Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, hogy ne függjek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, hogy ne függjek túlságosan a partneremtől? Mit csináljak, hogy egészségesebb legyek?

Figyelt kérdés

21 éves nő és 25 éves férfi.

1 éve együtt vagyunk és túlságosan is ragaszkodom hozzá. Az elején 0-24 egymáson lógtunk és mindkettőnknek így volt jó, így voltunk boldogok. Viszont eljött az a pont, hogy képtelen vagyok nélküle döntést hozni, megoldani bármit. Minden problémám ráraktam az ő terhére és mindenben segített 110%ban és gondoskodott rólam viszont besokalt. Teret kért tőlem, 3 napja nem beszélünk. Tegnap írt, hogy kezd jobban lenni és nem fog elhagyni csak megakar gyógyulni lelkileg.

Rájöttem, hogy én vagyok a probléma és változtatni szeretnék ezen. Társfüggő kapcsolatnak hívják azt hiszem ezt. Nekem most is borzasztóan hiányzik ő… Nem tudom hogyan lehetne magamon javítani? Tényleg megakarok változni.


Megjegyzem, külföldön élek és nincsenek barátaim (itt) ahogy neki se nagyon így talán ez volt az oka, hogy ez a kapcsolat így alakult. Nem dolgozom egy pár hónapja mert bezárták a munkahelyem, így jelenleg hazajöttem Magyarországra a szüleimhez 2 és fél évet voltam kint. Messze vagyunk egymástól , így mégnehezebb..



aug. 19. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ez nem pontosan kapcsolatfüggőség, vagyis lehet bocsánat. De inkább úgy nevezném, hogy olyan vagy mint egy kisbaba, kisgyermek aki nem tud leválni az anyjáról, nélküle semmire sem képes, szüksége van a törődésre hiszen még pici, de rájött, hogy nem egy vele és attól fél eltűnik bármikor. Szerintem nem ártana neked egy tehetséges pszichológus és sajnos inkább szakítani kéne mint folytatni a távkapcsolatot. A távkapcsolat főleg a ti élethelyzetetekben több mint valószínű nem fog jól végződni és az, hogy jobban érezd magad, le tudj róla tapadni "én idő" kell. Ha azon aggódsz, hogy vajon mikor szakít veled, mikor tudtok találkozni, mikor leszel végre jobban akkor csakis még rosszabb lesz a szituáció. Úgyhogy én azt javaslom, hogy szakíts, ne húzd az elkerülhetetlent és inkább magadra összpontosíts!
aug. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megjegyzés: a kisbaba, kisgyermek viselkedése egyenlő a szeparációs szorongással.
aug. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%

Van akinek az jon be ,ha fuggsz tole. Szerintem neki is csak sok a munkaja.

Ne valtozz meg. Higgyj a kapcsolatotokban. Sportolj tobbet,olvass konyveket. Biztos,hogy szeret teged.

A kotodes es ragaszkodas nagyon becsulendo dolog.

aug. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bár adná meg a drága jóságis Istenünk, hogy összehozzon a sors egy ikyen nővel.

Egy ilyen kis arany csillaggal.

Sajnos eddig olyan kapcsolataim voltak, ahol a nő nem volt ragaszkodó tipud.

Én imádom ha egy nő tapad, ragad, kenődik egy férfira úgy, hogy levegőt is alig kapok nélküke.

aug. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, az az igazság, hogy MI neked nem fogjuk tudni megmondani, mit tégy. Én pszichológust ajánlok neked (sokan sértésnek veszik, amikor ezt írom, úgyhogy csak a tisztázás végett, a pszichológus rá tud világítani neked a probléma forrására és segíthet neked utat találni a megoldáshoz). Sajnos jobb megoldást nem tudok, az önfejlesztő könyvek maximum ilyen kezdeti alternatívaként működhetnek.
aug. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!