Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akiknek csak sokkal később...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiknek csak sokkal később lett először kapcsolatuk mint az átlag, nem féltetek belemenni? Nem rettegtetek hogy akár őrületbe kerget majd a változás?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, 26 éves, lassan 27 és eddig még sosem volt kapcsolatom.

Igazából ha egy pszichológus megkérdezné, magam sem tudnám megmondani hogy miért, több oka is van.

A kamaszkorom már eléggé kiesik, alig emlékszem rá, de azt tudom hogy mindig is szociális fóbiás voltam, kaptam a bókokat de kapcsolta nem kert fel senki. Bár szerintem ez kamaszként normális, viszont azt tudom hogy akkor emiatt rosszul éreztem magam, mert a legtöbb lány 14 éves korától össze-vissza szexelt mindenkivel… és “jártak” is.

Egyszer 18 éves koromban egy barátnőm összejött egy helyes fiúval a suliból, aki miközben jártak bevallotta nekem hogy amúgy ő engem akart volna de túl ridegnek tűnök.

Utólag visszagondolva hiába láttam hogy helyes fiú nem éreztem hogy szerelmes lennék belé vagy hogy nekem erre szükségem lenne hogy együtt legyünk.

A lényeg hogy nagyjából egy éve találkoztam egy férfivel aki azóta is kitartóan ostromol… és úgy döntöttem hogy ki kellene vele próbálnom, hogy ne úgy menjen el a fiatalkorom hogy nem volt kapcsolatom.


Vannak azért gondok mert sajnos nem tetszik külsőleg, nem vonz, viszont nagyon rendes és értelmes… és nagyon nagyon akar már egy éve…

Viszont mindenkitől azt hallom, hogy ne legyek felszínes, nem számít a külső, azt kell nézni hogy rendes.

Arról nem is beszélve hogy sok lány olyan férfivel van, akiknek én már a látványtól is rosszul vagyok…

Viszont sajnos most is azt értem mint anno 18-19 évesen mikor az a helyes fiú bevallotta nekem hogy engem akart hogy felesleges, hogy furcsa lenne összeköltözni… őszintén én nem is értem hogy az emberek többsége hogy megy bele az elsőbe… nem nagyon fura változás ahhoz képest hogy eddig nem volt, most meg van?


Főleg aki kamaszkorában nem volt senkivel?


Azt hozzáteszem hogy van azárt pár ok, amit tudok hogy miért alakult így, egyrészt a szociális fóbia, másrészt hogy sajnos valamiért elég válogatós lettem és ritkán tetszik bárki, a harmadik ez, hogy félek a változástól és nehezen választok. Hogy döntsek valaki mellett ha lehet hogy egy hét múlva találnék egy hozzam jobban passzolót?


Mit gondoltok?


júl. 5. 19:45
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
60%

“Külsőmből kiindulva, meg amilyen helyen dolgoztam, nyaraltam külföldön lehettem volna már 20 évesen is gold digger, csodálkoznék ha nem jött volna le hogy nincs hozza sem gyomrom sem erkölcstelenségem“


Rendben, ne haragudj. De mégis ad egy kis önbizalom boostot ha magad ura vagy, és szülőktől függetlenül élsz. Nem rossz szándékkal írom, csak felnőttebb nő benyomását kelted. Én is szép és okos voltam, de ismerkedni sem mertem önálló férfiakkal, amíg otthon éltem. Utána picit kinyílt a világ, de így is három évbe telt, mire megleltem az igazit.

Persze lehet, hogy benned teljesen más dolgok váltják ki a gátat, ami miatt nem tudsz közel engedni senkit. Ha tudod mik azok, akkor először azokat rombold le, változtass azon, ami zavar, és utána könnyebb lesz.



+1 kérdés: Azt írod, hogy alig van aki tetszik? Nem vagy aszexuális? Volt olyan pasi, aki iránt éreztél vágyat?

júl. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
33%
A nem teszik nem vonz azért az mit jelent? Normálisan néz ki? Mert ha ápolt, átlagos, adnék egy esélyt. Ha meg nagyon nem vonz, akkor mit szédíted egy éve?
júl. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:

Aaaanyi terelés, félremagyarázás, meg önismeret hiánya van a soraidban...


"ez valamilyen átok lehet rajtam" - nem szívem, rohadtul nincsen semmilyen átok rajtad :DD


Szerintem egy átok helyett, eléggé ahhoz van köze minden problémádnak, hogy mérgező családból jössz, de még mindig nem szakadtál ki abból a mérgező közegből és nem dolgoztad fel a hatásokat, amik értek, amiért ilyen identitást építettél fel magadnak és most ehhez ragaszkodsz. Na az, az elég nagy probléma. Érted, az hogy mérgező, azt kb. vehetnéd szó szerint, hogy Tényleg Mérgez, minden nap 27 éve, ennek nagyobb hatása van rád, mint egy átoknak.


"Igazából ha egy pszichológus megkérdezné, magam sem tudnám megmondani hogy miért, több oka is van." - Lehet tényleg meg kellene keresni egy pszichológust, ha érzed, hogy nincs rendben az életed. HA, nem vagy jól. Azért, mert láthatóan csak a felszínt kapargatod magadról. Odáig eljutsz, hogy valami szociális fóbia féléd van. Odáig nem, először is, hogy a mérgező közeget ki kell iktatni ahhoz, hogy jobban lehess. Odáig sem, hogy de igen, lehet változni, nem kell ugyan azokat a mantrákat, önsorsrontó gondolatokat pörgetni a fejedben évtizedekig és nem kell ugyan úgy tekintened az emberekre mint tiniként. Csak persze minél hosszabb ideje ezzel határozod meg az identitásodat, annál bejáratottabbak, annál nehezebb ezeket felüldefiniálni és felfogni, hogy nem, nem ennyi vagy te, hogy te sose akartál kapcsolatot, a fóbia örök, bla bla, az a sok minden amit leírtál... nem, lehet védelmi vonalat felhúzni magadnak, hogy ne kelljen valódi intimitást kiépíteni emberekkel, mert az veszélyes, mert azt látod otthon, hogy csak folyik a méreg, az elvileg legközelebbi emberekből egymás felé, és te ezt nem akarod, lehet erre magyarázatokat gyártani, de kilóg a lóláb. Van aki ezt észreveszi idővel, van aki nem, lehet így leélni egy életet.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, én is későn kezdtem a pasizást, miután elkerültem otthonról ;) bár pár évvel korábban mint te. Úgymond belebotlottam egy srácba akkor, aki bepróbálkozott nálam, keresett, találkozgattunk, nem voltam biztos benne, hogy nekem TUTI ő kell, legyen a férjem, kicsit butább volt nálam, de kaptam az alkalmon, hogy vele legyen az első kapcsolatom, biztonságosnak tűnt első szexre, szóval belementem, eléggé el is kezdtem kötődni hozzá talán meg valami szerelemféleséget is átéltünk, aztán ahogy ez lenni szokott, egy idő után szakítottunk. Most ez így számítónak tűnik, de akkor nem éltem meg ennyire számításként, csak utólag így elemzem ezt a tapasztalatot: örülök, hogy így alakult, tapasztalatszerzés volt, próbálgattam a szeretetmegnyivánulásokat... Aztán volt sok ismerkedésem, kapcsolatom, rontottam el sok dolgot, mert kötődési problémáim vannak, realizáltam rengeteg kapcsolatban, hogy "nem elég jó", szakítottam.. viselkedtem bennük rosszul. A lényeg, hogy lehet ezekben rengeteget tanulni, fel lehet ismerni, hogy mi abban az én felelősségem, hogy mindig a hibákat keresem a másikban (ezt hoztam otthonról), hogy nem tudok biztonságosan kötődni, mit jelent ez, hogy lehet gyakorolni, hogy a jövőben más legyen... vagy másféle embert válassz a jövőben. Gyakorolni kell, nem rögtön abban gondolkodni, hogy majd valakivel lakás közösen, mert az gazdaságilag megéri, de nem is szereted.

Szóval, röviden, szerintem szedd össze magad ahhoz, hogy elköltözz otthonról, és próbálkozz férfiakkal, és figyel magad, hogy mit vált ki belőled, mi esik jól, mi nem esik jól és utána dönts, hogy neked kell-e ez, vannak e még dolgok amiket meg akarsz élni kapcsolatban. Azért mert elkezdesz ismerkedni egy férfival, az nem jelenti azt, hogy holnap össze kell költöznöd vele.. ne ez foglalkoztasson. De ne is egy férfitól várd, hogy majd vele összeköltözve szabadulhass otthonról, szóval függő viszonyt ne alakíts ki mással, mert aztán ne csodálkozz, ha úgy érzed, nem kapsz levegőt, mert te csak kényszerből vagy együtt valakivel, de anélkül kilátástalan, hogy hogy élnél meg...

júl. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
72%

Őszinte leszek.


Szerintem neked párkapcsolat nem való még egy kicsit se míg másképp nem állsz maga az élethez és nemcsak a párkereséshez.


Egy éve akar veled összejönni, vagy megfektetni a csávó és 100%, hogy el fogja érni a célját mert meg fogsz elégedni azzal amit nyújt aztán szépen előbb utóbb kidob.



Már rég nem kéne vele folytatni az ismerkedést, barátkozást vagy mit ha mindenáron szexelni akar, kapcsolatban lenni veled mert téged nem vonz mint férfi!



Egyébként jó nagy marhaságokat írtál össze és bár értem én valamilyen mértékben, hogy a rossz gyermekkor tehet róla azt már képtelen vagyok felfogni, hogy miért nem dolgozol azon, hogy elfogadd ami történt és tovább állj.


Nem, ha valakivel együtt jársz akivel szerelmesek vagytok egymásba nem szarsz be a változásoktól, alig várod, hogy vele légy minél többször, tervezitek a közös jövőt.


Igazság szerint egyáltalán nincs rendben a lelked, önbizalomhiányod van, megfelelési kényszerrel karöltve hiszen te flörtölni akarsz amikor nem lehet megtanulni flörtölni, az adott helyzetben magától alakul ki.


Hozd rendbe a lelked és csak utána ismerkedj komoly kapcsolatot illetően.

júl. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

10 nem tudom kitől idézted az első sort.


Én meg 21 éves koromtól kezdve éltem külön, pár megszakítással, külföldön munka miatt, volt hogy egyedül volt hogy lakotarssal.

Ráadásul 2 év pánikbetegség után.

Míg ilyen fiatalon valahogy elviseled hogy nem tudod hogy kit tesz melléd a munkahely, 35 felett már gondolom nem arra vágyik senki hogy szobát bereljen…


De pl az apám olyan nyámnyila típus hogy sosem költözött el otthonról, egész eleteben a szülei házában élt.

Én sem lettem a legerősebb idegrendszeru ember sajnos aki úgy tudná venni az akadályokat hogy 30 éves korára már legyen saját lakása.


De most is csak a kotoszkodes megy.

júl. 6. 17:29
 16/48 A kérdező kommentje:

14 szerintem ha csak olyan ember lenne kapcsolatban, akinek teljesen ideális volt a gyerekkora, akkor már kihaltunk volna.


Persze tudom hogy én halmozottan rossz helyről jövök, mert egy traumatizalt és egy ideggyenge embernek a lánya vagyok, akitol közben elvárták hogy megváltsa majd a világot.


És semmit nem fognak fel abból hogy mennyire mérgező volt a helyzet, csak azt hallgattam hogy én normális középosztály szinten nőttem fel és pátyolgatva voltam úgyhogy fogjam be….


Csak kicsit fáj látni hogy pár évvel fiatalabb barátnő féle lány 20 évesen össze tudod jönni egy 45 éves pasival és 2 nap múlva már elutazni vele.


Én meg 27 évesen ennyire nem tudok közel engedni senkit.

júl. 6. 17:35
 17/48 anonim ***** válasza:
14%

"Úgy jött le, mintha a másik féltől várná, hogy kiköltöztesse."


Ezt meg mégis miből szűrted le? Nekem inkább az jön le, mint írta a kérdező, hogy retteg a változástól, és egyedül nem merné meglépni, bár társsal is nehezen, de valahol meg azárt tudja, hogy nem egészséges.

júl. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

17 erre is gondoltam meg arra hogy az a normális ha társsal vagy főleg 30 felett és nem egyedül

Remete semmikepp sem vagyok, vagyom a társra, ezért sem értem azt hogy mi ez a blokk vagy miért vagyok meggyőződve arról hogy én képtelen vagyok kapcsolatban lenni…


De amúgy a nők többsége főleg a jobb külsejű nők többsége ezt elvárja es erre is megy

Nyilván ok nem lehetnek olyan finnyásak meg válogatósak mint én

júl. 6. 19:16
 19/48 anonim ***** válasza:
43%

Ez a rettegés nem normális.

Ha visszanéz az ember, nem azért voltak 2-3 hónapos kapcsolatai, mert egy cafka, hanem mert a párkapcsolati mintákat is tanulni és gyakorolni kell, és nem sikerül tapasztalat nélkül felismerni, hogy ki való hozzánk legalább 70%-osan (ahol már jóval többet ad a kapcsolat, mint amit elvesz).

Te a beteges rettegéseddel meg a tapasztalatlanságoddal nehezen fogod tudni eldönteni a problémásabb esetekben, hogy mi jó, mi nem jó.

Lehet, hogy 100-ból egy esetben az első szerelem/kapcsolat életfogytig tart, de nem biztos, hogy te leszel ez az egy.


Most is van valaki aki bem tetszik neked, nincs vonzalom, nincs kémia, de azon morfondírozol, hogy felületes vagy-e. Szerintem ha 27 éves korodig egy kapcsolatod sem volt, akkor már vakszeg nem is lesz.

De ha lesz, akkor is fel kell készítened magad, hogy nem fogod tudni eldönteni konfliktusoknál, nézeteltéréseknél, hogy jól kezeled-e, jól tűröd-e, stb.

De egy vaknak hiába magyarázom a színeket. Aki járt márt pár fiúval/férfival az tudja miről beszélek, aki meg még sosem, az nem érti.

júl. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
83%

"főleg a jobb külsejű nők többsége ezt elvárja es erre is megy"


Inkább a buták. Az okosak megteremtik maguknak.

Ami a párodé, az nem tied. Ha vége a kapcsolatnak, mész a híd alá?

júl. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!