Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan öntsek belé lelki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan öntsek belé lelki erőt? Belefolyjak a családi ügyeibe?

Figyelt kérdés

A barátnőm nagyon ki van bukva mindig a szülei miatt...

Folyton konfliktusba kerül velük, pedig nem ő akarja.

Állandóan veszekednek, és persze nekem mondja el mi bántja, és van mikor sírva is fakad.

Hogyan öntsek bele lelki erőt? Egyszerűen azzal, hogy jolvan, mi ittvagyunk egymásnak ez a legfontosabb...meg stb duma már nem vihgasztalja.

Ill. azt sem tudom, hogy szóljak e esetleg a szüleinek, hogy ez neki nagyon rosszul esik, amit csinálnak vele...

Főiskolások vagyunk, és neki ezért is sz*rok az eredményei...

az a furcsa, hogy előttem a szülei, pont ellentetjét mutatják, tehát nagyon kedves, és odaadó embereknek tűnnek.

Nem tudom mi tévő legyek, de ez így már sokáig nem marqdhat, mert szegény totálisan ki van bukva lelgileg, és már én sem vagyok neki vigasz....

22/F

20/L


2011. ápr. 1. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
mióta vagytok együtt?
2011. ápr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
4 hónap
2011. ápr. 1. 17:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem a családi vitából maradj ki, de próbáld biztatni hogy szóvá tegye egy ilyen veszekedés alkalmával hogy miattuk van hogy nem tud odafigyelni és nem sikerülnek a dolgai. Érezzék már sz.rul magukat egy kicsit legalább.


De ha bátrabb vagy nem kéne hagyni hogy ennyire tönkretegyék.

nekem is van ilyen problémám, csak nálunk már majdnem 3 év és az anyját semmiről nem lehet meggyőzni. leolt nem lehet vele veszekedni


Gondold át és próbálj cselekedni, sok sikert

2011. ápr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bemutatom neked az önámító látszat családot. Ők azok, akiknek az a fontos, hogy más mit gondol róluk, egymással és önmagukkal szemben nincs elvárásuk, csak a gyerekük felé támasztanak teljesíthetetlen követelményeket, a saját rossz tulajdonságukat meglátják a gyerekben (aki tőlük tanulta el!!), és haragra gyúlnak, és a saját konfliktusukat is rajta rendezik le (az egymás köztibe is belevonják, hogy ők ne sérüljenek). Így bármennyire béketűrő a barátnőd, a szülei konfliktust generálnak köré, és MINDIG ő lesz a bűnbak. Az életük egy szappanopera, ami csak akkor áll le ha nincs ott senki más. Az ideális család képét vetítik szüntelen, az alakítás azért tökéletes mert annyi időn keresztül becsapták magukat, hogy már elhiszik, így nem lehet hazugságon kapni őket. Ez a típus szeret még erényt kovácsolni a hiányosságaiból, és egy ilyen házaspár egymás leghűbb szövetségese, és ezt nem csak a gyerekükkel szembeni teljes fölény kialakításához használják. Lélekbonctani esetek.


A legjobb lenne megszöktetni. De ebből olyan bonyodalmak adódnak, hogy a szülei véresen durván, pszichopata kegyetlenséggel zsarolni kezdik, mindennel. Nem szállnak ki az életéből, gondoskodnak róla, hogy megbánd, és a barátnőd is.

Ha beszélsz velük, nem lehet igazad. Ha az van, akkor sem veszik észre, mint a falra hányt borsó. Elmondod, amit akarsz ők meg úgy dőlnek hátra hogy győztek, bármi hangzott el.

Ami egyben rossz és jó (inkább rossz), hogy sérült emberek, szóval nem gonoszak, de nem is tudják mit csinálnak.

Jól látod, erre azonnali megoldás kell, mert a barátnőd ebben a környezetben nőtt fel kiskora óta, amitől mentálisan labilis, és a szülei simán addig fogják kúrtatni amíg pszichiátriára nem kerül, utána meg sírnak, hogy bolond gyerekkel verte meg őket az isten, és nem érdemelték meg (tehát onnantól a barátnőd büntetésként, meg isten veréseként lesz észlelve számukra, mint jelenség, és ezért is rajta fognak bosszút állni)..


A lényeg, hogy ez nem játék. Ne kérdezd, honnan tudom ezeket. És a barátnődtől ne kérdezd ezeket, mert a nagy része homály. Felnyithatod a szemét, de jönni fog a szülei oldaláról az ellennyomás, hogy milyen szemét vagy hogy ellenük uszítod a saját lányukat (azzal az odaadó figurával eljátszva a sértődöttet), és mivel a barátnőd is homályban van tartva, zsarolással, manipulációval rávehetik hogy ellened forduljon.


Ez elérhet egy olyan szintet, hogy a barátnődnek egy pszichológus sem lesz elég vigasz, mert óriásinak, és megoldhatatlannak látja a problémát.


Ha van valami kérdésed, szívesen válaszolok rá.

23f

2011. ápr. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!