Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aktív embernek az unalmas,...

Aktív embernek az unalmas, monoton munka egyenlő a "halállal"?

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Hát azért nem... Csak nincs sok ambíciója. Mondjuk én eddig bármilyen munkában, munkakörben megtaláltam, ami ösztönözzön. Ha kellett, akkor magammal álltam versenyben, mindig volt, ami motiváljon. Pedig dolgoztam gyárban, összeszerelő részen. Ami ugyebár nem egy lélekemelő munka.
2012. márc. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Aktív alatt mit értesz? Aki ambiciózus , nagy tervei vannak és "örök mozgó" típus?

Vagy csak az örök mozgóról beszélsz? Nekem van egy ilyen ismerősöm , 40 valahány éves kamionos ő tényleg megzakkan amikor nem mehet sehova hanem a boltba kell ellátni valami melót. Bár valamilyen szinten a kamionozás is monoton attól függ...

De igen szerintem ha nem is halállal de nem bírja sokáig vagy kiég miatta.

2012. márc. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyűlölöm a monoton munkát és a bezártságot is.Nem is bírtam túl sokáig egyes munkahelyeken.Meg kell találni a legjobbat.Én postásnak akarok jelentkezni,nekem az az igazi,hogy hordhatom a leveleket:)Addig teljesen jó lesz az,amég fel nem vesznek fősulira:)A szórólapozást is szerettem régen,ezek jó munkák.Amúgy kérdésedre a válasz:igen.
2012. márc. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Agyhalállal. Kiégett zombi lesz. Nem beszélve a minőségi mukatársakról...
2012. márc. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Minden munkának van ismétlődő, ezáltal monoton része.

Meg egy idő után az izgisebb munkát is meg lehet unni. A hozzáállásodon változtass. Ne úgy tekints egy monotonabb munkára, hogy fú, de sz.r! Pláne, ha épp nincs, örülj neki, hogy ez is van.

2012. márc. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Ja, még valami. Gondolj úgy rá, hogy legalább pihensz munka közben. Nekem is volt egy unalmas munkahelyem, mindig azt mondtam rá, hogy legalább kipihenem az otthoni fáradalmakat. :D Annál aktívabb lehetsz a szabadidődben.
2012. márc. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

ha csak ideiglenes munka, akkor a pénz motiválhat


ha annyira unalmas hogy gépelőtt-ülős semmittevős (nekem volt ilyen munkám évekig, sims 2-t kaptam a gépmre az ITtől hogy ne unjam szét magam, mert napi 1 -2óra alatt elvégeztem a munkám (extra gyorsan gépelek) de benn kellett maradni)

- szval ha ennyire unalmas aki kreatív csinálhat közben valamit, írhat regényt, vagy rajzolgathat.


tudooom, most majd azzal jönnek, hogy nem azért fizetik, de aki volt közalkalmazott, tudja miről beszélek...

2012. márc. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem a tétlenséget. Soha életemben nem ültem ennyit, mint az elmúlt 2,5 évben, mióta irodai alkalmazott vagyok. A munka üteme változó. Van, hogy ezerrel kell pörögni, de van, hogy semmi sincs. (Mint ahogyan most is a munkahelyemen ülök és helytelenül netezgetek)

Unalmas, nem elégít ki, nincs fejlődés, sablon munka. Jelenleg azért maradok mégis, mert egyrészt jobban megfizetik, mint a tanárokat (s tanárként nem sikerült elhelyezkednem, csak rövid időre) és van egy pár kollégám, akik miatt érdemes bejönni, mert jó a környezet.


Talán ennyi. Most azt találtam ki, hogy olyan "hobbitevékenységet" keresek, önkéntes dolgot, ahol hasznossá tudom tenni magam, ahol emberekkel foglalkozhatok és azt érezhetem, hogy segítettem valakinek, jót tettem valakivel, hasznos voltam valakinek. Lehet, hogy ez hülyeség, de lelkileg talán sokkal boldogabb lennék, s könnyebben viselném a monotonitást.


Így nem mondanám, hogy a monoton munka egyenlő a halállal. Vagyis csak akkor, ha egyébként abból áll a napod, hogy felkelsz, elmész munkába, majd haza és nézed a tv-t vagy alszol.


Kedves #3-as!

A postás feladata már rég nem arról szól, hogy kihordja a leveleket. Inkább hasonlít egy utcai trafikoshoz. Időre kell teljesíteni,megfelelő mennyiségű eladást, nem vagy megfizetve, hóban-fagyban-sárban-esőben-40fokban is menned kell. Arra mennek rá, hogy minél több biztosítást, sorsjegyet, megtakarításos témát és csoki nyulat adjál el. (Vagy csoki mikulást, évszaktól függően)

A nővérem postás kb. 1 éve. 6 órásról levették 5 órásra, de a munka mennyisége 8 órát tesz ki. Mivel nincs más, s egyébként szereti, így marad. Ja,s ha nem ér be időre (5 óra alatt), akkor a Vezetőség úgy gondolja, hogy kiküld egy másik postást egy napra, hogy valóban teljesíthetetlen -e a táv ennyi idő alatt. De nem sorolom... rövid távra lehet, hogy jó, csak a kollégáiddal szúrsz ki, ha pár hónap után lepattansz. Nálunk a faluba senki sem akar helyettesítő postás lenni. Inkább otthon ülnek az emberek.

2013. ápr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!