Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bántalmazó kapcsolat. Nárciszt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántalmazó kapcsolat. Nárcisztikus férj. Hogy meneküljek?

Figyelt kérdés
Sajnos most vettem észre,h nárcisztikus férjem. Nincs hova mennem. Munkahelyem sincs,mert addig csürte csavarta,h ne menjek. Szóban bántalmaz zsaról. 3 gyerek. Minden az én hibám szerinte. Mit tegyek?
szept. 7. 08:38
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
72%

Most vetted észre, 3 gyerek után?


Első körben költözz/költözzetek haza a szüleidhez.

Aztán járj iskolába, csinálj meg valamilyen képzést, amivel előrébb leszel a munkaerő piacon.

szept. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
84%
Vagy ha van szakmád, menj el dolgozni.
szept. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
83%

Még valami:


Azt, hogy a férj nárcisztikus-e, te nem tudod. Azt szakembernek kell diagnosztizálni.

Lehet, csak simán bunkó.


#1-2 voltam

szept. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Mennék én dolgozni, de kis faluban lakunk nincs munka. Ha mennék jön a fenyegetés. Nincs hova mennem. Pénz nélkül nehéz bármit is kezdenem. Nem ez tényleg nárcisztikus.
szept. 7. 09:00
 5/35 anonim ***** válasza:
50%
Költözes. Atmrnetileg valahova aztan máshova.
szept. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
0%
Hat te fozol nem....? A disznoknak is te adsz enni nem?
szept. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
81%

1-2. A nárcisztikus tüneteket mutató ember (jelen esetben lényegtelen, hogy diagnosztizálva van-e vagy sem) egyrészt jól meg tudja játszani magát, másrészt nem a megtestesült ördög, van neki jó oldala is. Aki ilyennel van kapcsolatban, annak bizony nehéz az elszakadás, és igen, simán kapcsolhat azután, miután gyereke(ik) lett(ek). Nekem jövő hét szerdán lett volna az esküvőm, és gyereket is terveztünk.


Kérdező, keresd fel a barátaidat, rokonaidat, végső esetben egy anyaszállót. Én egy félkész, üres lakásba tudtam elmenekülni az adott pillanatban (ismerősöméké, épp felújítják, hogy kiadhassák)


Közben dolgozz az önéletrajzodon, és küldd be ahova csak lehet. Van olyan munka is, ami tud biztosítani szállást, nézz körbe, hátha.


Erős vagy, Kérdező, és bátor is. Megtetted az első lépéseket (felismerted a helyzetet, elhatároztad hogy lelépsz) - csak így tovább!

szept. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
7%

Hát ez ilyen. Edd meg amit főztél. Ennyit ér a kérdésed komolysága.

3 gyereked van, nem dolgozol, bánt a férjed és ide jössz kérdezni. Hát jó.


Jó ebédet majd. :)

szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
68%

#7


Az alapvető különbséget abban látom az emberek többsége, és az én gondolkodásom között, hogy ti abban hisztek, hogy az emberek többsége jó, így amikor valaki aljas módon viselkedik, akkor mentális zavart sejtetek a háttérben. Én azonban abban hiszek, hogy az emberek többsége rossz, tehát nem kell ahhoz semmiféle nárcizmus, hogy valaki aljas módon viselkedjen. Bizony vannak olyan élethelyzetek, amikor jó emberek követnek el piszkos dolgokat.

A nárcisztikusok arányát - amint ezen az oldalon többször leírtam már - 1%-ra becsülik. Nem arról van tehát szó, hogy van egy rakás nárcisztikus, hanem arról, hogy van egy rakás rossz ember.


De ebben a kérdésben - ha egyáltalán nem csak szórakozik valaki, és igaz - a Kérdezőnek is súlyos felelőssége van. 3 gyerek után veszi észre, hogy a pasija nem okés?

Ez most komoly? Biztos volt ennek jele már az 1. gyerek után/előtt is, csak gondolom azzal nyugtatgatta magát, hogy "majd megváltozik". Szóval van abban igazság, amit a #8-as ír, de ettől függetlenül nyilván segíteni kell az ilyen embereknek is. Ezért írtam tanácsot az #1-3 kommentben.

szept. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
55%
8 is nárci. Több lesz az mint 1 %.
szept. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!