Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 40+ anyák, feleségek: hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

40+ anyák, feleségek: hogyan viselitek hogy az alakotok miatt (hízás, ernyedtség) a párotok már abszolút visszautasít, nem kíván? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
A 3 gyerek előtt “jó nő” voltam, és tetszettem a pasiknak, de az egyéb problémáink mellett most szembesített a férjem azzal, hogy undorodik (!) tőlem mert van rajtam +15 kiló… és hát nem úgy nézek ki mint 20 évesen… Full stresszes munka, időhiány, pajzsmirigy alulműködés és társai, ezek mind felelősek a hízásért, tisztában vagyok vele. Az étkezésben is behúztam a féket, és mozognék is, csak egy autóbaleset miatt most meg is sérültem. Nehéz elfogadni azt, hogy most már abszolút nem közeledik -mondjuk eddig sem volt egy hősszerelmes-, és megbékélni azzal, hogy “egy ostoba, gusztustalan disznó” vagyok. Pedig szerintem nem vagyok az: szép a bőröm, a munkám miatt minden nap csinos vagyok, szépek a lábaim, stb., inkább csak molettnek mondanám magam. A hasam totál szétment a nagysúlyú babák miatt, de egyébként nincs problémám. Nem tudom meddig lehet elviselni ezt a szeretettelen, rideg, utálkozó környezetet… Ti ezt hogy éltétek meg? Elfogadtátok? Változtattatok? Visszatért valahogy az intimitás, meghittség? (párterápia, megcsalás kizárva) Hogy tudom azt kezelni, hogy kész, vége, lehúzhatom a rolót? Vagy nem? Teljesen padlón vagyok…

aug. 1. 10:35
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is így gondolom. Csak egy válás azért nem ilyen egyszerű. Kicsik még a gyerekek.
aug. 2. 05:29
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Ne haragudj, de azt a férfit én nem tartom normálisnak, aki az alakja miatt ba...szogat egy nőt aki 3 gyereket szült, ráadásul őméltóságának. Nálunk 2 gyerek van, de a feleségem sosem adta le a felszedett kilókat, és a hasán is kirepedt a bőr. Számít ez? Ugyanaz az ember maradt akit szeretek, és ez a lényeg. Eszembe nem jutna bántani emiatt. Furcsa elképzelése lehet az összetartozásról és a szeretetről. Ha ágyban fekvő beteg lenne, és beszarva feküdne, akkor ki kéne dobni az utcára, hisz az sem olyan férfias? Mindannyian változunk és ezt az elkerülhetetlen törvényszerűséget a másik ember szemére vetni gusztustalan dolog....
aug. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az ember nem szeretett soha csak te ezt nem vetted észre vagy nem akartad észre venni. Kihordtál 3 gyereket és 15 kiló meg itt ott megereszkedett dolgok miatt becsmérel?? Jól benézted kivel vállaltál gyerekeket!
aug. 2. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Elvált apa vagyok. Hidd el, 15 kiló, de még 20 kiló plusz is semmi egy nőn! Akinek nem keményedik fel a farka egy megereszkedett női has, egy narancsbőrös fenék miatt, az nem férfi. Szerintem nem itt van a kutya elásva. Menjetek el párterápiára! Nehogy azt higgye bárki, hogy egy több évtizedes házasságban nincsenek olyan gödrök, ahonnan ki se lát az ember. Elképesztő szar időszakok tudnak lenni egy kapcsolatban: meg nem értés, félrelépés, érzelmi kimerültség, stb.. Ezeken túl kell esni, át kell segíteni egymást, vagy épp türelemmel kivárni, míg a másik visszabillen. A válás mindig az utolsó megoldás legyen, mert anyagilag és emberileg a legtöbb veszteséggel ez a lépés jár.

Saját tapasztalatom, hogy aki válás után arra esküszik, hogy mennyivel felszabadultabb, boldogabb élete van, az sok esetben még önmagának is hazudik. A valóságban csak a kapcsolatban elszenvedett konfliktustól, feszültségtől, tehetetlenség érzéstől, vagy a felelősségtől szabadul meg. Viszont lesz helyette más probléma halmaz, amit egyedül kell megoldania, főleg, ha ő volt a párkapcsolatban is a probléma okozója.

Egy család sok mindent elbír, de nem a végtelenségig. Az idő nem nektek dolgozik, ezért ha akarjátok még ezt a családot, minél előbb szakemberhez kell fordulni.

aug. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a válaszokat, szóval bocs, ha ismétlek valakit.


1. A hiba nem benned van, hanem a férjedben.

2. A stressz és a pajzsmirigy alulműködés duett hosszú távon sokkal több, mint aggasztó. Maga a stressz is okozhat rövid úton pajzsmirigy alulműködést. Az összefüggéseket szívesen megírom, ha kéred, bár szerintem tudod.

3. Mindkettőnek lehetnek lelki okai is, szóval ha a férjed nyitott rá, szívesen elmagyarázom, hogy miért nem helyes a viselkedése.

4. Ha jól gondolom, előbb volt a stressz, ami a pajzsmirigy alulműködést okozta és most mindkét probléma súlyosítva van lelki terrorral.

Ahhoz, hogy tényleg jól gondoljam, ismernem kellene az életedet.

5. Valószínűleg a stressz is egy tünet, amit valamilyen más probléma okoz.

Ha ez a probléma a munkahelyed, akkor vagy meg kell tanulnod másképp hozzáállni, vagy lecserélni egy másikra. Mindig meg kell keresni az elsődleges okot és azt kell kezelni, nem a tünetet.

6. Ha a férjed árt neked, őt is le kell cserélned, de erről inkább azokkal a hölgyekkel beszélj, akik voltak már a tiéddel azonos helyzetben és meg tudták oldani.

7. A stresszre és a pajzsmirigy működési rendellenességeire is van természetes megoldás.

8. Ha nem oldod meg, akkor fel fog zabálni téged.

Nő vagy és anya, tehát a természet törvényei szerint őserő van benned.

Gondolj arra, mennyi olyan megpróbáltatást küzdöttél le, amitől bármelyik férfi összeszarná magát. Hány területen állsz helyt napról napra? Képes arra egy férfi, amire te?


Na ugye...


Kis segítséggel a mostani kihívást is le tudod győzni. Hozzáértő segítséggel, persze.

aug. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

24., 25-ös:

Köszönöm a konstruktív válaszokat. Jó olvasni ezt férfi szemszögből is. Sajnos a férjem már csak az autókra gerjed :), lehet, hogy át kéne változnom egy csinos lökhárítóvá. :) De viccet félretéve: Nagyon megerősítettetek abban, hogy először is -ha még lehet- elkerüljük a válást, mert az valóban egy csomó problémát hozna magával, így is elég bonyolult minden…

Tegnap ügyvédnél voltam, átbeszéltük az összes verziót, de főleg, hogy mire számíthatok ha előáll a válási szándékkal. Megnyugodtam.

Most vár ránk egy nagy beszélgetés valami semleges helyen… ha egyáltalán rááll, hogy beszéljünk.

aug. 3. 04:54
 27/34 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a férjednek is alulműködnek a nemi hormonjai, nem csak a te pajzsmirigyed. A mellett sem kellene bunkónak lennie. Szerintem itt más gond van, főként a férjed férfiasságával, ne magadban keresd a hibát. Próbálj odafigyelni magadra, járj el edzeni, élj egészségesen, meglátod milyen felszabadult leszel. A férjed meg majd csak leshet
aug. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
40 pluszos nők mèg nagyon csinosak,es sportosak. Genetika is,de èletmod főleg ʻtàplàlkozàs, sport hatàrozzak meg ki hogy nez ki. Magad miatt proʻbalj csinos lenni, a ferjed egy bunko. Majd ha latja hogy wgyre jobb nő leszel akkor csak nezeget. Etkezz tudatosan, jarj el sportolni. En sportos vagyok joʻmoʻdu es megis elhagyott a felesegem,ez van.
aug. 4. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

28:

Köszi! Így gondolom én is. Egy mai negyvenes már nem olyan leharcolt mint anyáink korában.

Ha csak hétvégén tudnék mozogni -szeretek futni az erdőben- akkor az már fél siker. Legalább heti 1x.

Válás: ez is sokösszetevős mont minden. Nem lehet 1-2 dologra fogni. Igen, az elején észre kellett volna vennem a jeleket, csak hajlamos az ember a szőnyeg alá söpörni.

Ha úgy belegondolok, tényleg sosem szeretett úgy ahogy nekem jó lett volna, “csak” úgy szeretett ahogy ő ki tudta mutatni… és azt is a fejemhez vágta, hogy nem vagyok elég “hálás”. Lelkileg, érzelmileg egy nulla. Persze, a férfiak nem az érzelmi intelligenciájukról híresek -ő sem-, inkább a stabilitás, a megbízhatóság, hogy lehet(ett) rá számítani… jó apa… de mint férj?!

Lehetne még lamentálni ezen, szerintem ez már így is úgyis bukta…

aug. 7. 14:44
 30/34 anonim válasza:
Ha valaki elvesz egy csinos nőt, aki 30-40+ korára jól elhízik, nos, azt irígylem. Ugyanakkor sajnálom is, mert a fenti kérdés tanulsága szerint mindezt nem (vagy csak kevesen) értékelik azt, ami amúgy pont, hogy a legszebb.
aug. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!