Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám a férjemet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám a férjemet visszaszoktatni a ház körüli tennivalókra, esetleg a házimunkákra?

Figyelt kérdés

Hosszú ideig éltünk együtt gyerek nélkül, minden házimunka közös volt, soha nem volt ezzel probléma. Miután jöttek a gyerekek, én maradtam itthon, majd elköltöztünk lakásból házba, ő pedig maradt a regi munkahelyén, amihez sokat kellett ingáznia, sokat volt tőlünk távol, így megtanultam mindent nélküle intézni, csinálni. Lassan 1 éve viszont váltott új munkahelyre, ahol van HO és havi 1* kell csak bemenni. Azóta valami borzasztó az itthoni helyzet. Nem tud mihez kezdeni a szabadidejével. Itthon semmit nem csinál, csak a rumlit és a koszt, majd látványosan szenved, hogy halálra unja magát. Gépezik, olvasgat, alszik, de ha felvetem, hogy pl mosogasson el, akkor nagyjából úgy néz rám, mitha ufót látna. Ha csinál is valamit, azt úgy mintha soha életében nem csinálta volna. A gyerekekhez nincs türelme, azt mondja így túl tömény neki az egész, de be se megy dolgozni, mert akkor a főnök furának talalná, hogy pont egy 3 gyerekes apa nem kap a HO lehetőségén.

Hogyan szoktassam vissza a mindennapokba? Eleinte azt hittem, majd magától felveszi a ritmust, de ez csak egyre rosszabb!


júl. 22. 08:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
3%

Őszintén? Sehogy.

Elválhatsz, de akkor ugyanúgy rád fog maradni minden, és 3 gyerekes egyedülálló anyaként elég szar tud lenni az élet. Baszogathatod, akkor majd ő dönt a válás mellett, és lehet, jobban is jár, ha gyt-t fizet, és le van a gond... Keres egy olcsóbban fenntartható, fasza kis lakást a pénznyelő, mindig van mit csinálni ház helyett, és él csendben, nyugalomban. Kaját megoldja máshogy, takarítás sem annyira gáz, mint egy házban, 3 gyerek mellett.

Késő bánat, de 1 gyerek után meg kellett volna állni. Gondolom, nem ő könyörgött, hogy legyen ennyi. Max belement, hogy jó' van, majd te elleszel velük, meg ha már otthon vagy, akkor a háztartással is, ő meg dolgozik tovább senki által nem zavartatva. Azon sem lepődnék meg, ha már az 1. gyereket is csak te akartad volna igazán...

A férfiak ilyenek, így állnak hozzá. Sosem láttad a környezetedben, hogy a saját károdon kellett megtanulnod?

júl. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
23%

Irta a kérdező, hogy gyerek előtt együtt csináltak mindent!!!


Kérdező: te dolgozol, eljársz vhova munkahelyre?

Ha nem, akkor itt az ideje!

júl. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
83%
Együtt csináltak mindent, igen - egy lakásban, gyerekek nélkül. Teljesen más. Egy ház meg 3 gyerek jelenléte és igényei össze sem hasonlíthatóak azzal.
júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
És ha te elmennél dolgozni? Mondjuk egy olyan céghez akinek nincsHO opciója?
júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
57%
Hasonló helyzetben vagyok, az én párom nem váltott munkahelyet, de a Covid óta csak HO-ban dolgozik. Azóta lett két gyerekünk, és vettünk egy kertesházat. Lassan rámmaradt minden házimunka. Próbáltam “sztrájkolni”, de nem jött be mert csak a gyerekekkel és magammal szúrtam ki, mert minden koszos volt. Nem vett fel takarítót. Próbáltam megbeszélni kedvesen, nem lett eredmény. Durván bekeményítettem, hogy ha nem segít, elköltözöm a gyerekekkel anyámékhoz, el is mentem egy hétre. Visszajöttünk, mosogatott egy darabig aztán minden szépen visszacsúszott oda ahonnan kiindultunk. Elfogadtam, hogy ez lett az én sorsom.
júl. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
81%
A sok életképtelen férfitömeg akik nem lettek időben megnevelve, ki lett nyalva a seggük gyerekkorukba. Akinek fia van legjobban teszi ha időben beállítja házimunkát végezni. Nincs szükség több ilyen generációra.
júl. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Vesd fel neki, hogy vegyetek fel házvezetőnőt, mert egyedül nem bírod!
júl. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
38%

"Hogyan tudnám a férjemet visszaszoktatni a ház körüli tennivalókra, esetleg a házimunkákra?"

Van erre egy vicc...

Három asszony - egy amerikai, egy német és egy magyar - beszélget.

- Amikor feleségül mentem Johnhoz - kezdi az amerikai nő -, azt mondtam neki: a takarító szerszámok a szekrényben vannak, ha rendet akar, takarítson magának. Az első nap rumli volt, a második nap a szekrény körül sündörgött, de a harmadik napon, mire hazamentem, már minden ragyogott a tisztaságtól.

- Ez semmi! - mondja a német nő. - Amikor hozzámentem Hansihoz, megmondtam neki, hogy a hűtőben talál kaját, ha enni akar, kiveszi magának, és megmelegíti. Az első napot végigéhezte. A második nap már a hűtő körül sündörgött. A harmadikon már elkészítette az ételt, sőt, evés után el is mosogatott.

- Ez mind semmi! - mondja a magyar. - Én az esküvő után megmondtam az uramnak, hogy ha enni akar, főzzön magának, ha tiszta gatyát akar felvenni, mossa ki magának, ha tiszta lakásban akar élni, takarítson ki! Hát, az első nap nem láttam semmit. A második nap éppen csak homályosan valamit... A harmadik napon már láttam egy kicsit a bal szememre... 😁

júl. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Amúgy megértem hogy baromi idegesítő.

Férjemmel ugyanúgy kell beszélnem mint a 7 évessel.

Mert nem teszi magától .

Büdös zokni a fotel mellé dobva, csokipapír az ágya mellett. Mindenhol az ő általa használt dolgok vannak.

Asszem 2 gyerekem van…

júl. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Komolyan összetehetem a 2 kezem 😂
júl. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!