Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi van a mai 30-as korosztállyal?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van a mai 30-as korosztállyal?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a mai, 30-as éveik elején járó nők nagyon kis része akar komolyabb párkapcsolatot. Olyanok, mint a 20-on évesek: csak a buli, meg a munka, meg a karrier. A férj, tartós párkapcsolat, és különösen a gyermek olyan téma, amiről nem nagyon akarnak nyilatkozni. Mintha az lenne a elfogásuk: ráérünk erre még.


De ha egy nő nem vállal gyermeket a 30-as éveiben, akkor mikor? És főleg, mekkorára fog így növekedni a korkülönbség két egymást követő generáció között? Hogyan várhatjuk el a leendő gyermekektől, hogy megértsék a szüleiket, és tanuljanak tőlük, ha 40-50 év korkülönbség lesz közöttük? Hogyan fog egy gyermek tinédzserkorában felnézni a szüleire, ha azt látja, hogy már az 50-es éveiben jár, és kezd beteges lenni?


2010. dec. 20. 12:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Minden változik. Nemcsak a harmincasok. A tizenévesek meg már úgy beszélnek a szexről, meg olyan szerelmi kapcsolataik vannak, amilyenekről mi abban a korban még nem is álmodtunk. A fiatalon házasodók többsége elválik, holott ez régen nem volt ennyire divat. Persze mi, harmincasok is máshogy vagyunk már. Sokan a húszas éveik közepéig tanulnak, aztán vagy kapnak munkát, vagy nem, de ha kapnak is, általában nem lehet rá jövőt építeni. Sokan mondják, hogy régen is vállaltak gyereket rossz anyagi helyzet mellett is, de akkor legalább kiszámíthatóbb volt minden. Most, hogy sokszor egyik napról a másik napra él az ember és magát sem bírja eltartani, jobban fél a gyerekvállalástól. Ennek az is kedvez, hogy mostanság már nem olyan vészes, ha nem sikerül az ember első kapcsolata, vagy hogy nem szül sokáig gyereket, nincs az a társadalmi elvárás, nyomás, ami efelé az embereket.
2010. dec. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

szia

nem a betegeskedéstől vagy a nélkül fog a gyerek felnézni rád

33 F vagyok

nálunk lassan jön a baba.


értem mire gondolsz,de nézz körül, azért sokan vállanak gyereket, h amegtehetik

és szerintem azzal pedig nincs gond, hogy sokan úgy gondolkodnak mint pl én, hogy előbb megtekermtem a feltételeket a gyerekvállaláshoz, lásd: lesz saját szobája, biztosítani tudjuk, hogy rendes ruhába járjon, legyen neki minden jóban része, tudjon iskolába járni... szóval hogy biztosítani tudjak neki mindent, hogy élete első 18-20 évében tanulhasson tőlem és tudjon a ranglétrán majd picit feljebb is lépni akár, mint ahol én vagyok.

2010. dec. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Lesz ez még rosszabb is. 20 év múlva nézd meg azokat, akik most 15-20 évesek, atyavilág, mi lesz itt.
2010. dec. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:59


Kétségtelenül nincsen a társadalmi nyomás. De hol marad a felelősségvállalás? Néha gondolkozom ezeken a dolgokon, és egyszerűen elrémiszt, amit látok. Ha egy nő mondjuk 35 évesen szüli az első gyermekét, akkor majdhogynem a klimax kellős közepén fog járni akkor, amikor a gyermeke a serdülőkora legjavát éli. Na most, szembenézni az öregedéssel önmagában is elég nagy teher minden embernek, egy nőnek meg aztán különösen, de ha emellé még van is 1-2-3 kamasz gyermeke, akiknek pont ebben a korban mindennél nagyobb szülői megértésre lenne szüksége?


Vagy más: ilyen felállás mellett már elég valószínűtlen, hogy a szülőkből egyszer nagyszülők legyenek. Lehet, hogy meg sem érik azt a kort. Vagy, ha mégis, soha nem lesz egy rendes nagyszülő-unoka kapcsolat.

2010. dec. 20. 13:06
 5/25 A kérdező kommentje:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:02


"nem a betegeskedéstől vagy a nélkül fog a gyerek felnézni rád"


Akkor fogalmazzuk kicsit másképpen: milyen érzés lesz majd a gyermeknek, ha 18 évesen azt látja, hogy a szülei 50-es éveiben járnak? Lesz akár csak egyszer is egy meghitt szülő-gyermek beszélgetés anélkül, hogy ne a "bezzeg az én időmben így meg úgy volt" című szöveg előkerüljön? Képes leszel-e ezen szöveg nélkül a gyermekednek történelmi távlatokat felnyitni?


"hogy sokan úgy gondolkodnak mint pl én, hogy előbb megtekermtem a feltételeket a gyerekvállaláshoz, lásd: lesz saját szobája, biztosítani tudjuk, hogy rendes ruhába járjon, legyen neki minden jóban része, tudjon iskolába járni..."


Ezt meg tudom érteni, mi több, talán még részben egyet is értek vele. Csak egy gond van: a saját gyermekével eltöltött éveket, amik így elmennek, az ember soha-soha nem fogja visszakapni.

2010. dec. 20. 13:12
 6/25 anonim ***** válasza:

Ide fognak járni a világ négy sarkából hogy megfigyeljék, hogyan hullik szét egy "öngyilkos" "társadalom". Tanúlságos lesz, az erkölcs, és tisztesség nélkül felnőtt túlnyomó többség önmagával sem tud majd mit kezdeni, és hol lesznek akkor az öregek, vagy a gyerekek?

Ez valami olyan lesz, amire új szót kell majd kitalálni...

2010. dec. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

"Helmet válasza:


Ide fognak járni a világ négy sarkából hogy megfigyeljék, hogyan hullik szét egy "öngyilkos" "társadalom". Tanúlságos lesz, az erkölcs, és tisztesség nélkül felnőtt túlnyomó többség önmagával sem tud majd mit kezdeni, és hol lesznek akkor az öregek, vagy a gyerekek?

Ez valami olyan lesz, amire új szót kell majd kitalálni..."


Itt egy Helmet. :)


Azt azért ne felejtsd el, hogy ez a fajta elöregedés ma egész Európában jellemző, csak nálunk szerencsétlen módon iszonyatosan fel van gyorsulva. Ha jól tudom, Európában Franciaország az egyetlen, ami növekvő népességet képes produkálni jelenleg.

2010. dec. 20. 13:18
 8/25 anonim ***** válasza:

Azért ilyet ne írjunk, hogy egy 35 éves nő a klimax közepén jár, mert azért az még jóval odébb van. Pont a felelősségvállalás miatt nem szülnek sokan 30 éves kor előtt, hiszen magukat sem tudják fenntartani, sokszor csak szülői segítséggel. Nincs saját lakás, nincs fix kereset, nincs remény arra, hogy lesz. Éppen elég ha egy majdnem 30 éves ember szorul szülői segítségre, még menjen a nyakukra a babával is?

Ilyenkor szokott az lenni, hogy valaki huszonévesen befejezi a főiskolát, aztán egy ideig keresgél munkát, ha nem talál, kimegy külföldre de ahhoz is kell pár év, hogy összeszedjen egy kis pénzt, amivel boldogul itthon. Igencsak a húszas évei felé fog járni az ember, mire oda jut, hogy mer családot alapítani.

Régen az iskolát is hamarabb befejezték, már az is nagy szám volt, ha valaki érettségizett. Hamarabb kikerültek az emberek az életbe, most ez is eltolódott. A legkevesebben szeretnének a fősuli kellős közepén babázni, és persze a szülők pénzéből fenntartani magát és a babát.

2010. dec. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:31


"Azért ilyet ne írjunk, hogy egy 35 éves nő a klimax közepén jár, mert azért az még jóval odébb van."


Legalább olvasd már el az egész mondatot kérlek, ha reagálsz rá. Segítek, én pontosan ezt írtam:


"Ha egy nő mondjuk 35 évesen szüli az első gyermekét, akkor majdhogynem a klimax kellős közepén fog járni akkor, amikor a gyermeke a serdülőkora legjavát éli."


"Pont a felelősségvállalás miatt nem szülnek sokan 30 éves kor előtt, hiszen magukat sem tudják fenntartani, sokszor csak szülői segítséggel."


Okés, de akikről én beszéltem, ők nagyon is fenn tudják magukat tartani. Mégsem fogalmazódik meg bennük még csak gondolat szintjén sem a tartós párkapcsolat sem, nemhogy a gyermek.


"Nincs saját lakás, nincs fix kereset, nincs remény arra, hogy lesz."


De, akik által én a ilyen tapasztalataimat szereztem, pontosan, hogy olyanok voltak, hogy mindenük megvolt. Fix kereset, saját lakás.


"Éppen elég ha egy majdnem 30 éves ember szorul szülői segítségre, még menjen a nyakukra a babával is?"


Természetesen nem, de én nem is őróluk írtam.


"Ilyenkor szokott az lenni, hogy valaki huszonévesen befejezi a főiskolát, aztán egy ideig keresgél munkát, ha nem talál, kimegy külföldre de ahhoz is kell pár év, hogy összeszedjen egy kis pénzt, amivel boldogul itthon. Igencsak a húszas évei felé fog járni az ember, mire oda jut, hogy mer családot alapítani."


Ok.


"A legkevesebben szeretnének a fősuli kellős közepén babázni, és persze a szülők pénzéből fenntartani magát és a babát."


Erre meg azt tudom mondani, hogy nem kell mindenkinek főiskolára járni. Nagyon-nagyon sok embert ismerek, akinek nem ott lenne a helyük.

2010. dec. 20. 13:39
 10/25 anonim ***** válasza:

Franciaországban már az 1980 as évek végétől, illetve a '90 es évek közepétől tudatosan törekedtek arra, hogy a népesedési tendencát megfordítsák.Ezenfelül ott még abban az időszakban fordítottak erre kellő figyelmet, amikor ez a probléma alkalmas eszközökkel még kezelhető volt.

Nem vagyok meggyőződve arról, hogy Magyarországon ez az folyamat még megfordítható.

Talán a kettős állampolgárság okán fiatalok "áramlanának" Magyarországra, ellensúlyozandó a népesedés rossz helyzetét.

Ugyanakkor ha munkalehetőség nincsen, akkor hiába is jönnének. Nem is fognah jönni, oda mennek majd, ahol megélnek.

Ők sem fognak hazafiságból éhen halni, ahogyan itthon sem marad aki teheti...

2010. dec. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!