Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akiknek csak sokkal később...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiknek csak sokkal később lett először kapcsolatuk mint az átlag, nem féltetek belemenni? Nem rettegtetek hogy akár őrületbe kerget majd a változás?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, 26 éves, lassan 27 és eddig még sosem volt kapcsolatom.

Igazából ha egy pszichológus megkérdezné, magam sem tudnám megmondani hogy miért, több oka is van.

A kamaszkorom már eléggé kiesik, alig emlékszem rá, de azt tudom hogy mindig is szociális fóbiás voltam, kaptam a bókokat de kapcsolta nem kert fel senki. Bár szerintem ez kamaszként normális, viszont azt tudom hogy akkor emiatt rosszul éreztem magam, mert a legtöbb lány 14 éves korától össze-vissza szexelt mindenkivel… és “jártak” is.

Egyszer 18 éves koromban egy barátnőm összejött egy helyes fiúval a suliból, aki miközben jártak bevallotta nekem hogy amúgy ő engem akart volna de túl ridegnek tűnök.

Utólag visszagondolva hiába láttam hogy helyes fiú nem éreztem hogy szerelmes lennék belé vagy hogy nekem erre szükségem lenne hogy együtt legyünk.

A lényeg hogy nagyjából egy éve találkoztam egy férfivel aki azóta is kitartóan ostromol… és úgy döntöttem hogy ki kellene vele próbálnom, hogy ne úgy menjen el a fiatalkorom hogy nem volt kapcsolatom.


Vannak azért gondok mert sajnos nem tetszik külsőleg, nem vonz, viszont nagyon rendes és értelmes… és nagyon nagyon akar már egy éve…

Viszont mindenkitől azt hallom, hogy ne legyek felszínes, nem számít a külső, azt kell nézni hogy rendes.

Arról nem is beszélve hogy sok lány olyan férfivel van, akiknek én már a látványtól is rosszul vagyok…

Viszont sajnos most is azt értem mint anno 18-19 évesen mikor az a helyes fiú bevallotta nekem hogy engem akart hogy felesleges, hogy furcsa lenne összeköltözni… őszintén én nem is értem hogy az emberek többsége hogy megy bele az elsőbe… nem nagyon fura változás ahhoz képest hogy eddig nem volt, most meg van?


Főleg aki kamaszkorában nem volt senkivel?


Azt hozzáteszem hogy van azárt pár ok, amit tudok hogy miért alakult így, egyrészt a szociális fóbia, másrészt hogy sajnos valamiért elég válogatós lettem és ritkán tetszik bárki, a harmadik ez, hogy félek a változástól és nehezen választok. Hogy döntsek valaki mellett ha lehet hogy egy hét múlva találnék egy hozzam jobban passzolót?


Mit gondoltok?


júl. 5. 19:45
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
0%

Te ugye a modell lány vagy aki már ezer kérdést kiírt arról, hogy csak fantáziaférfiakhoz tud vonzódni? Neki is a mániája (bár szerintem egy és ugyanazon személy vagytok), hogy más nők vonzalom nélkül fekszenek le a párjukkal. Tévedsz. Van olyan is, én is voltam olyan kapcsolatban 30 fölött, hogy bemagyaráztam magamnak, hogy már család kell és muszáj belemennem egy kapcsolatba, mert kifutok az időből. Hát rosszabbul nem is gondolhattam volna, mert csak szenvedtem és mindig kifele tekintgettem. Egyetlen ilyen kapcsolatom volt, és rengeteget tanultam belőle. Ilyet soha többet.

Nem, nem olyanokkal van együtt a nők többsége, akikhez nem vonzódnak.

Nem, nem vagy különleges. Sőt, te vagy a többség. Az emberek többsége olyannal szándékozik együtt lenni, akihez vonzódik. A nők többségének nagyon kevés férfi tetszik. Ebben is olyan vagy, mint mi, többiek.

Lehet, hogy neked nem olyan férfiak tetszenek, mint másoknak. Sőt, biztos. Nekem a bájgúnárok pl. kifejezetten taszítóak. Nagyon nehéz olyat találni, akivel egymásnak tetszünk es össze is passzolunk. Gyakran szerencse kérdése.

Amilyen körökben mozogsz, lehet, hogy a nők többsége pénzért megy bele a kapcsolatba. De nem ez az általános. Próbáld meg jobban megválasztani a barátaidat, próbálj jobb körökbem mozogni. És fordulj klinikai pszichológushoz.

szept. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
65%
És ne nézd le ennyire a nőtarsaidat. Nem, nem mindenki kva, prosti, stb akinek be akarod állítani a nőket, hogy te többnek érezhesd magad ezáltal. Nem, a nők többsége nem pénzért keres kapcsolatot, hanem mert boldog akar lenni, és valakit boldoggá akar tenni. Próbáld meg elhinni, hogy más nők is lehetnek értékesek, nem csak te.
szept. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
80%

Kicsit a történeted olyan mint az enyém, de aztán más irányt vesz. Nekem sem volt soha senkim (28 éves koromig), mert én imádtam egyedül, a barátaimmal meg az érdeklődési köreimmel lenni. Aztán szépen lassan a környezetemben mindenki megállapodott, házasodott meg gyereke lett, de engem úgy igazán ez sem zavart, mert én jól éreztem magam. Néha-néha randiztam, de azt is azért, mert izgalomra vágytam, kiöltözni, megismerni valakit, egy pohár bort iszogatni a nyári melegben, valami hangulatos helyen.


Aztán jött valaki, akivel olyan jó volt ücsörögni, beszélgetni, meg nevetgélni, hogy benne találtam magam egy kapcsolatban. Kicsit tényleg nehéz alkalmazkodni, de ezt meg tudtam vele beszélni, segít azokban, amiket én a kamaszkoromban meg a huszas éveimben nem tapasztaltam meg. Összességében örülök a dolgok menetének, mert utólag már tudom, hogy én mostanra értem meg erre. Boldog vagyok benne.


A leírtak alapján viszont rád vonatkoztatva van pár meglátásom:


1. Nekem súlyos gyerekkori traumáid vannak, nem vagy jól mentálisan összességében. Ezzel kellene valamit kezdenened elsőként, ehhez szakemberhez (pszichológus) kellene járnod. Ennek a nyomán nagyon sok minden átértékelődhetne benned és másként állnál dolgokhoz. Nem csak a párkapcsolathoz, hanem az egész élethez és ez fontos lenne a boldogságodhoz. Ne félj segítséget kérni!


2. Azért mert nincs jobb, ne menj bele. Valóban nem a külsőség minden, és nem mindenki brazil modell, de a másiknak tökéletlenül kell tetszenie. Az én barátom számomra vonzó, de látom a hibáit. Valahogy egészséges módon kellene találnod valakit aki nem azért tetszik mert brazil modell, hanem mert a szeme mosolyog, amikor nevet és elolvadsz tőle. Remélem érthető a különbség. Kicsit ebben is az önsimereted lehet szerintem a baj, hiszen ha magad nem szereted a hibáiddal együtt másokat sem fogsz tudni. Olyan mintha senkivel sem rezonálnál, de ez amiatt van, mert ennek nem is adsz esélyt.


3. Számomra olyan mintha az intimitástól irtóznál, emiatt lennél elutasító. Ennek a hiánya miatt nem tetszene senki és kicsit erre hajaz az "örömlánykodás" kommented. Nem kell mindenkivel lefeküdni, sőt, soha ne feküdj le senkivel sem olyan helyzetben, ami neked nem komfortos, de a tiéd valahogy túlmutat ezen. A szex sem attól lesz jó, ha a legtökéletesebb külsejú emberrel vagy, hanem ha valakivel nyitott, őszinte kapcsoaltban vagy, vagyis intim viszonyban. Az én barátom, nem csúnya, de nem egy brazil modell, ennek ellenére jobban kielégít mint eddig bárki más, mert bízunk egymásban, őszintén kommunikálunk arról, hogy mit kívánunk. És az rohadt szexi tud lenni, hidd el.


De ezek csak dolgok, amik eszembe jutottak az írásodról, ha valami nem illik rád, ne fogadd el.

szept. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:

32 neked annyira nem jön at hogy milyen vagyok, hogy felesleges is elolvasnom hogy miket írtál még.

Itt pont te vagy inkább aki le akar húzni, most éppen engem és nagyon megmondani a magáét.


Az meg, hogy ítélkezős vagyok, arról nem tehetek, mert ha valakit úgy nevelnek mint engem, fixen ilyen lesz.

Azt meg te főleg ne tudd helyettem, hogy én miket láttam magam körül.

És azt a véleményemet sem tudod itt megváltoztatni, hogyha egy lány már a 4. nála 20-25 évvel idősebb Sugar daddyvel van együtt kizárólag a pénzért az nem kválkodás.

Azt meg sosem mondtam hogy mindenki kva.


Sőt még azt is bevallom, hogy szeretem a figyelmet és felpörgött a

állapotomban nagyon szeretek flörtölni és meg is tettem többször is.

És nekem már ennyi miatt is jön a lelkiismeret-furdalás.

szept. 16. 16:37
 35/48 anonim ***** válasza:
39%

Nem hiszem, hogy ez a fiú annyira téged akarnak. Azért ostromol, mert nincs tétje a dolognak. Ha megemlítenéd az összeköltözés szót, azonnal kihátrálna.

Akinek igazán tetszel, az zavarban van, alig mer kezdeményezni, innen tudhatod. Aki nagyban ostromol, lazán viselkedni, annak nem jössz be igazán, ezért tud könnyed lenni.

szept. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:

33 az a gond ezzel hogy voltam már párszor orvosnál és látom hogy én nagyon nehéz eset vagyok ilyen téren.

Egyszerűen azt senki nem fogja nekem megoldani, hogy amikor épp fel vagyok pörögve, akkor tetszik egyszerre 7-8, aki épp a legizgalmasabb számomra(ami miatt rosszul is érzem magam, hogy ilyen vagyok), amikor meg nem érzem magam jól, akkor nem érdekel senki.

Nyilván tulgondolom az életet, de ilyenkor fogalmam sincs hogy kellene eldönteni, hogy mi az a szerelem és mi az amikor valaki csak tetszik.

Lehet hogy hűséges sem tudnék maradni az életben sem, ha fejben ennyire csapongó vagyok.

Sőt ezzel kapcsolatban a totál erkölcstelenséget láttam otthon, mert a szüleim a fostenger házasságukban szétcsalták egymást, főleg az anyám egyébként és nekem ez azóta nem számít főbűnnek… ezért nem is ítélem el például a megcsalást.

Olyannyira nem, hogy volt hogy bele is mentem, hogy velem csaljanak.

Nyilván az a férfi valami éteri kategória volt, hogy erre rá tudott venni.

Ha elítélnek emiatt, ha nem.


Azért tettem fel ezt a kérdést egyébként, mert úgy érzem így a húszas éveim végén kezdek kifutni az időből, mert én nem tervezem(nyilván nincs is rá lehetőség) hogy egy emberrel öregedjek meg. Úgy érzem még van pár évem hogy kiéljem magam fiatal, szép emberekkel, utána 40 évesen amúgy is lehúznám a rolót, hiszen nekem középkorú férfi nem tud tetszeni és amikor én leszek 40 akkor is csak a szép fiatalok fognak tetszeni.

Most is már sok 20-21 éves tetszik, akiknél már jóval idősebb vagyok. 7-8 évvel.


Én már berendezkedtem arra hogy egyedül fogok élni 40 felett, addig szerettem volna kezdeni ezzel valamit, hogy me maradjon ki teljesen az életemből.

És sokszor beleőrülök a saját gondolataimba. Mint pl most is, mániás időszakban.


Egy pszichológus ezt elolvasná, inkább visszaadná a diplomáját, csak ezzel(velem) ne kelljen kezdeni.

szept. 16. 16:50
 37/48 anonim ***** válasza:
72%

Nem, nem adná vissza a diplomáját senki, a helyzet, hogy neked van egy rakat szar gyerekkori mintád (megsúgom mindenkinek van, csak van akinek szerencsésebb, meg aki dolgozik rajta). Ezekből, vagyis a szüleid általad elítélt házassága miatt az önértékelésed végtelenül alacsony. Ez egy tudat alatti dolog, nem úgy néz ki hogy azt gondolod, hogy csúnya vagy, hanem hogy szerethetetlen vagy és nem tudsz változni. Ennek feltehetőleg az az oka, hogy eleve az emberekről - mint ahogy a szüleidről is - nagyon rossz véleménnyel vagy (erre utalnak az erős erkölcsi ítéleteid pl.).

Ezek mellé jön egy jó szar kötődési típus, tippeim szerint elkerülő, amikor mindenki is kell, de igazából senki sem, szóval mindenkit elhajtasz előbb-utóbb magad mellől (szintén a szüleid szar kapcsolatára hivatkozva, természetesen). És akkor még felmerülhetnek más hasonló dolgok, engem inkább a borzasztóan labilis hangulatod zavar, ez nagyon nem átlagos, de ennek a diagnózisához több kellene, nem egy GYK.


Ami szomorú, hogy nem, ez egy pszichológusnak meg sem üti az ingerküszöböt, mert a felsoroltak - hát megbocsájts -, de elég basic dolgok. Az egyetlen dolog, ami ezeknek a megoldásához kell, az a saját elhatározásod és egy szakembernek a megkeresése, majd kitartás. Persze így sem egyszerű, de ezt így konkrétan te tudod megoldani, megbocsájtani a szüleidnek (magad miatt) és fejleszteni önmagadat. Kiventilálni magadat, felállni és továbbmenni. Szóval sajnálom, hogy így érzed magad, sajnálom, hogy végig kellett ezt nézned és magányosnak érzed magad, és szorítok, hogy meg tudd tenni, amit meg kell; felnőni.

szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha te szerelmes lennél valószínű, hogy nem gondolkodnál azon, hogy vajon a megfelelő emberke mellett vagy-e. Viszont ha elmúlna a rózsaszín köd már azonnal ott találnád magad mert mélyen legbelül nem akarsz megváltozni. Már elkönyvelted magad előre és ha így állsz hozzá semmilyen pszichológus nem tud rajtad segíteni. Neked kéne önmagadon. Még most minimum lehet fejlődni, de ha eléred saccper a 35 életkort tutira nem lehet már mert az ember gyökeresen, vagy legalábbis nagy vonalakban 30 valahány éves korig tud átalakulni. Elhiszem, hogy nagyon rossz a minta, de vannak tőled sokkal rosszabb helyzetben nevelkedő egyének akik felálltak és eltérően, jobban viselkednek mint a szülők. Akarat, kitartás kérdése. Tényleg csak rajtad múlik. Persze a pszichológus adhat neked támpontokat, de megmenteni nem tud és egyetlenegy férfi szintén nem.
szept. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:

37 nem mondom hogy nem látsz jól pár dolgot, de azért ennyire ne akarj belém látni.

Azt végképp nem gondolom hogy én szerethetetlen vagyok. Még ha nagyon mélyen magamba nézek, akkor sem, még ha elismerem hogy van bennem nárcizmus, akkor sem. Nyilván ez is egy spektrum, találkoztam már olyannal, aki patológiás eset, de az nem is tudja magáról.

Én érzem, tudom hogy van bennem, mint ahogy minimum 3-4 családtagomban is.

A szüleim kapcsolatba meg aztán végképp nem alakította a férfiak terén az ízlésem, ez főleg a HSP mivoltomnak is köszönhető.

Illetve de, pozitív irányba alakította, mert nagyon sokat várok el egy férfitől, ha engem úgy kezelne valaki, mint az apám az anyámat, inkább elmennék kukoricaföldre dolgozni, csak hogy le tudjak lépni.

Megszámlálhatatlan férfivel számítottam már meg az ismerkedést, vagy “baráti” kapcsolatot, mert nem úgy kezeltek ahogy szerintem azt egy nő megérdemli. Csak egyszer.


Azt is hadd írjam le, ha már ennyire belementünk, hogy garantálom hogy a férfiak valójában a nehéz természetű nőket szeretik, a szép külső csak rövid időre fogja meg őket, én meg bárhogy bántam velük, jönnek vissza. Vagy próbálnak

Ismerek több lányt is, főleg egy jut most eszembe aki tényleg gyönyörű, de buta mint a föld és pénzzel bárki viheti. Folyton új eltartót kell keresnie mert max fél én után dobják. Pedig külsőleg szupermodell kategória.


Azt fixen elismerem hogy labilis a hangulatom. Látod már írásban is kijön. És sajnos ebbe beletartozik hogy nem tudom eldönteni hogy mi az a szerelem, hogy ki az aki csak tetszik, hogy egyik pillanatban egy régi sztár crushom-nál érzem azt hogy igen, csak ő lenne a tökéletes szerelem, pont ma is gondoltam rá, aztán meg feljön bennem az emléke egy régi nyaralás alatt megismert pasinak. de nem olyan rég már arra is gondoltam hogy elkezdek a nők felé nyitni…. Pedig amúgy szerintem semmi bi hajlam nincs bennem.

De mivel szexista vagyok(nem én egyedül a családban) így sokkal tisztább dolognak érezném ha egy másik nő érne hozzám.


Biztos könnyű így élni.

Azt viszont cáfolom hogy a sok rossz mintával rendelkező nő olyan helyzetben lenne mint én, mert fixen nem sok annyi idős nő van mint én, aki még sosem volt komoly kapcsolatban…



38 ez a gond hogy nem tudom mikor vagyok szerelmes…

19 evesen azt hittem az voltam, egy valós személybe, az emléke még a mai napig megvan. Olyan őrült dolgokat is meg akartam tenni, hogy kiutazom külföldre, mert tudtam hogy hol dolgozik… egyszerűen volt benne valami, ami másban nem. De közben ugyanúgy fantáziáltam 25 másikról. Ez persze már vagy 8 év termése.


De, szerintem bármelyik pszichológus a fejét fogná, ha ezt elolvasná.

szept. 17. 15:10
 40/48 A kérdező kommentje:
Még azt hozzáteszem hogy félek a hangulatstabilizálótól, mert szeretem az eufória érzést nagyon és spontán is meg szoktam kapni, illetve tudom hogy mit kell tenni ahhoz hogy megkapjam. Pedig lehet ha az hatna akkor nem lennék ilyen csapongó. De az már nem én lennék, elveszíteném önmagam.
szept. 17. 15:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!