Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám a férjemet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám a férjemet visszaszoktatni a ház körüli tennivalókra, esetleg a házimunkákra?

Figyelt kérdés

Hosszú ideig éltünk együtt gyerek nélkül, minden házimunka közös volt, soha nem volt ezzel probléma. Miután jöttek a gyerekek, én maradtam itthon, majd elköltöztünk lakásból házba, ő pedig maradt a regi munkahelyén, amihez sokat kellett ingáznia, sokat volt tőlünk távol, így megtanultam mindent nélküle intézni, csinálni. Lassan 1 éve viszont váltott új munkahelyre, ahol van HO és havi 1* kell csak bemenni. Azóta valami borzasztó az itthoni helyzet. Nem tud mihez kezdeni a szabadidejével. Itthon semmit nem csinál, csak a rumlit és a koszt, majd látványosan szenved, hogy halálra unja magát. Gépezik, olvasgat, alszik, de ha felvetem, hogy pl mosogasson el, akkor nagyjából úgy néz rám, mitha ufót látna. Ha csinál is valamit, azt úgy mintha soha életében nem csinálta volna. A gyerekekhez nincs türelme, azt mondja így túl tömény neki az egész, de be se megy dolgozni, mert akkor a főnök furának talalná, hogy pont egy 3 gyerekes apa nem kap a HO lehetőségén.

Hogyan szoktassam vissza a mindennapokba? Eleinte azt hittem, majd magától felveszi a ritmust, de ez csak egyre rosszabb!


júl. 22. 08:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Leülsz vele megbeszélni, hogy egyrészt felnőtt ember, akinek illik tudnia elvinni a saját hàztartàsát. Másrészt meg rohadtul szégyellje magát, hogy nem tudja elviselni a gyerekeit. Milyen apa az ilyen?

Te meg gondold át, hogy se férjként, se apaként nem hozza a minimumot se. Mi tart mellette?

júl. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%

Józsi! elegem van...


Vagy résztveszel a családi életben, és ebbe beletartozik a háztartás és a gyereknevelés is, vagy fel is út, le is út....



kb pont ennyire egyszerű

júl. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
2%

Újabb férfiak ellen uszító, kamu feminista hárpia álkérdés!


30F incel

júl. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Grizesteszta ***** válasza:
94%
Egy incel pont a legautentikusabb szemely arra, hogy a temaban ilyen sarkos velemenye legyen! :)
júl. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
65%

Sehogy.

Ő azt a kapcsolatot már önmagában leírta, ezért nem csinál semmit.

júl. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%

"de be se megy dolgozni, mert akkor a főnök furának talalná, hogy pont egy 3 gyerekes apa nem kap a HO lehetőségén."

Biztos nem szültem volna 3 gyereket egy ilyen alaknak, megálltam volna az első után.

Edd meg, amit főztél!

49/F

júl. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

Biztosan tele van lóvéval a pasid, mondd neki, hogy nem bírod egyedül a sok házimunkát, vagy segítsen be, vagy vegyen fel neked házvezetőnőt.

Vagy eleve adja azt a havi 150 ezret neked és azzal motiváljon, hogy mégis elvégezd te!

júl. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%

Leulteted es atbeszelsz vele egy napirendet amiben benne van a gyerekkel toltott ido (akar egyesevel) es a hazimunka is.


Es ezt kemenyen betartatod vele. Ra fog allni. Ha nem akkor fel is ut le is ut. Nem hazvezeto vagy hanem tars es feleseg!

júl. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit dolgozik a férjed, de amikor az enyém van HO-ban, ténylegesen dolgozik, nincs ideje csak gyorsan megebédelni, azt is a laptop előtt. Nemhogy itt tengjen-lengjen, meg unatkozzon nekem. De lényegtelen, mert a te férjed olyan szerencsés, hogy engedi ezt a munkaköre. Innentől kezdve én nem könyörögnék hanem közölném vele: márpedig kiveszi a részét, mert nem vagy sem a szolgálja sem a bejárónője. Gyűjts neki össze feladatokat, ossza be az idejét és kalkulálja bele a temérdek teendői közé 😀 Azt ne várd hogy elmosogasson magától, sajnos úgy kell kommunikálni, mint egy gyerekkel. Napi egyszer ő mosogat, szólj ha mosol és beindítottad a gépet, amikor lejár, ő szedi ki. A heti takarítás, porszívózás felmosás portörlés múlt héten rad maradt, ezen a héten az ő dolga. Jelölj ki egy napot mint határidő, addig csinálja meg. Lehet egyszerűbb volna, ha csinálnál egy táblázatot, látható helyre kiragasztanád, hogy lássa a megosztást. Ha nem tetszik, akkor vagy üljön egyedül máshol a saját mocskában vagy fizessen takarítónőt aki x alkalommal eljön és megcsinálja helyette a saját részét. Egyetlen percig nem tűrném a lusta here viselkedését, az biztos.
júl. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ahogy a kettes írja?
júl. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!