Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi van a mai 30-as korosztállyal?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van a mai 30-as korosztállyal?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a mai, 30-as éveik elején járó nők nagyon kis része akar komolyabb párkapcsolatot. Olyanok, mint a 20-on évesek: csak a buli, meg a munka, meg a karrier. A férj, tartós párkapcsolat, és különösen a gyermek olyan téma, amiről nem nagyon akarnak nyilatkozni. Mintha az lenne a elfogásuk: ráérünk erre még.


De ha egy nő nem vállal gyermeket a 30-as éveiben, akkor mikor? És főleg, mekkorára fog így növekedni a korkülönbség két egymást követő generáció között? Hogyan várhatjuk el a leendő gyermekektől, hogy megértsék a szüleiket, és tanuljanak tőlük, ha 40-50 év korkülönbség lesz közöttük? Hogyan fog egy gyermek tinédzserkorában felnézni a szüleire, ha azt látja, hogy már az 50-es éveiben jár, és kezd beteges lenni?


2010. dec. 20. 12:47
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Helmet:


Igen-igen, zöld kezecskés megszólalás. :D

De, bennem felmerül egy kérdés: ha egy ország, egy terület nem tud eltartani adott számú embert (mondjuk jelen esetben éppen 10 milliót), akkor a népességfogyás úgyis óhatatlanul bekövetkezik. Ez ellen nincsen mit tenni. Gondolj bele, hogy annak idején, jó 60 éve, mesterségesen generáltak nagy népszaporulatot (abortusztilalom, gyermektelenségi adó). Nehéz egy évszázadra előre belőni azt, hogy mennyi embert is lesz képes eltartani egy ország. Ezért szív most az egész társadalmi ellátó-rendszerünk.

2010. dec. 20. 14:29
 12/25 anonim ***** válasza:

Köszönöm.

Az a gond, hogy Magyarország egy igen-igen "kitett" ország, vagyis nálunk minden nemzetközi változás, hatás sokszorosan jelentkezik.

Nem is az a lényeg, hogy hány fő él a határok között, és ebben a században talán nem is az, hogy pontosan hány évesek.

A legfontosabb lenne talán az, hogy milyen képzettségűek, és milyen egészségi állapotban vannak.

Szerintem ezen a kettőn múlik, hogy hosszabb távon fenntartható-e a rendszer.

Az is igaz, ha belegondolunk, hogy hiába a magas képzettség, ha a jól képzett emberek kivándorolnak külföldre, mert akkor megint az itthonmaradottak között növekszik az alacsony képzettségűek aránya.

Véleményem szerint olyan képzettségű emberekre lenne szükség, akik az itthonmaradó közösségekben hasznosak, akik megtartó erőt képviselnek, amin felépülhet egy olyan ország, ahová egyszer érdemes lenne hazatérni azoknak is, akik kényszerből elmentek.

Ezek az emberek például mezőgazdasági agrár vonalon képzettek, vízügyi szakemberek, kutatás, fejlesztés területén jártas emberek, akik a fenntartható "ökotechnologia" területén például fejleszthetnének...

Valamint sok szakmunkás, akik a "belső piacon" egymás számára is értékes munkákat végeznek.

Valamiképpen le kellene válni a "globalizácio" fő ágáról, mert ennek az országnak ez semmi pozitívumot nem hoz. Én így látom...

Egy picit elmentem a témától...

2010. dec. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Szóval az van a mai 30 asokkal, hogy ennek a problémakörnek az "áldozatai", részben pedig okai is...
2010. dec. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

13.39.

Bocs, az elsőt tényleg félreolvastam. Ennek ellenére úgy gondolom, még annyira nincs elkésve az ember, ha harmincegynéhány évesen szül. Amilyen gyorsan változik a világ, ha huszonévesen is szül, akkor is nagy lesz a különbség.

A többivel egyetértek.

A főiskolával kapcsolatban: tényleg nem mindenki oda való, csakhogy mostanság szinte akkora elvárás, mint nem is olyan régen az érettségi.

2010. dec. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:22


Akkor egy picit kötözködöm. :)


"Ennek ellenére úgy gondolom, még annyira nincs elkésve az ember, ha harmincegynéhány évesen szül."


De, amiről én beszéltem, az az , hogy 35 évesen sincsen fogalma a nőnek arról, hogy hovatovább férj, család, gyermek. Na jó, elismerem, nem kell a nőkre szűkíteni a kört.


"Amilyen gyorsan változik a világ, ha huszonévesen is szül, akkor is nagy lesz a különbség."


Azért nem hinném, hogy mindegy lenne, hogy 25 vagy mondjuk 40 az a korkülönbség.


"A főiskolával kapcsolatban: tényleg nem mindenki oda való, csakhogy mostanság szinte akkora elvárás, mint nem is olyan régen az érettségi."


Az lehet, hogy elvárás - ami szerintem egy jó nagy hülyeség -, de nézd meg, hogy a friss diplomások között mennyi a pályakezdő munkanélküliek aránya. Hiába a tudás, ha a munkaerő-piacon nem eladható.

2010. dec. 20. 16:41
 16/25 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy például a CNC gépkezelőket, CAD-CAM informatikusokat, hegesztőket például keresik.

Az média-kommunikáció szakos diplomával viszont nehezebb elhelyezkedni, és van ezen kívül jó pár "büfé"-szak, olyan szak, ami olyan diplomát ad, ami kevesebbet ér, mint egy szakmunkás bizonyítvány...

2010. dec. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

"Helmet válasza:


Nekem az a tapasztalatom, hogy például a CNC gépkezelőket, CAD-CAM informatikusokat, hegesztőket például keresik."


Azért kíváncsi lennék, hogy ha most nagy hirtelen tartanánk egy közvélemény-kutatást, akkor hány ember tudná megmondani, mi az a CNC meg CAD/CAM. :D

2010. dec. 20. 17:23
 18/25 anonim ***** válasza:

Igaz.

A CNC az Computer Numerial Controll, vagyis ipari szerszámgépeket vezérlő számítógépek kezelésével foglalkozik. A válság előtt nagyon keresettek voltak a gyakorlattal rendelkező szakemberek, és akkora volt a hiány, hogy 8 álltalános előképzettségre (ami képtelenség) szállították le az előképzettség szintjét. Egy érettségizett ember, ha érzéke van, egy fél év alatt a gyakorlatban megtanulhatja az alapokat, a többi ismeret géptől, és vezérléstől függő.

A válság miatt ez most leült egy kicsit, de a válság után (ha lesz olyan, hogy után) elsők között lesz ez keresett szakma megint.

Most is több száz embert képeznek a németek az 2012-ben induló Mercedes gyárba, azután az Audi is hasonlóképpen hiánnyal küzd majd, ezenfelül az érintett térségek beszállítói is keresik majd ezeket a szakembereket. Gyakorlattal, nyelvtudással szinte azonnal el lehetne helyezkedni ezzel a papírral a most megnyíló német munkaerőpiacon vagy Hollandiában, ahol pl a szélturbinák alkatrészeit is ilyen berendezéseken gyártják.

(nekem tavasszal lesz meg ez a végzettségem)

A CAD-CAM is ehhez a témakörhöz tartozik, lényege a számítógéppel vezérelt teljes gyártás, és folyamatvezérlés, valamint az ezeket segítő szoftverek kezelése. Akinek ilyen papírja van, az előre láthatóan szinte biztosan elhelyezkedik majd...

Érdekessége ezeknek a szakmáknak, hogy csak az alapokat lehet iskolapadban tanulni, a többit csak munka közben lehet megtanulni, ezért drágák ezek a képzések. A gépek ára alapszinten nyolcvan-százmillió forint, egy pogramhiba könnyen okozhat négy-ötmillio forintos kárt, és a gép kiesését a termelésből (ez a nagyobb veszteség).

Lényegében ez az oka annak, hogy csak gyakorlott embereket keresnek. Az oktatási rendszer pedig nincsen erre felkészülve.

Akinek viszont van papírja, valamennyi gyakorlata, és érdeklődik, könnyen tanul, és elég preciz, annak van helye, és jól is keres...

2010. dec. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

a CNC computer numerical control-t jelent (automatizalas szeruseg) de ez most hogy jon ide?

"Valamiképpen le kellene válni a "globalizácio" fő ágáról, mert ennek az országnak ez semmi pozitívumot nem hoz. Én így látom..."

ez meg mind szep es jo, csak sajnos amit itt allitasz az lehetetlen, kb olyan mintha megmondanad a vilag szuperhatalmainak h te nagy korivben szarsz rajuk es nekifogsz 1 atomprogramnak, tovabba kitiltasz jo nehany kulfoldi ceget az orszagbol, na nefe me akkor lenne nagy csod, az lenne csak jo az orszagnak ...

amugy meg vhogy 13:04nek van leginkabb igaza... sajnos...:(

2010. dec. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Igen eltértünk itt a végzettség, versenyképesség okán.

Én úgy látom, hogy itt semmi feltétel nem lesz adott a gyerekvállaláshoz, a normális, vállalható léthez. Mindenki ki fog menni külföldre aki teheti, és itthon maradnak a nyugdíjasok, és az alacsony végzettségűek, valamint a munkanélküliek.

Gyereket vállalni, komolyan gondolkodni (vagy akár komolytalanul) családalapításon felesleges. Hogyha nekem lenne gyerekem, akkor nem lenne pénzem felnevelni, mert elvonnák nyugdíjra, segélyre stb. A gyerekem is ezért dolgozhatna. ezért nem érdemes, ezért teljesen felesleges komolyan gondolni erre. Hiába nézem én is szomorúan néha a kisgyerekes anyákat, mert tudom, hogy még szomorúbb lennék, ha nem tudnám megadni a gyerekemnek azt, ami egy gyereknek járna.

Azért pedig nem fogok gyereket csinálni senkinek, hogy ne unatkozzak öreg koromra.

"Legszerencsésebb az, aki meg sem születik, de ez százezerből egynek ha sikerül"- - - Vonnegut...

2010. dec. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!