Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az embernek nincsenek igaz...

Ha az embernek nincsenek igaz barátai, az őt minősíti?

Figyelt kérdés

Kiskoromban voltak barátaim, amolyan pajtások, de mégis ők voltak igazán közel hozzám. Aztán másfelé ment az utunk. Gimiben voltak "barátok", de azt vettem észre, hogy csak lelki szemetesláda vagyok, ha nekem van gondom, magamra maradok.

Munkahelyemen nem kötöttem barátságokat, senkit sem engedtem közel, akit kicsit mégis, ha annak másfelé ment az útja, megszakadt a kapcsolat.

Van 1-2 gimiből maradt "barát", akikkel neten tartom a kapcsolatot, de az is egyoldalú. Van egy srác, minden baját meghallgatom, most kivételesen nekem van gondom, és ki vagyok borulva. Igazából nem kell a támasza, arra itt a párom, csak az bánt, hogy leírom, mi van velem és erre nem is reagál, hívna telefonon a piti kis problémáival, hallgassam meg... Erre írtam neki, hogy bocsi, most nem veszem fel, mert ki vagyok borulva, sírtam, így nem akarok telefonálni. Semmit nem reagál rá, löki írásban a "gondjait".

Valahogy úgy gondolom, velem van a baj, nem véletlen vonzom be az ilyen barátokat, nem? Egyébként én nem is szoktam keresni őket, éppen emiatt, hisz tudom, milyenek. Ők azok, akik időről időre megtalálnak a bajaikkal...


2012. febr. 22. 20:38
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

"az igazi barát nem az, aki veled együtt tud sírni, hanem az, aki irigység nélkül tud veled örülni."


Bizony ebben sok igazság van! Álmos vagyok, nem írom le a sztorikat, de volt már hogy úgy láttam át a "baráton", hogy igazán jelentéktelen kis örömeimre is irigy volt. Szóban is és arckifejezésben is látszott. Az ilyeneknek nem szabad nagyon örömökről beszélni, talán mindkét félnek jobb is úgy. Ő nyugodt, ha nem tudja, hogy volna mire irigykednie, te meg nem érzed rosszul magad, megvagy az irigykedés nélkül. Ezek nem barátságok, max haverságok.

2012. febr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!