Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom az eljegyzést tervezge...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom az eljegyzést tervezgeti 5 éves kapcsolat után, de állandóan a pénzen veszekszik. Nem tudom, mi tévő legyek? (27/l)

Figyelt kérdés

A párommal 5 éve vagyok együtt, voltak olykor-olykor problémáink, de mindig megoldottuk őket.

Viszont a pénzen való veszekedés mindig úgy elfajul, hogy ilyenkor rájövök, hogy nekem erre nincs szükségem.


Jogi egyetemet végeztem, Jelenleg 4 órában dolgozok, mert készülök a végrehajtói szakvizsgára, ami azt jelenti, hogy jelenleg sajnos 200.000 Ft alatti a fizetésem, ami sajnos nem túl sok, de ez egy átmeneti időszak.


A párom nem igazán segít ki, azon kívül, hogy a bevásárlásokat intézi az élelmiszer terén, ami persze nem mondom, hogy kis segítség, de otthon úgy nevelkedtem, hogy m,indig segítettem a szüleim vállalkozásában és ezért busás zsebpénzt kaptam, így sajnos, vagy nem sajnos, de hozzászoktam a jóléthez, szeretek magamra igényes lenni, azonban erre most nincs sok időm a tanulás mellett.


A párom millió fölött keres, azonban még egyszer sem kérdezte meg hó végén, hogy minden rendben van-e, van-e mindenre pénzem, ő egyszerűen csak hozzászokott, hogy valahonnan mindig van pénzem, valahogy megoldom hó végén is a fodrászt, a manikűrt, stb.


Mert azt persze szereti, hogy mindig szép a hajam, mindig igényes a körmöm, mindig szépen fel vagyok öltözve, és büszke rám, és nem veszi észre, hogy én majd meg szakadok, hogy ezt egy 150 ezres fizetésből fent tudjam tartani havonta.


Ma mennem kellett fodrászhoz és egyszerűen nem maradt pénzem rá, de délután tudtam, hogy kapok még pénzt a szüleimtől a munkámért, így kivettem a széfből egy 20-ast, gondoltam majd délután visszarakom.


Erre hatalmas üvöltözés lett a vége, mert reggel elkezdte számolgatni a pénzt és észrevette, hogy kivettem egy 20 ezrest. "Tolvaj vagy" és társai.


Erre visszaadtam, de mondtam, hogy visszaraktam volna délután, meg, hogy fodrászra kellett volna.


Pár héttel ezelőtt megtaláltam az eljegyzési gyűrűt a zsebében.


Nem értem, hogy hogy tervezgethet valaki esküvőt, meg közös életet valakivel, úgy, hogy láthatóan nem áll készen rá, mert 20 ezer forint miatt tajtékzik.


Persze, én meg szólhattam volna, de azt hittem délutánig ez nem tűnik fel, abban meg biztos voltam, hogy nem adna fodrászra.


Én lassan 30 évesen már nem 20 ezer forintokon szeretnék hadakozni.

Anyáméknál sosem láttam ilyet. Pl. amit mosás előtt apa zsebében talált az automatikusan az övé lett, stb.


Én egyszer próbáltam megtartani így pár ezer forintot és egyből észrevette és követelte rajtam.


Hogy tudnám vele megbeszélni, hogy én nem tudok így élni és nincs semmi biztonság érzetem mellette?


ma 11:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj.
ma 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%

Abban hibáztál, hogy nem szóltál. De ha öt év kapcsolat, és ha jól értem, együtt élés után még mindig megy az enyém-tiéd, és az első reakciója az, hogy leordít, hogy tolvaj vagy, hát... ez igazából tényleg nem hiányzik senkinek hosszútávon.


Beszéltetek már az anyagiakról, gyerekvállalásról? Mi lesz, ha kisbabával leszel otthon és alig lesz bevételed? Majd éhezel, ő meg ül a pénzén?

ma 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Éhezni nem hagyna természetesen, ahogy említettem az étel bevásárlást mindig elintézi és pl. főzni is szeret. Itt azzal van a gond, hogy ő a személyiségemen kívül a külsőmbe is beleszeretett nyilván annak idején, csak szerintem fogalma sincs arról, hogy ezt fent is kell tartani, mert a köröm és a haj nem csinálja újra magát és a kozmetikus sem ingyen dolgozik. A szép külsőt szereti/elvárja, de most, hogy megszorultam, úgy érzem támogatni már nem támogat benne.
ma 11:33
 4/27 anonim ***** válasza:
21%
Nem biztos, hogy az én agyam nem durrant volna el ugyanígy szó nélkül... S ugyanúgy 5 év lesz. Eléggé meg kell vizsgálni az érmet.
ma 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hagyd a pichába a fodrászt meg a körmöst, legalább kiderül, hogy téged is szeret-e, vagy csak a külsőd. Ezt terhesség előtt jobb lesz tisztán látni, mielőtt megszívod.
ma 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Szeri te a pasid tele van into jelekkel és csak azért van veled mert más nőnek kapcsolatra nem kell, vagy másba se szerelmes mint beléd. Csak a jó öreg megszokás, kapcsolatfuggoseg tartja melletted. Ilyenhez akarsz hozzám ni és babát vállalni? Akkor magadra vess! Szakítani kéne vele.
ma 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Szedesd le a körmöd, aztán ha megkérdezi miért, mondd hogy jelenleg nem futja rá. Figyeld a reakcióját, sok mindent elárul és tudni fogod mire számíts!
ma 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Épp ez az... én nem szeretnék lejjebb adni az életszínvonalamból miatta, ahogy édesanyámnak sem kellett soha, ha megszorult, vagy amikor kétszer gyermeket várt apámtól.


Amíg otthon éltem, egyszer sem kellett semmiből lejjebb adnom és a férjemet nem olyannak képzelem, aki miatt majd rosszabbul kell éjek, mint 10 éve. Nem szeretnék visszafele haladni.

ma 11:49
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Menekulj. Képzeld el, ha gyesen lennél.
ma 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
74%
Én is azt javaslom, hogy dobd ki!
ma 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!