt minősíti?

Figyelt kérdés

Kiskoromban voltak barátaim, amolyan pajtások, de mégis ők voltak igazán közel hozzám. Aztán másfelé ment az utunk. Gimiben voltak "barátok", de azt vettem észre, hogy csak lelki szemetesláda vagyok, ha nekem van gondom, magamra maradok.

Munkahelyemen nem kötöttem barátságokat, senkit sem engedtem közel, akit kicsit mégis, ha annak másfelé ment az útja, megszakadt a kapcsolat.

Van 1-2 gimiből maradt "barát", akikkel neten tartom a kapcsolatot, de az is egyoldalú. Van egy srác, minden baját meghallgatom, most kivételesen nekem van gondom, és ki vagyok borulva. Igazából nem kell a támasza, arra itt a párom, csak az bánt, hogy leírom, mi van velem és erre nem is reagál, hívna telefonon a piti kis problémáival, hallgassam meg... Erre írtam neki, hogy bocsi, most nem veszem fel, mert ki vagyok borulva, sírtam, így nem akarok telefonálni. Semmit nem reagál rá, löki írásban a "gondjait".

Valahogy úgy gondolom, velem van a baj, nem véletlen vonzom be az ilyen barátokat, nem? Egyébként én nem is szoktam keresni őket, éppen emiatt, hisz tudom, milyenek. Ők azok, akik időről időre megtalálnak a bajaikkal...


2012. febr. 22. 20:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a barátjelölteket... A helyzet is hozhatja, én pl. férjemmel messzire költöztem, aztán még egyszer odébb egy kicsit, így a régiek elmaradtak, újakat meg nagyon nehéz találni. Nincs közös, összekötő múlt senkivel, aki a közelben van.
2012. febr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt olyan barátnőm régen, akiről azt hittem, hogy a legjobb barátnőm, de mindig csak kihasznált a lelki szemetes ládájának. Azóta eltávolodtunk egymástól, helyesebben inkább ő tőlem. Nincsenek egyáltalán barátaim, és sokszor én is elgondolkodok azon, hogy velem lenne-e a baj. De tudom, hogy sok az olyan ember, akiben nem lehet megbízni és csak álbarátok, ezért nem lehet találni igazi barátokat. Tehát lehet, hogy nem bennünk van a hiba, hanem inkább az ilyen emberekben. Legalábbis remélem. Nehéz igaz barátot találni.
2012. febr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem függ attól is hogy milyen barátokat célzol meg,mert lehet hogy eddig rossz helyen keresgéltél.
2012. febr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
48%
Mi a csillagjegyed vagy aszcendensed?
2012. febr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
100%
Kicsit magamra ismertem az írásodból.Úgy vettem észre,hogy az ilyen személyek általában rendelkeznek egy bizonyos,átlagnál sokszor valamivel magasabb emocionális IQ szinttel.Így nagyon segítőkészek tudnak lenni a szimpátiájuk miatt de "sajnos" nagyon jó emberismerők is.Így rájönnek,hogy az emberek többsége olyan,amilyen,hogy az igaz barátokat tényleg egy kézen meg lehet számolni (szerintem a művészek is hasonló utat járnak be,csak messzebbre jutnak el rajta :) ).Nekem is hasonló a helyzetem,de nem érzem magam népszerűtlennek vagy kiközösítettnek de még csak magamra utaltnak sem.Vállalom,hogy magányt igénylő személy vagyok és ez nem függ össze sem a besavanyodottsággal sem az antiszocialitással.Vannak ilyen emberek,ha gondolod végezz el te is magadon ilyesféle teszteket,és megtudod,hogy melyik érzelmi részterületed a legmagasabb és hogy azt hogy fejezheted ki,nekem is érdekes és hasznos dolog volt megtudnom és a későbbi konfliktusokat is sikerült elkerülnöm a közelemben élőkkel.
2012. febr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%

ma 20:56


Menj a hülyeségeiddel a horoszkópra rovatba.Remélem nem a csillag jegyre és az aszcendensre akarod fogni.pff jééézusom

2012. febr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem téged minősít!


Ha sok-sok jóbarátom, igazbarátom lenne, és sosem éreztem volna a barátok "igazságtalanságait", akkor lehet könnyen rávágnám, hogy igen minősít. De nem, ez nem így van! Saját bőrömön tapasztaltam, hogy nem így van.


Régen én is ilyen voltam, hogy mindenkit meghallgattam, magamra vállaltam a közös programok szervezését, ha valakinek gondja volt, azt a gondot a magaménak éreztem és úgy próbáltam segíteni. Mindezért sose kértem semmit, hisz engem se kellett megkérjenek erre. Azt gondoltam, ha én is a padló alatt vagyok, akkor biztos ők is ugyanúgy segítenek majd.


Aztán eljött az igazi szenvedés az életembe, bár addig se voltam boldog, mert sose találom a párom. Ám a munkanélkülivé válás a legszörnyűbb egyedül, és baráti szavak nélkül. Egyikőjük sem mondta, hogy ne adjam fel, vagy hgoy megkérdezi az ismerős cégeknél, hogy esetleg keresnek-e valakit. A legrosszabb időben hagytak magamra.


Talán jobb is, mert így tudom, hogy ki milyen ember, melyik érdemli meg, hogy én is szánjak rájuk időt. Már nem keresem őket nagyon, marad az egyre ritkuló haveri szint.

Új barátok meg? Mindenki csalódott...


Örülj, hogy van párod! Tekintsd őt a legjobb barátnak! Máson meg ne görcsölj, ilyen az élet.

2012. febr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


3-as: Direkt nem szoktam barátokat keresni, mivel magányosféle vagyok, mindig ők találnak meg engem.


4-es: Nem tudom, mennyit számít a csillagjegy, én nem igazán hiszek benne: bika vagyok, az aszcendenst nem tudom, de ápr. 21-én születtem.


5-ös: Keresni fogok ilyen teszteket, esetleg, ha tudsz, linkelj légy szíves! A "művész" vonal megvan nálam, nagyon kreatív vagyok, sokféleképpen használtam már, de úgy igazán egyben sem merültem el. (rajz, írás, kézművészet) Fellángoló típus vagyok, néha 1-1 téma leköt, de nem hosszú távon. Ezért is gondoltam rá, a barátokkal is ez lehet, nem vagyok túl jó barát, mert én nem keresem őket, igaz, kifogásom van rá, miért, de hát akkor is...


7-es: Hát a cserbenhagyást átérzem, én ma tudtam meg, hogy ki leszek rúgva, emellett betegen fekszem itthon. :( A betegségemről sem akar ez a barát tudomást venni, mi a párommal szét aggódjuk magunkat, mert még vizsgálják a bajomat, közben kirúgnak, félek az anyagi gondoktól, ő meg jön nekem a piti problémáival... :S

2012. febr. 22. 21:31
 9/21 anonim ***** válasza:

Én ugyan ez vagyok.


Mondjuk én beismerem, hogy igen bennem van a hiba, "engem minősít". A szüleim fiatalabb koromban rendszeresen felhozták hogy "Csak tudnám miért vagy ilyen, hogy egy barátnőd sincs. Nem mindig a másik a hibás". És már én is rájövök, hogy tényleg csak bennem lehet a hiba. Ált. suliban kiközösítettek mert visszahúzódó voltam, 1-2 lányhoz odacsapódtam, de csak megtűrt voltam. Pár hónapig tartottuk a kapcsolatot aztán vége lett. Nem is hiányoznak, mert sokszor ők is csak aláztak....


Gimiben volt 1 legjobb barátnőm, meg 3-4 barátnőm. A legjobb megunt, mert megváltozott: menő lett, bulizott, pasizott, én meg ugyanolyan visszafogott maradtam, nem mertem belevágni olyan dolgokba amikbe ő. És így egy másik lánnyal lettek legjobb barátnők. Bírom hogy lassan 5 év elteltével is együtt partyznak, teszik fel a képeket face-re, a pasijaikkal 4-esben együtt járnak nyaralni stb. A többi lánnyal meg néha dobunk 1-2 üzenetet a neten és kész.


Mondjuk egy ideig zavart hogy nincsenek barátaim, de én amúgy megvagyok így is. Talán mert nem tudom milyen ha sok barátja van az embernek. Jobb szeretem egyedül intézni az ügyeimet: ruhát vásárolni, ügyeket intézni stb. Mindig ha el kell mennem valahova az jut eszembe hogy sokkal jobb egyedül. Én így megvagyok...


23/L

2012. febr. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is magamra ismertem.Régen sok olyan " barátom" volt,akinek csak arra voltam jó,hogyha éppen valami baja volt,akkor hozzám jöjjön nyavalyogni.De ha nekem volt valami gondom,nem érdekelte egyiküket sem.De ez a történet már rég lecsengett,2 éve minden kapcsolatot megszakítottam ezekkel a majmokkal,azóta viszont egyedül vagyok,mint az ujjam.De már nem is érdekelnek.

Nekem igazából csak az fáj nagyon,hogy akiről tudom,hogy rendes,azzal nem tudok mélyebb kapcsolatot kiépíteni,mert úgy érzem,hogy teher vagyok nekik.Ráadásul most munkanélküli lettem,hát,elég nagy csapás,az biztos,ráadásul úgy,hogy egyedül vagyok,barátok nélkül,még párom sincs.De szerencsére vannak terveim,csak mire eljutok odáig,hogy megvalósítsam,az idő.Mindegy.

Örülj neki,hogy van párod,azért mégsem vagy annyira egyedül.És szerintem ezt a sok barmot,aki a véredet szívja és egyáltalán nem vagy fontos nekik,felejtsd el,mert nem vesztesz velük semmit.Igaz,lehet,hogy egyedül maradsz,de inkább ne legyen senki,mint egy csomó idióta,akik majd egyszer jól hátba támadnak.

2012. febr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!