Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 40+ anyák, feleségek: hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

40+ anyák, feleségek: hogyan viselitek hogy az alakotok miatt (hízás, ernyedtség) a párotok már abszolút visszautasít, nem kíván? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
A 3 gyerek előtt “jó nő” voltam, és tetszettem a pasiknak, de az egyéb problémáink mellett most szembesített a férjem azzal, hogy undorodik (!) tőlem mert van rajtam +15 kiló… és hát nem úgy nézek ki mint 20 évesen… Full stresszes munka, időhiány, pajzsmirigy alulműködés és társai, ezek mind felelősek a hízásért, tisztában vagyok vele. Az étkezésben is behúztam a féket, és mozognék is, csak egy autóbaleset miatt most meg is sérültem. Nehéz elfogadni azt, hogy most már abszolút nem közeledik -mondjuk eddig sem volt egy hősszerelmes-, és megbékélni azzal, hogy “egy ostoba, gusztustalan disznó” vagyok. Pedig szerintem nem vagyok az: szép a bőröm, a munkám miatt minden nap csinos vagyok, szépek a lábaim, stb., inkább csak molettnek mondanám magam. A hasam totál szétment a nagysúlyú babák miatt, de egyébként nincs problémám. Nem tudom meddig lehet elviselni ezt a szeretettelen, rideg, utálkozó környezetet… Ti ezt hogy éltétek meg? Elfogadtátok? Változtattatok? Visszatért valahogy az intimitás, meghittség? (párterápia, megcsalás kizárva) Hogy tudom azt kezelni, hogy kész, vége, lehúzhatom a rolót? Vagy nem? Teljesen padlón vagyok…

aug. 1. 10:35
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%

Gyanítom a párod is messze van a tökéletestől, csak nála másképp nyilvánul meg. Mondjuk abban, hogy egy suttyó paraszt, ha ilyeneket mond neked.

Két gyerek után én is elplöttyedtem kicsit, de ennek semmilyen hatása nem volt a kapcsolatunkra. A férjed megnyilvánulása alapján a szerelem már rég kihunyt köztetek, nem hiszem, hogy ezen párterápia segítene, illetve azzal sem értek egyet, hogy te ilyen ember kedvéért bármin is változtass magadon. Magadért küzdj, hogy te jól érezd magad és ne miatta.

aug. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%
Általában ezek a pasik akadnak ki, ha a gyerekek meg rá maradnak du, amíg anyuka elmegy edzeni. Meg ő nem eszi meg a salátát stb.
aug. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
89%
Ha alapbol nem volt hosszerelmes (vagyis lehet, hogy csak veled nem az), akkor miert kellett a harom gyerek? Engem basztatna igy a parom egy kis felesleg miatt mikozben megszultem neki 3 gyereket, biztos kibsznám otthonrol…
aug. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
89%
40 éves vagyok, 20 év alatt 40 kilót híztam úgy, hogy nem is szültem. Férjem kb 20 kilót hízott. Még mindig szeretjük és elfogadjuk egymást.
aug. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
79%

Nem a férjem, hanem magam miatt maradtam fitt és csinos.

Odafigyeltem a terhességem alatt is, hogy ne zabáljak, ellenben mozogjak, és szülés után is napokon belül újra mozogtam (hurcikendő, napi 2-3 séta), pedig császáros voltam. Megtaláltam a lehetőseget és a módját a mozgásnak (nem csak az edzőterem létezik...), amit akár gyerekkel a hátamon is tudtam űzni, később pedig dedikált időm volt a sportra. Ebben nyilván partner a férjem is, és van benne lemondás bőséggel (én is szeretek enni, de nem tehetem ész nélkül) és fájdalom (hajnal 4 kor kelek futni, mert akkor van rá idő), de valamit valamiért. Fiatalabb már nem leszek, van narancsbőr, hízás-fogyás után megmaradt lógó bőr, de ha ügyesen öltözködök, ez már nem látszik 😉 és jobb napokon, még megfordulnak utánam. A férjem meg értékel így is, de tudom, hogy őt az sem zavarná, ha 15+ kg lenne rajtam, egészen addig, amíg én jól érzem magam a bőrömben.

Nálatok azt gondolom, hogy régóta elnyomott feszkó bukott ki a férjedből, és ideje bevonni egy terapeutát, mert ez egy szerető és támogató kapcsolatba nem fér bele.

aug. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
67%
Mire fel van ekkora pofája. Már ez fura
aug. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
58%

5-ös, elolvastad egyáltalán a kérdést? Lehet, hogy a rengeteg fitness mellett nem ártana az elmédet is pallérozni, és akkor nem válaszolnál tök másra, mint amit kérdeztek.


Kérdező: nekem csak egy gyerekem van, feszes és vékony voltam a terhesség előtt, de szülés előtt akkora hasam volt, hogy évekbe telt, mire helyrejött. Nem a terhesség alatt híztam, hanem a szülés után, mert gyakorlatilag folyamatosan extrém mértékben kialvatlan voltam, és a szervezet ilyenkor evéssel kompenzál. Az én házasságom is tönkrement, de csak részben a külsőm miatt, sokkal inkább azért, mert a férjem egyáltalán nem volt partner a mindennapokban. Miután elváltunk, az apás hétvégéknek köszönhetően sokkal több időm lett magamra, mint azelőtt. A válás után egy évvel jobban néztem ki, mint korábban bármikor. Aztán megismerkedtem valakivel, aki napi szinten mondta el, mennyire gyönyörűnek lát és milyen tökéletes az alakom. A férjemet meg a guta üti meg azóta is, mert ő még mindig egyedül van.


A szeretettelen, rideg, elutasító környezetet nem kellene elviselned, mert az árt neked a legtöbbet kívül-belül egyaránt (tapasztalatból beszélek). Három gyerekkel elválni biztos, hogy rettenetesen nehéz, de nekem a leírtakból nem tűnik úgy, hogy megmenthető a házasságod. Ha mégis tennél erre egy utolsó kísérletet, talán le kéne ülni a férjeddel és megbeszélni vele, mit tud tenni azért, hogy neked legyen időd magadra, és legyen energiád nőnek lenni. Ha ebben nem partner, akkor ki kell lépni ebből a mérgező környezetből.

aug. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
94%

Két dolog:

1) Ez nem olyan probléma, amit ne lehetne orvosolni. Étkezés és testmozgás kérdése a dolog. Ellenben a férjednek ebben (is) segítő és támogató partnernek kell lennie, mert egyedül az ilyesmi nem működik egy családban (pl. a másik mindig mást enne - persze a gyerekekre kell gondolni, nekik teljesen más a táplálkozási igénye -, vagy ő sosem edz semmit, pedig együtt sokkal könnyebb lenne futni, túrázni, stb.) Egymást kell motiválni, segíteni, váljon életformátokká egy egészséges fittness életmód.

2) Ilyet, hogy "undorodik tőled" nem lett volna szabad mondania. Mindent meg lehet beszélni, de ez a kifejezésforma nagyon bántó és szeretetkapcsolattal összeegyeztethetetlen. Jobban kellett volna figyelnie magára.

F

aug. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk én vagyok az, aki elégedetlenkedik magával, pedig csak 4 kg-vel mutat többet a mérleg a 3 gyerek után, de a bőrömön, mellemen bizony nyomot hagyott 3 terhesség és 6 év szoptatás.

A férjem nem győzi bizonygatni mennyire tetszem neki, mennyire kíván még mindig. Pedig vannak gondok köztünk, tud paraszt lenni, de ilyeneket soha nem mondana, hogy undorodik tőlem.

Szerintem innen nincsen hova tovább, sajnálom:(

aug. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Grizesteszta ***** válasza:
80%
Egyetertek azokkal, akik azt mondjak:nincs tovabb. Valas, uj elet, uj eletmod. Tapasztalatbol beszelek, ha az "undor" megfogalmazodik- nem kell kimondani sem- akkor vslni kell. En undorodtam, valtam 2 gyerekkel. Jo dontes volt.
aug. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!