Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom az eljegyzést tervezge...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom az eljegyzést tervezgeti 5 éves kapcsolat után, de állandóan a pénzen veszekszik. Nem tudom, mi tévő legyek? (27/l)

Figyelt kérdés

A párommal 5 éve vagyok együtt, voltak olykor-olykor problémáink, de mindig megoldottuk őket.

Viszont a pénzen való veszekedés mindig úgy elfajul, hogy ilyenkor rájövök, hogy nekem erre nincs szükségem.


Jogi egyetemet végeztem, Jelenleg 4 órában dolgozok, mert készülök a végrehajtói szakvizsgára, ami azt jelenti, hogy jelenleg sajnos 200.000 Ft alatti a fizetésem, ami sajnos nem túl sok, de ez egy átmeneti időszak.


A párom nem igazán segít ki, azon kívül, hogy a bevásárlásokat intézi az élelmiszer terén, ami persze nem mondom, hogy kis segítség, de otthon úgy nevelkedtem, hogy m,indig segítettem a szüleim vállalkozásában és ezért busás zsebpénzt kaptam, így sajnos, vagy nem sajnos, de hozzászoktam a jóléthez, szeretek magamra igényes lenni, azonban erre most nincs sok időm a tanulás mellett.


A párom millió fölött keres, azonban még egyszer sem kérdezte meg hó végén, hogy minden rendben van-e, van-e mindenre pénzem, ő egyszerűen csak hozzászokott, hogy valahonnan mindig van pénzem, valahogy megoldom hó végén is a fodrászt, a manikűrt, stb.


Mert azt persze szereti, hogy mindig szép a hajam, mindig igényes a körmöm, mindig szépen fel vagyok öltözve, és büszke rám, és nem veszi észre, hogy én majd meg szakadok, hogy ezt egy 150 ezres fizetésből fent tudjam tartani havonta.


Ma mennem kellett fodrászhoz és egyszerűen nem maradt pénzem rá, de délután tudtam, hogy kapok még pénzt a szüleimtől a munkámért, így kivettem a széfből egy 20-ast, gondoltam majd délután visszarakom.


Erre hatalmas üvöltözés lett a vége, mert reggel elkezdte számolgatni a pénzt és észrevette, hogy kivettem egy 20 ezrest. "Tolvaj vagy" és társai.


Erre visszaadtam, de mondtam, hogy visszaraktam volna délután, meg, hogy fodrászra kellett volna.


Pár héttel ezelőtt megtaláltam az eljegyzési gyűrűt a zsebében.


Nem értem, hogy hogy tervezgethet valaki esküvőt, meg közös életet valakivel, úgy, hogy láthatóan nem áll készen rá, mert 20 ezer forint miatt tajtékzik.


Persze, én meg szólhattam volna, de azt hittem délutánig ez nem tűnik fel, abban meg biztos voltam, hogy nem adna fodrászra.


Én lassan 30 évesen már nem 20 ezer forintokon szeretnék hadakozni.

Anyáméknál sosem láttam ilyet. Pl. amit mosás előtt apa zsebében talált az automatikusan az övé lett, stb.


Én egyszer próbáltam megtartani így pár ezer forintot és egyből észrevette és követelte rajtam.


Hogy tudnám vele megbeszélni, hogy én nem tudok így élni és nincs semmi biztonság érzetem mellette?


ma 11:22
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
80%

De nem érted, pont azért szedesd le és megkapod a választ!

Ha azt mondja "Drágám, miért nem szóltál, hogy megszorultál, szívesen adok." akkor tudod, hogy számíthatsz rá, ha meg kioktat, hogy jobban oszd be a pénzt és esze ágában sincs adnia, akkor tudod hogy nem kell hozzámenni.

ma 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
89%

Hát ha pár hétig nem bírod ki hogy ne menj körmöshöz meg fodrászhoz azért, hogy megtudd a párod reakcióját, akkor ott elég nagy bajok vannak.

Gyerek mellett pedig rengeteg dologról le kell majd mondani (nem feltétlenül anyagilag).

ma 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, nekem szemely szerint egyikotok hozzaallasa sem tetszik.

Ha keveset keresel, akkor ne kolts feleslegesen ilyen dolgokra. Nalunk is van kozos kassza is me kulon penz is, de eszembe nem jutna a paromtol kolcson kerni. Nem azert, mert nem adna, hanem mert annyibol szeretnek gazdalkodni, ami van es addig nyujtozkodni, amig a takaro er.

En szoltam volna de minimum megkerdezem, hogy kivehetek e penzt, elvegre az az ove valoszinuleg, o teszi felre nektek, mert te nem tudsz. Szerintem ennyit igazan megtehettel volna.

Az nem normalis, hogy leorditja a fejed ilyen miatt, de nem kell koltenie a hobbidra, en sem fizetem a parom draga kedvteleseit csak azert, mert szeretem es mert egyutt elunk.

Ugyhogy egyszeruen nem passzoltok.

ma 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
67%

Ugye ugye, hiába keres jól ha nem költ rád semmit. Így olyan, mintha egy csóróval lennél együtt. Jobban járnál olyan valakivel, aki csak fél milliót keres, de azt megosztja veled.


Mondd neki, hogy csináltasson a számlájához egy társkártyát neked, amit akkor használsz amikor akarsz. Ha nemet mond, dobd ki.

ma 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
50%
Na biztos, hogy le leszek pontozva mint a ház, de itt nem vele van a legnagyobb probléma. Ha vagytok, ha nem vagytok közös kasszán te neked nincs jogod el enni a pénzből megkérdezés nélkül. Kifogás arra hivatkozni, hogy anyukádék másképp csinálják. Másrészt ha te egyetem mellett nem dolgozol, csak zsebpénzből élsz, a szüleid használod ki nagyon jól teszi, hogy egy centet nem ad neked a párod. Látja, hogy milyen lehúzős vagy és nem enged neked! Egyedül azért van veled mert más nő nem lépett még színre, de te meg azért vagy vele, hogy a pénzét költhesd! Érdekkapcsolatban vagytok és nektek kisbaba nem való!
ma 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
43%
Valszeg teljesen más elképzelésünk van arról, hogy mi a szép és igényes. Gyeden vagyok itthon, nem érzem szükségét annak hogy körmöshöz járjak, mivel nem is lenne praktikus a hosszabb. Rövidre le van reszelve, kikenve átlátszó lakkal, magamnak csinálom- és kapaszkodj meg- szép és igényes a kezem. Egyetlen forintba sem került. Amúgy a pasit kidobnám mert én biztos nem tudnék olyannal együtt élni aki a milliós fizetése ellenére 20ezer forinton b@szakodik velem. De te az életszínvonalad romlása miatt aggódsz, fodrász és körmös esetleges hiánya amit többször is kiemelsz, akkor végképp nem számíthatsz semmi jóra tőle. Ha otthon lennél a gyerekkel később, akkor szerinted mit fog csinálni? Ennyi pénzed sem lesz mint most, időd meg aztán végképp nem lesz eljárogatni szépülni. Olyan is lesz, amikor a legmocskosabb vágyad az lesz, hogy aludhass 3 összefüggő órát. Aki nem támaszod és nem akar veled anyagi közösséget, aki főként a felturbózott külsőd miatt van veled, az nem lesz társad a legsötétebb pillanataidban, azt garantálom.
ma 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
84%

Rosszul vagyok az ilyen elkényeztetett nőktől. Csávó bevásárol rá (jártál mostanában boltban, ismered az árakat?), eltartja konkrétan. De ez nem elég, elvárja hogy finanszírozza a fodrászt, meg körmöst, mert hát apuci is finanszírozta.


"ezért busás zsebpénzt kaptam".

Akkor a szülők rontották ezt el.


"Én lassan 30 évesen már nem 20 ezer forintokon szeretnék hadakozni."


Aki 150 ezret keres, annak lehet hogy mégis csak kellene. Ez több, mint 2 napi fizetésed csak mondom.


A csávó is egy nyomorék valószínűleg. Megérdemlitek egymást.

ma 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ez jobban szereti a pénzét mint téged.
ma 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Gondolom a lakk is ingyen volt...De! Semmi gond, ahogy mondtad, az igènyessèg mindenkinek mást jelent és mindenkinek szíve joga eldönteni hogy érzi jól magát.

Amennyiben a kozmetikus, fodrász és manikűr igénybevétele már turbó fokozatnak számít (“felturbózott külső”) az szetintem, ismétlem SZERINTEM gond. Az én munkámban MEG KELL jelenni, heti szinten tárgyalásokon, bírósagon, ügyfelekkel való egyeztetésen, így én ebből már csak ezért sem szeretnék leadni.

ma 12:53
 20/35 A kérdező kommentje:
#16
ma 12:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!