Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bántalmazó kapcsolat. Nárciszt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántalmazó kapcsolat. Nárcisztikus férj. Hogy meneküljek?

Figyelt kérdés
Sajnos most vettem észre,h nárcisztikus férjem. Nincs hova mennem. Munkahelyem sincs,mert addig csürte csavarta,h ne menjek. Szóban bántalmaz zsaról. 3 gyerek. Minden az én hibám szerinte. Mit tegyek?
szept. 7. 08:38
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
8 -as a disznok megeszik a csontokat is...
szept. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
59%

"Mennék én dolgozni, de kis faluban lakunk nincs munka."


Mi az, hogy nincsen munka? Vagy ilyen világ végén laksz, ahol csak egy bolt van, egy patika, az orvosi rendelő meg 2 óra autóútra? Gondolom van, egy-masfél óra autóúttal/tömegközlekedéssel elérhető nagyobb város, ahová szeretettel várják a dolgozni vágyókat. Mindent meg lehet oldani, csak te nem akarod. Egyszerűbb elintézni egy kis panaszkodással, önsajnálattal, de valós cselekedési szándék nincsen mögötte - ami kb sosem volt, hiszen évek óta benne vagy egy bántalmazó kapcsolatban, ahová ráadásul szültél 3 gyereket is. Ki mit tép azt szagol...

szept. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Mióta a kicsi ovis lett. Azóta kezdődtek a problémák. Ügye mondtam neki,h megyek dolgozni. És akkor teljesen kifordult magából. Zsarolás semmiben nincs igazam. Voltak előjelek veszekedések,de olyan jól manipulálta a dolgokat,h nem vettem észre. Nagyon padlón vagyok. Őngyilkosság is megfordult a fejembe 😪
szept. 7. 11:56
 14/35 anonim ***** válasza:
70%
Ha öngyilkos akarsz lenni, akkor légyszíves, keress fel egy szakembert! Pszichiátert vagy pszichológust! 3 gyermek édesanyja vagy. Értem, hogy xar minden meg most világ fàjdalmad van, de ilyenkor a legjobb megoldás a szakmai segítség, hiszen valószínűleg depressziós vagy. Én 2 hónapja járok pszoichiáterhez, antidepresszánst szedek, mert bár engem nem a férjem, hanem a saját családom tesz tönkre. Nem akarom, hogy a lányom azt lássa amíg felnő, hogy az anyja egy lelkironcs. Mióta gyógyszert szedek, sokkal jobban vagyok. Tudom, hogy nehéz, de állj a sarkadra, rázd meg magadat, hagyd el a férjedet és kezdj új életet! Ha te nem akarsz magadon segíteni, akkor senki sem tud rajtad, azaz igazság.
szept. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Ha elmegyek,azt is megkapom,h bolond vagyok. Nem tudok sehova nincs pénzem. Ha elmegyek dolgozni ki tesz a lakásból. Hova mennyek, nincs senkim.
szept. 7. 12:08
 16/35 anonim ***** válasza:
67%
Az a baj, hogy hagyod magadat. Mi az, hogy kitesz a lakásból? Hagyjuk már! Csak tudja, hogy félsz tőle, ezért ezzel félemlít meg. Keresd fel a Nane egyesületet, vannak anya otthonok is, ahová tudsz menni. És mi az, hogy nem enged dolgozni? Tudtommal elmúltál 18 éves, ebbe neki nincsen beleszólása semmilyen módon. Ha te dolgozni akarsz, akkor fogsz is. Keresel egy munkát és elmész. De ha hagyod magadat a továbbiakban, akkor semmilyen változás nem is lesz. Magadnak kell megmentened magadat. Amúgy meg miért kell tudnia azt, hogy te pszichiáterhez mész? Van sztk alapon is, ami nem fizetős. Elmész, felírja a gyógyszert és elkezded szedni. Ennyi.
szept. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
86%

Amíg nem akarod 100%ig a változást, semmi nem fog történni. És itt a változás nem az, hogy kiírsz ide kérdést, hanem fogod a cókmókod és lépsz. Drasztikusan, vissza sem nézve.

"Saját" példából tudom.


Anya 4éves korom óta van együtt nevelőapámmal. Nevelőapám 2szatyor ruhával költözött hozzánk. Kb 1 év boldogság után elkezdett verni engem. Éveken keresztül vert. Anya meg nézte. Ha közbelépett, ő is kapott. Elkezdtem kamaszodni, onnan nem engem hanem anyát verte. Engem csak ellehetetlenített. Folyamat azt kaptam, semmire nem vagyok jó, hűlye vagyok, semmi nem lesz belőlem. Anyámmal szép lassan a barátait, rokonokat megutáltatta. Senkink nem maradt. Anya nem dolgozhatott, mert tuti nem dolgozni hanem "bszni megy". Ezért anya inkább 5évenként szült egyet h ne legyen az h ok nélkül otthon van.

Én suliba, dolgozni, nyelvvizsgázni jártam, kevés volt ez is. A pénzem ő kezelte, ne tudjak lépni. Végül 23éves koromig bírtam ezt. 1szatyor ruhával és 2000ftal a zsebemben leléptem.


Azóta 8év telt el. Nekem lett életem.


Anyával eladatta a házát. A pénzt (30millió kb) elherdálták. Perdzr anya a hibás, ő költötte el. Ezt 3hetente tuti megkapja.


Tesóim ahogy tudnak lépnek le otthonról.


Anya felismerte h nárcisztikus nevelőapám. Így annyit tett, belépkedett ilyen fb csoportokba. Havonta kiírja milyen szar neki éd ennyi.

Dolgozni nem akar, mert "20 éve otthon van, hova menjen?!).

Mivel kb semmilye nincs esélye sincs pl egy házat venni. Albérlrtbe mrg nem megy, mert az drága..

Felajánlottuk a hugommal, fél évig fizetünk egy albérletet, amit választ. Csak lépjen. Addig keres munkát, egyenesbe jön, új életet kezdhet. Nem... Ő 52évesen nem kezd már új életet.


Ugyhogy él ugyan úgy, havonta jár hozzájuk a rendőr, mert olyan szinten összevesznek anyám kihívja nevelőapámra. Majd 1hétig nem beszélnek, utána pedig mintha mi sem történt volna. Majd kezdik előről.


Szóval itt írhatunk 1000 tanácsot. Amíg ilyenekkel jössz, hogy de falun laksz, addig felesleges. Ha te nem akarod a változást, tanácsolhatunk bármit. Nem fáj eléggé.

Majd ha eléggé fáj, akkor fogsz lépni. De ahhoz meg nem kell kérdést kiírni

szept. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
27%
Maradj otthon legyél youtuber vagy tiktokker. Ilyen helyesírással úgyis csak vacak munkád lehetne. Mihez értesz?
szept. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 Misery válasza:
28%

Azért az, hogy egy ilyen szituációra valaki beírja, hogy a kérdezőnek világfájdalma van, nem kicsit hányinger keltő. Tényleg nem tudtok magatokban egy kis empátiát összekaparni? Az első kommentelő se semmi... Ez egy elég komoly helyzet, nem tini világfájdalom...

Kérdező, keresd fel a családsegítőt, keress olyan munkahelyet, amihez szállás is van. Léteznek lelkisegély vonalak, ott tudsz segítséget kérni.

szept. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Félek tőle. Soha nem ütött meg . Kommunikációra képtelen . Mikor jelentkeztem egy állásra , megfenyegetett,h ha el vállalom akkor szét ver. Olyanokat vág a fejemhez ami meg sem történt. De ha védem magam ,üvölt zsarol. Igen sakkban vagyok. Senkinek sem kívánom ezt a helyzetet.
szept. 7. 12:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!